Yabancı Dizi Önerileri

Revolution Dizi Konusu ve Yorumlar

İsim: Revolution 

Yayımlanma Tarihi : 2012-2014

IMDB Puanı : 6.7

Dizisel.com Puanı : 7.5

Tür: Gerilim, Gizem, Macera

Sezon Sayısı: 2 sezondan oluşmaktadır.

Sonuç : İzlenebilir

Revolution Konusu

Şu anda yaşadığımız dünyada tüm hayatımız elektriğe bağlı durumdadır. Bugün bakım yüzünden elektrikler 10-12 saat kesilse, o şehirde hayat durma noktasına gelmektedir. Peki ya tüm dünyanın elektriği bir daha gelmemek üzere kesilseydi ne olurdu? Ulaşım tekrar at üzerinde olacak, hastaneler kapanacak, iletişim neredeyse sıfıra inecek ve toplumlar eski çağlara doğru hızlı bir gerileyiş içine girecektir. Şu anda yaşadığımız hızlı, yoğun ve stresli hayat yerine, yavaş, sakin ama kendini koruman gerek bir yaşam tarzı ortaya çıkacaktır. Bu dizide de , elektrikten sonra ortaya çıkan acımasız hayat konu edilmektedir.  Amerikalıların bu diziye neden bu kadar düşük puan verdiklerini anlamış değilim. Benim şahsi görüşüm, eğer elinizde izleyecek çok matah bir şey yoksa bu diziye bir şans verilebilir. Ayrıca bir önceki yabancı dizi önerimiz olan Defiance hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Editör Yorumu

Amerikan film ve dizi sektörü yıllar boyu orta çağ temalı mükemmel yapımları bizlere sundular. O zamanın kültürü, yaşam tarzı, mimarisi, hayatta kalma mücadelesi, savaşları vs. hepimizin ilgisini çekmiştir. Bu tür yapımlar insanın içinde, o zamanda ve mekanda yaşama isteği doğurmuştur. Hatta forumlarda ve online sözlüklerde “orta çağda yaşamak isterdim” başlıklı konular açılmış ve altına yüzlerce mesaj atılmıştır. Ama bugün burada bahsedeceğim dizideki karakterlerin bu hayatı yaşaması için orta çağa dönmesine gerek kalmadı. Teknolojinin olmadığı, insanların kılıç kalkanla savaşıp, çiftçilikle yaşamını sürdürdüğü bu hayatı 21. yüzyılın ilk çeyreğinde, bir felaket yüzünden yaşamak zorunda kaldılar. Revolution dizisi bu tarz özelliğe sahip ilginç dizilerden bir tanesi.

Oyuncu Kadrosu

Tracy Spiridakos (Charlie Matheson) - Revolution                  Billy Burke (Miles Matheson) - Revolution
Charlie Matheson     Miles Matheson
Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson)                Giancarlo Esposito (Binbaşı Tom Neville)
Rachel Matheson    Binbaşı Tom Neville
David Lyons (Sebastian Monroe)
Sebastian Monroe

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu