Seo Ye Ji’yi Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 8 Kore Dizisi

3 dk okuma süresi

En sevdiğimiz yeni başrol oyuncularından Seo Ye Ji, yaklaşık yedi yıldır dizi ve filmlerde yer alıyor! İlk TV şovu, Go Kyung Pyo, Yeo Jin Goo ve diğer oyuncularla beraber rol aldığı bir sitcom olan Potato Star 2013QR3‘tür. Şimdiye kadar, Seo Ye Ji kabaca 19 Kore dizisinde, filminde rol aldı ve nihayet hak ettiği uluslararası tanınırlığı elde etti!

Seo Ye Ji'yi Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 8 Kore Dizisi

İşte Seo Ye Ji’nin yer aldığı 8 diziyi Dizisel takipçileri hazırladık.

Diary of a Night Watchman (2014)

Diary of a Night Watchman (2014)

Jung Il Woo, bu fantastik dizide “geceleri bir bekçi ve gündüzleri bir prens” olan Prens Wal Gang’ı canlandırıyor. Netflix’e göre, ruhları görme yeteneğine sahip ve tahtı kontrol etmek için bir güç mücadelesine dahil oluyor. Ye Ji’nin karakterinin adı veliaht prensin gelini olmaya kararlı soylu bir kadın olan Soo Ryeon’dur.

Moorim School: Saga of the Brave (2015)

Moorim School Saga of the Brave (2015)

Bu sıradan bir okul değil! Gizemli Moorim Okulu’nda öğrenciler notlara odaklanmıyor. Bir K-pop idolü (Lee Hyun Woo) ve Çinli bir holdingin varisi (Lee Hong Bin)  kendilerini Moorim’de bulurlar ve yakında oda arkadaşı hatta rakip olurlar. Ayrıca Seo Ye Ji’nin karakteri Soon Deok için de hisleri olacaktır. Soompi’ye göre, ”Soon Deok keskin bir dile sahip ve  ona saygısızlık eden insanlara cevap vermekten korkmuyor”.

Hwarang: The Poet Warrior Youth (2016)

Hwarang The Poet Warrior Youth (2016)

Bu yıldızlarla dolu dizide, oldukça yakışıklı ve aynı zamanda birbirlerine rakip olan bir grup “Hwarang” (çiçekli şövalyeler ya da savaşçılar) maceraları etrafında dönüyor. Seo Ye Ji, Prenses Sook Myung rolünü oynadı ve hatta Park Seo Joon ile öpüşme sahnesi bile vardı!

Another Miss Oh (2016)

Another Miss Oh (2016)

Her ikisi de Oh Hae Young olarak adlandırılan çok farklı iki kadının (Seo Hyun Jin ve Jeon Hye Bin) yolları kesişir ve çevrelerinde çeşitli karışıklıklar meydana gelir. Seo Ye Ji, dizinin yarısından sonra özel bir konuk olarak yer aldı. Onu evlenmekte olan bir kadın olan Seo Hee olarak görüyoruz!

Save Me (2017)

Save Me (2017)

Netflix açıklamasına göre, bu gerilim dizisinde “bir grup adamın, kendilerinden yardım isteyen gizli bir tarikata bulaşmış bir kadına yardım etme çabalarını konu almaktadır”. Söz konusu kadın,  Seo Ye Ji’nin oynadığı bir rol olan Sang Mi olarak belirtildi.

The Bros (2017)

The Bros (2017)

Evet, The Bros bir dizi değil. Bu film, babalarının cenazesinde yeniden bir araya gelen iki kardeşin hikayesini konu alıyor. Kısa bir süre sonra Aurora adıyla anılan gizemli bir bayan aracılığıyla aileleri hakkındaki sırları keşfederler. Seo Ye Ji, Sa Ra adlı bir yardımcı karakteri oynadı.

Lawless Lawyer (2018)

Lawless Lawyer (2018)

Bu dizide Seo Ye Ji, “kötü güçleri” alt etmek için elinden gelen her şeyi yapan kendine güvenen ve umursamaz bir avukat olan Ha Jae Yi’yi canlandırıyor. Bu arada Lee Joon Gi‘nin karakteri, bir hukuk firması kuran ve annesinin cinayetini çözmeyi amaçlayan Bong Sang Pil adında bir avukattır. Soompi, Lawless Lawyer dizisindeki görevinden sonra Ye Ji’nin fahri polis rütbesine layık görüldüğünü ve Aralık 2018’de bir randevu mektubu aldığını bildirdi.

It’s Okay to Not Be Okay (2020)

It's Okay to Not Be Okay (2020)

Ye Ji’nin karakteri Mun Yeong, karanlık bir geçmişi olan moda bir çocuk hikaye kitabı yazarıdır! Bıçaklardan etkileniyor, lanetli bir şatoda yaşıyor ve antisosyal kişilik bozukluğu var. Otizm spektrum bozukluğu (ASD) olan ağabeyi Sang Tae’ye (Oh Jung Se) adanmış bir sağlık çalışanı olan Gang Tae’yi (Kim Soo Hyun) takip ediyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell

Başarılı Aktris Shin Hye Sun’un Rol Aldığı 10 Kore Dizisi

Notibell
Genç Yaşta Başrol Olmayı Başaran 10 Kore Dizi Oyuncusu
Notibell
Song Kang Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey