K-Pop

SEVENTEEN ‘SECTOR 17’ Yeniden Paketlenmiş Tüm Albümlerin 1. Gün ve 1. Hafta Satış Rekorlarını Kırdı

SEVENTEEN’in “SECTOR 17″si, Hanteo Tablosunda tarihi bir başarı elde etti. Yeniden paketlenmiş herhangi bir albümün en yüksek ilk gün satışları için yeni bir rekor kırmakla kalmadı, aynı zamanda en yüksek ilk hafta satış rekorunu da kırdı. Albümün bir günde kaç kopya sattığını öğrenmek için okumaya devam edin.

seventeen-sector 17

SEVENTEEN ‘SECTOR 17’ ile Rekor Kırdı

18 Temmuz’da SEVENTEEN, 27 Mayıs’ta çıkan dördüncü stüdyo albümleri “Face the Sun”dan sonra dördüncü repackage albümleri “SECTOR 17“yi resmen yayınladı.

“SECTOR 17”, yeni başlık parçası “_WORLD” ve SVT LEADERS’ın yayın öncesi single’ı “CHEERS” dahil olmak üzere 12 şarkı daha içeriyor.

seventeen

Aynı gün 19:20 itibariyle, SEVENTEEN’in “SECTOR 17″si Hanteo Chart’ta 500.000 albüm satışını çoktan aştı. 19:50 itibariyle 860.000’den fazla kopyaya ulaştı.

“SECTOR 17” daha sonra Hanteo’daki ilk gün satışlarını toplam 935.138 kopya ile tamamladı. 27 Mayıs’ta 1,7 milyon kopya satan “Face the Sun”ın ilk gün elde ettiği olağanüstü satışların gerisinde kalsa da, bu rakam yeniden paketlenmiş bir albüm için oldukça yüksek!

Aslında, yeniden paketlenmiş albüm şimdi SEVENTEEN’in Hanteo’daki ilk gününde “Face the Sun”dan sonra en çok satan ikinci albümü oldu. Bu unvan daha önce 18 Haziran 2021’de 881.788 kopya satan “Your Choice” tarafından tutulmuştu.

seventeen-face the sun

Bunun da ötesinde, SEVENTEEN’in “SECTOR 17”, NCT Dream’in “Hello Future” albümünden sonra, ilk gün 500.000 satışı aşan Hanteo tarihindeki ikinci repackage albümü oldu.

Dahası, “SECTOR 17”, “Hello Future”dan Hanteo’da ilk gün satışları en yüksek repackage albümü unvanını aldı. NCT Dream albümü 28 Haziran 2021’de yalnızca 527.758 kopya sattı.

Ayrıca SEVENTEEN’in “SECTOR 17” albümü, 24-30 Ağustos tarihleri arasında 857.727 kopya satarak BTS’in “Love Yourself: Answer” tarafından belirlenen, Hanteo tarihinde yeniden paketlenmiş herhangi bir albümde ilk hafta en yüksek satış rekorunu kırdı.

seventeen

Son olarak, “SECTOR 17”, 9 Mayıs 2022’de 918.413 kopya kaydeden TXT’nin “minisode 2: Friday’s Child”ı geride bırakarak, herhangi bir K-pop albümünün ilk gün en yüksek 100 satışında 8 numaraya yerleşti.

SEVENTEEN’i Hanteo’daki tarihi dönüm noktasından dolayı tebrik ederiz!

SEVENTEEN’in ‘SECTOR 17’, ‘_WORLD’ iTunes Listelerinde Çıkış Yaptı

İlgili bir haberde, SEVENTEEN’in “SECTOR 17” hem Dünya Çapında iTunes Albüm Listesi’ne hem de Avrupa iTunes Albüm Listesi’ne sırasıyla 7 ve 21. sıradan giriş yaptı.

SEVENTEEN’in ‘Face the Sun’ Albümü Billboard 200’de Grubun En Yüksek Listelenen Albümü Oldu

19 Temmuz Kore saatine göre yaklaşık 3:30’da, yeniden paketlenmiş albüm Japonya, Tayland, Kolombiya, Vietnam ve Filipinler gibi dokuz ülkede iTunes Albüm listelerinde 1 numaraya ulaştı. Aynı zamanda, Hong Kong, Rusya, Türkiye, Kanada, Makao, Almanya, Fransa ve daha fazlası gibi diğer ülkelerin ilk 50’sinde yer aldı.

Albümün başlık parçası “_WORLD” ayrıca Dünya Çapında iTunes Şarkı Listesi’ne ve Avrupa iTunes Şarkı Listesi’ne bir numaradan girdi. “CHEERS” ayrıca her iki listeye de girdi, dünya çapında listede 12. sıradan ve Avrupa listesinde 96. sıradan giriş yaptı.

SEVENTEEN’in “_WORLD” müzik videosunu izlemediyseniz, buradan kontrol edin!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu