Riverdale

Riverdale Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Riverdale

Yayınlanma Tarihi: 2017-

IMDb Puanı: 7.1

Dizisel.com Puanı: 6.8

Tür: Dram, Gizem, Suç

Sezon Sayısı: 4 sezon

Bölüm Sayısı: 66 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzlenebilir

Riverdale Konusu

2017 yılının tam bir dizi yılı olduğundan söz etmek mümkün. Birbirini ardına gelen diziler içinden bir dizi seçmek ise oldukça zor. 2017 yılında çıkan diziler içinde bir tanesi bu anlamda bir adım öne çıkıyor. Bu dizinin adı da Riverdale. Dizinin yönetmen koltuğunda Roberto Aguirre Sacasa oturmuş. Sacasa, daha önce Glee ve Supergirl gibi yapımlar sayesinde izleyicinin yakından tanıdığı bir işim. Hal böyle olunca da diziye olan ilgi artmış durumda.

Konu açısından oldukça ilgi çekici olan dizi The CW aracılığı ile çizgi romandan televizyona uyarlanan bir yapım. Riverdale kasabası ilk etapta her şeyin yolunda göründüğü bir kasabaya benziyor. İnsanlarda çok güzel bir yer izlenimi uyandıran Riverdale, aslında garip ve gizemli olayların kaynağı bir nokta olma özelliğinde. Bu kasabada bir lisede öğrenci olan Jason Blossom, bir nehirde boğulur ve cesedine ulaşılamaz. Oldukça gizemli bir durum olan bu olay kasaba halkını yasa boğar. Kasabaya yasa boğan bu olayla ilgilenmeye başlayan genç bir arkadaş grubu ardı arkası kesilmeyecek garip olayların pimini çekmiş olur.

Kadrosunda pek çok genç isim bulunan Riverdale ilginç olayların konu edildiği bir yapım. Son dönemin yıldızı parlayan isimlerini senaryosunda barındıran bu dizinin keyifle izleneceğinden tabii ki hiç şüphe yok. Bu nedenle gerilim sevenlerin diziye bir an önce başlaması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Editör Yorumu

Netflix’in yayınlandığı yapımlardan biri olan bu dizi daha çok klasik Amerikan lise dizilerine benzese de yer yer ters köşe yapmayı da ihmal etmemişler. Klasik ergen dizileri gibi dursa da bir şekilde kendini izletmeyi başarıyor. Dizinin genel olarak ilk sezonu güzel fakat devam eden sezonları o tempoyu iyice kaybetmeye başlıyor. Özellikle 3. sezonun kötü olduğunu belirtmeliyim. Karakterlerin temeli Archie çizgi romanına dayanmaktadır. Fakat tam olarak da aynı olduğu söylenemez. Dizi genel olarak sürükleyici olarak ilerliyor. Fakat yaş kitlesine göre beğenmeyenlerin sayısı da bir hayli fazla gözüküyor. Başlayacak olan herkese iyi seyirler dilerim.

Riverdale konusu
Riverdale konusu ve oyuncuları

Riverdale Oyuncu Kadrosu

K. J. Apa (Archie Andrews) - Riverdale
K. J. Apa
Archie Andrews
Lili Reinhart (Betty Cooper) - Riverdale
Lili Reinhart
Betty Cooper
Cole Sprouse (Jughead Jones)
Cole Sprouse
Jughead Jones
Camila Mendes (Veronica Lodge)
Camila Mendes
Veronica Lodge
Madelaine Petsch (Cheryl Blossom)
Madelaine Petsch
Cheryl Blossom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir