Scream dizi konusu 2015

Scream Dizi Konusu ve Fragman

İsim: Scream

Yayınlanma Tarihi: 2015-

IMDb Puanı: 7.2

Dizisel.com Puanı: 7.6

Tür: Korku, Gerilim, Suç, Gizem

Sezon Sayısı: 3 sezon

Bölüm Sayısı: 30 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: Boş zamanda bakılabilir.

Scream Dizi Konusu

Hepimizin bildiği youtube video izleme sitesine bir video yüklenmiştir. Bu video viral bir içerik gibi bir anda hızla yayılmaya başlamıştır. Lakewood kasabasında yayılan bu video, kasabanın karanlık ve kirli geçmişinden izler taşıdığı gibi, bir dizi cinayetin de tetikleyicisi olur. Bu videodan etkilenen bir kişi, videoda ki gençlerin peşine düşecek ve o gençleri vahşice öldürmeye başlayacaktır. Burada ise şu soru ortaya çıkmaktadır. Bu psikopat katil, gençlerin içinden birisi midir yoksa başka biri midir? Bu sorunun cevabı ise dizinin bölümlerinde saklıdır. Keyifli seyirler dilerim.

Editör Yorumu

Gerilim, özellikle korku türünü seven herkes “Scream – Çığlık” serisine aşinadır. İlki 1996 yılında çekilen ve bir “kült film serisi” haline gelen bu filmler serisi, hafızalarda yer edinmeyi başardı. Tabii ki ilk filmin başarısı, arkasından gelen filmlerin de önünü açmış oldu. Toplam dört filmden oluşan seri, milyonları ekran ve sinema başına toplarken, yine aynı milyonları korkutma başarısını da gösterdi. Filmi gibi televizyona da başarılı bir giriş yapan dizi, daha üçüncü bölümü ekranlardayken ikinci sezon onayını kapmıştı.
Televizyon serisi de, aynı filmlerdeki gerilim ve korku ögelerini, doğru bir şekilde yansıtmayı başarmış durumda. Dizinin ikinci sezonunu izlemedim. İzlediğim ilk sezonu benim için iyi düzeyde diyebilirim. Ama neden bu kadar düşük bir IMDb puanı var onu da anlamış değilim. Belki de ikinci sezonda tempoyu düşürdüler. Ya da senaryoda mantık hataları oluşmaya başladı. Puanı neden düştü bunun nedenini bilmiyorum. Ama bence siz bu diziye bir şans verin. Korku dizileri izlemek hoşunuza gidiyorsa filmlere de göz atmanızı isterim. En iyi korku filmleri listesinde beğendiğiniz konuda filmlere ulaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Scream Dizi Oyuncuları

Willa Fitzgerald (Emma Duval) - Scream Dizi konusu
Willa Fitzgerald
Emma Duval
Bex Taylor-Klaus (Audrey Jensen) - Scream Dizisi
Bex Taylor‑Klaus
Audrey Jensen
Carlson Young (Brooke Maddox)
Carlson Young
Brooke Maddox
Amadeus Serafini (Kieran Wilcox)
Amadeus Serafini
Kieran Wilcox
John Karna (Noah Foster)
John Karna
Noah Foster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir