Sex education konusu

Sex Education Konusu (2019) – Tanıtım

İsim: Sex Education

Yayınlanma Tarihi: 2019 –

IMDb Puanı: 8.2

Dizisel.com Puanı: 7.7

Tür: Komedi, Dram, Gençlik

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 16

Sonuç: İzlenebilir

Sex Education Konusu

Cinsel terapist bir kadının oğlu (Otis Milburn) okulda ücret karşılığı cinsel terapi hizmetleri sunmaya başlar. Başta her şey yolunda gitse de istenmeyen bir takım durumlarla karşı karşıya kalacaktır.

Karakterler

Otis Milburn: Asa Butterfield’ın hayat verdiği Otis karakteri ergenliğe yeni girmiş bir lise öğrencisidir. Sosyal becerileri zayıf gibi gözükse de konuşma ve iletişim konusunda yeteneklidir. Annesi cinsel terapist olduğu için kendini bu konuda istemeden de olsa geliştirmiştir. Hoşlandığı kızın da isteğiyle okulda cinsel danışmanlık yapmaya başlar.

Maeve Wiley: Emma Mackey’in canlandırdığı Maeve karakteri okulda kötü ünü olan öğrencilerden biridir. Kuralları çiğneyen, umursamaz tavırlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Bir gün Otis ile karşılaşır ve para kazanmak için beraber iş birliği yaparlar. Maeve müşterileri bulurken Otis terapi kısmıyla ilgilenecektir.

Dr Jean F. Milburn: Otis’in annesidir. Evinde cinsel terapist olarak çalışsa da danışanları ile tek gecelik ilişkisi olmaktadır.

Eric Effiong: Otis’in en yakın arkadaşıdır. Adam tarafından zorbalığa maruz kalmaktadır. Erkeklerden hoşlanması yüzünden ailesi tarafından dışlanmaktadır.

Adam Groff: Okul müdürünün oğludur. İyi bir hayatı var gibi gözükse de babası tarafından otoriter bir şekilde yetiştirilmiştir. Bu yüzden birçok sorun yaşamaktadır.

Editör Yorumu

Vakit geçirmek için gençlik dizilerinden biri olan bu yapıma bir şans verebilirsiniz. Konusu ile ilk bölümlerde ergen dizisi gibi gözükse de, ergenlik dönemindeki gençlerin sorunları, yaşadıkları durumlar ve vermek istediği mesaj açısından iyi bir yapım diyebilirim. Özellikle dizide kullanılan renkler çok hoşuma gitti. Dizideki oyuncu seçimleri de hoşuma gitti. Özellikle Emma Mackey, Margot Robbie ile benzerliği konuşulan ünlülerden biri. Diziyi izlerken sıkılmayacağınızı düşünüyorum. Netflix üzerinden yayınlanan bu dizinin 2.sezonu da 17 Ocak 2020 tarihinde yayında olmuştur. İzlemek isteyen herkese iyi seyirler dilerim.

Sex Education Oyuncuları

Emma Mackey (Maeve Wiley) - Sex Education konusu
Emma Mackey
Maeve Wiley
Asa Butterfield (Otis Milburn) - Sex Education oyuncuları
Asa Butterfield
Otis Milburn
Gillian Anderson (Dr Jean F. Milburn)
Gillian Anderson
Dr Jean F. Milburn
Ncuti Gatwa (Eric Effiong)
Ncuti Gatwa
Eric Effiong
Connor Swindells (Adam Groff)
Connor Swindells
Adam Groff

One Reply to “Sex Education Konusu (2019) – Tanıtım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir