Roman Empire Reign of Blood

Roman Empire: Reign of Blood Konusu – Tanıtım

İsim: Roman Empire: Reign of Blood

Yayınlanma Tarihi: 2016-

IMDb Puanı: 6.9

Dizisel.com Puanı: 6.7

Tür: Dram, Belgesel, Tarih

Sezon Sayısı: 3

Bölüm Sayısı: 15

Sonuç: İzlenebilir

Roman Empire: Reign of Blood Konusu

Belgesel-dizi karışımı olan bu yapım ilk andan itibaren beni etkilemeyi başardı. Spartacus dizisinin “kötü” çocuğu, Marcus Crassus‘un oğlu Tiberius‘un yakın arkadaşı Sabinus‘u yapımın ana karakteri olarak görüyoruz.  Sabinus olarak tanıdığımız Aaron Jakubenko, Commodus karakterine hayat vermektedir. Commodus kim derseniz…

Commodus, dönemin en ünlü Roma İmparatorlarından Marcus Aurelius‘un oğludur ve ondan sonra imparatorluğun başına geçmiştir. MS 2. yüzyılda Roma, artık doğal sınırlarına ulaşmıştır. Akdeniz’i adeta bir göl haline getiren Roma toprakları 3 kıtaya uzanmıştır. 1000 yıllık imparatorluğun artık çöküş süreci başlamıştır. Bunun olmasında tabi Commodus’un da oldukça fazla etkisi vardır. Tam bir megaloman olan Commodus, aşırı savurgan, şiddet yanlısı ve sekse aşırı düşkün bir imparatordu. Bu karakterini imparatorluğun başında da devam ettirince, Roma’nın gerilemesi kaçınılmaz oldu. Bu belgeselde de Commodus’un şiddet, savurganlık ve cinsellik dolu hikayesi anlatılmaktadır. Dediğim gibi Roma tarihini seven bir insansanız, bu yapım sizi mutlu edebilir. Ama ben belgesel izlemem diyen kişilerdenseniz yapım, pek ilginizi çekmeyebilir.

Editör Yorumu

Antik Çağ ile ilgili ne kadar dizi ve belgesel varsa izlemeye çalışırım. Hepsini keyifle izlemişimdir. Bundan sonra çıkacak dizi ve belgesel içerikli yapımları da mutlaka izleyeceğim. O dönemim havası, suyu beni hep içine çekmiştir/çekecektir. Kolezyuma babamı koysalar karşısına da Spartacus ile Crixus’u koysalar, yine mısırımı alır izlerim. Bugün de, bir Netflix yapımı olan Roman Empire: Reign of Blood adlı belgeselden bahsettim. Belgesel deyip geçmeyin, hikaye o zamanın görüntüleri ile anlatılmaktadır. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Roman Empire Oyuncuları

Aaron Jakubenko - Roman Empire konusu
Aaron Jakubenko
Commodus
Sean Bean (Narrator) - Roman Empire fragman
Sean Bean
Narrator
Jared Turner (Cleander) - Roman Empire oyuncuları
Jared Turner
Cleander
Ditch Davey (Jül Sezar)
Ditch Davey
Jül Sezar
John Bach (Marcus Aurelius)
John Bach
Marcus Aurelius

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir