Listeler

Mutlaka İzlemeniz Gereken Seri Katil Konulu Kore Dizileri

Sürükleyici, unutulmaz hikayeleriyle tanınan, izleyicileri baştan sona kendine bağlayacak seri katilleri içeren 10 Kore dizi burada!

Seri katiller veya ünlü katillerin gerçek hayat belgeselleri izleyicilerin dikkatini çekiyor gibi görünüyor. Seri katilleri konu alan popüler suç dizileri olduğu gibi, aynı şeyi yapan Kore dizileri de var.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Seri Katil Konulu Kore Dizileri

Bu Kore dizileri, sürükleyici hikayeler, tüyler ürpertici vakalar ve masum canları almaktan sorumlu suçluyu bulma arayışıyla dolu. Tüm seri katil Kore dizilerinin hemen sonuçlanmasını beklemeyin. Sayısız ters köşeler, nefes nefese anlar ve belki biraz komedi ve romantizm göreceksiniz. Hazırsanız seri katil konulu Kore dizilerine başlayalım.

Gap-Dong (2014)

Gap-Dong

Gap-Dong , 2014’te 20 bölüm olarak yayınlandı ve gerçek hayattaki Hwaseong seri cinayetlerine dayandığı için popülerlik kazandı. 1986 ve 1993 yılları arasında kurgusal İltan kasabasında bir dizi cinayet işlenir. Bir dedektif, suçlunun kasabada entelektüel olarak meydan okuyan bir adam olduğuna ikna olur. Ancak, suçlanan kişi öldürüldükten sonra, oğlu Moo-Yeom (Yoon Sang-Hyun), babasının adını temize çıkarmak için memur olmaya yemin eder. Yıllar sonra, zaman aşımı sona eriyor, ancak yeni bir dizi cinayet, geçmiş cinayetlerle ürkütücü bir benzerlik gösteriyor. Moo-Yeom, gerçek katili bulmak için babasını suçlayan dedektifin ekibine katılır.

Less Than Evil (2018)

Less Than Evil

Less Than Evil’ın hikayesi Luther hayranlarını mutlu edebilir. 2018 dizisi, İngiliz suç dizisine dayanıyordu. Woo Tae-Seok (Shin Ha-Kyun) kendini iyi ve kötünün sınırlarını zorlarken iç iblisleri ve öfkesi olan bir dedektiftir. Bir gün bir kadın psikopatla tanışır. Bir sorun var. Tae-Seok, onu mahkum etmek için yeterli kanıt bulamıyor. Psikopat, adaletle yüzleşmek yerine suçları çözmek için Tae-Seok ile güçlerini birleştirir.

Memorist (2020)

Memorist

Memorist, hızla 2020 yılında en çok konuşulan suç gerilim Kore dizilerinden biri oldu. Diğer birçok Kore dizisi gibi, Jae Hoo tarafından yayınlanan Daum webtoon’una dayanıyordu. Ana karakter Dong Baek’in (Yoo Seung Ho) anlatacak ilginç bir hikayesi var. İnsanların anılarını dokunarak okuma yeteneğine sahiptir ve kendini işine adamış bir dedektif olur. Küçük bir çocukken, Dong Baek, annesinin öldürülmesi dışında hafızasının her bir parçasını kaybetti. Günümüzde, bir dizi acımasız cinayet, onu bir suçlu profilci ile takım kurmaya yönlendiriyor. Suçluyu bulduklarında, gizli geçmişleri gün ışığına çıkar.

Voice (2017-2021)

Voice

Voice genellikle popüler bir suç Kore dizisi olarak kabul edilir ve o kadar sevilir ki  ikinci sezonu da çekilmiştir. Moo Jin-Hyuk (Jang Hyuk) ve Kwon-Joo’nun (Lee Ha-Na) hayatları, her ikisinin de aynı gece aynı suçlu tarafından öldürülen sevdikleri olduğunda kesişir.

Dedektif Jin-Hyuk, karısının öldürülmesinden sonra inzivaya çekilir. Kwon-Joo, psiko-akustik becerileriyle özel bir görev gücünün, ‘Golden Time ekibinin’ lideri olur. Jin-Hyuk, ona ve ekibine davaları çözmede yardım etmekle görevlendirilir. Bir katil ortaya çıktığında, hayatlarını değiştiren suçlunun o olabileceğini anlarlar.

Tell Me What You Saw (2020)

Tell Me What You Saw

Tell Me What You Saw, izleyicileri ürpertecek, mutlaka izlenmesi gereken bir gerilim suç dizisidir. Saygın bir suç profili uzmanı Oh Hyun-Jae (Jang Hyuk), nişanlısını bir seri katil tarafından belirlenen bir bomba patlamasında kaybeder. Beş yıl sonra, bir seri katil kendini aynı MO ile tanıtır. Bir dedektif ve ekibi araştırmaya başlarken, ülkeden bir polis memuruyla tanışırlar. Cha Soo-Young (Choi Soo Young) yararlı olduğu kanıtlanan fotojenik belleğe sahiptir. Nişanlısını öldüren kişinin ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için gizlice çalışmasına yardım etmesi için Hyun-Jae ile tanıştırılır.

Suspicious Partner (2017)

Suspicious Partner

Suspicious Partner, genellikle suç hikayesi ve bir hukuk draması olarak hatırlanır. Karanlık suç hikayesini sonuna kadar istemeyen hayranlar için, Suspicious Partner’da ana karakterler arasında komedi ve romantizm anları var. Noh Ji-Wook (Ji Chang Wook), psikopat bir katil davasında stajyer Eun Bong-Hee (Nam Ji Hyun) ile çalışan bir savcıdır. Soruşturmaya başladıklarında, Bong-Hee ve Ji-Wook gerçek katilin hafıza kaybı yaşadığından şüphelenirken bir şüpheli haline gelir. Ji-Wook’un geçmiş travması ve Bong-Hee’nin geçmişi, fark ettiklerinden daha fazla iç içe geçmiş durumda.

Train (2020)

Train

Train, izleyicilerin suç ve cinayet hikayesiyle harmanlanmasından keyif alacakları benzersiz bir fantezi unsuruna sahip Kore dizilerinden biridir. Sevdiği kadının bir seri katilin son kurbanı olmasıyla Seo Do-Won’un (Yoon Shi-Yoon) hayatı değişir. Do-Won, paralel dünyalar arasında seyahat etme yeteneği kazanır. Bir dünyada, babasının günahlarının kefaretini ödemeye çalışan kendini adamış bir subay. Diğer dünyada, yozlaşmış bir polis memurudur. Do-Won, aşkının bir dünyada ölmüş olabileceğini fark eder, ama başka bir dünyada hala hayattadır. Davasını bir dünyada çözmeye, diğerinde ise özenle korumaya yemin eder.

Beyond Evil (2021)

Beyond Evil

Bir zamanlar büyük bir dedektif, küçük ve sakin bir şehirde münzevi bir hayat yaşıyor. Beyond Evil , Han Joo-Won (Yeo Jin-Goo) adında genç bir dedektifle ortak olan Lee Dong-Sik’in (Shin Ha-Kyun) hikayesini anlatıyor. Seçkin bir geçmişe sahip olduğu için Joo-Won’un da patronu olduğu için kafaları karışıyor.

Küçük ve huzurlu bir şehir, 20 yıl önceki bir katille aynı MO’ya sahip bir seri katil tarafından çınlıyor. Dong-Sik’in hayatını değiştiren aynı katil. Dong-Sik ve Joo-Won dava üzerinde çalışırken Jo-Won’un kendi gizli sırrı vardır.

Tunnel (2017)

Tunnel

Tunnel, suç, drama, gizem ve zaman yolculuğu unsurlarına sahiptir. Kore dizisi o kadar popülerdi ki diğer Asya ülkelerinde yeniden yapıldı. Park Gwang-Ho (Choi Jin Hyuk), 1986’da azimli bir dedektiftir, çünkü kendisi ve ekibi, korkunç bir seri katille boğuşmaktadır. Bir gün, Gwang-Ho bir ipucu bulur ve suçluyu bulur. Kendisini otuz yıl sonra diğer tarafta bulmak için bir tünelde kovalar. Eve dönemeyen Gwang-Ho, 1986’dan beri aynı MO’ya sahip bir seri katili durdurmak için dedektif gibi davranır. Davayı çözerek eve gidip geçmişin sonuçlarını gelecekte düzeltebileceğini teorileştirir.

Mouse (2021)

Mouse

Cinayet, entrika, tüyler ürpertici drama ve sayısız olay örgüsüyle dolu bir Kore dizi arıyorsanız, Mouse mükemmel bir seçimdir. 2021 draması başka hiçbir seri katil hikayesine benzemiyor. Hikayenin temeli, rahimdeki psikopatik geni ortaya çıkarabilen bir bilim insanının araştırması etrafında dönüyor. İzleyiciler gerçek psikopatın kim olduğunu bulmaya çalışırken heyecanlanacak. Jeong Ba-Reum (Lee Seung Gi), yerel bir kasabanın gayretli bir polis memurudur ve yolları bir seri katille kesişir. Kore’nin ünlü katillerinden birinin hayatta kalan dedektifi Go Moo-Chi (Lee Hee-Joon) ile güçlerini birleştiriyor. Korkunç cinayetleri araştırırken Ba-Reum, bildiklerini sandıkları her şeyin doğru olmadığını öğrenir.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. mouse kesinlikle kore yapımı piskopat konulu en iyi ilk üçe girebilir. İzlediğim en kafa karıştırıcı ve heyecanlı dizi

  2. hepsini izlediğii gerçeği … En iyisi mouse idi öldüm varya izlerken ağladım katil için ağladığıma inanamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu