Remember: War of The Son Konusu ve Oyuncuları

3 dk okuma süresi

Orijinal İsim: Remember: War of The Son

IMDb Puanı: 7.8

Dizisel.com Puanı: 8.0

Dizi Çıkış Yılı: 2015-2016

Bölüm Sayısı: 20

Devam Ediyor mu: Hayır

Tür: Hukuk, Dram

Yönetmen: Lee Chang-Min

Senarist: Yoon Hyun-Ho

Remember War of The Son Konusu

Küçük yaştan itibaren gördüğü tüm anıları en küçük ayrıntısına kadar hatırlayabilen bir adamın(Seo Jin‑woo) babası haksız yere cinayet ile suçlanır. Medyanın da olaya yoğun ilgisiyle bir anda babasını suçlu ilan ederler. Tuttuğu avukatın taraf değiştirmesi ve sahte deliller kullanılınca babası idama mahkum edilir. Bu yüzden yeteneğini de kullanarak kendi avukat olur ve babasını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırlanır. Bu süreçte büyük şirketler, satın alınmış hukuk adamları ve gerçek katille de savaşmak zorundadır.

Karakterler

Seo Jin‑woo: Çok üst düzey hafızaya sahiptir. Babasını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapar. İyi bir avukat ve konuşmacıdır.

Lee In‑ah: Başlarda avukat olsa da Seo Jin‑woo’nun babası yüzünden savcı olmak ister. Savcılık kurumundaki bütün yolsuzluklar ile mücadele edecektir. Bu süreçte Seo Jin‑woo’nun en büyük destekçisidir.

Nam Gyu‑man: Öfke kontrol sorunu olan şirket yöneticisidir. Babasından başkanlığı almak için beklerken birçok soruna neden olur. İnsanlara karşı saygısı yoktur ve her şeyi satın alabileceğini düşünür.

Park Dong‑ho: Seo Jin‑woo’nun babasının avukatıdır. Başlarda kurtaracağını söylese de sözünden döner. Çok iyi bir avukattır ve kolay kolay kaybetmez. Fakat sisteme boyun eğmek zorunda kalır. Pişmanlıkları ileride yapacaklarını değiştirecektir.

Nam Yeo‑kyung: Nam Gyu‑man’ın kız kardeşidir. Savcı olsa da abisinin yaptığı çoğu şeyden geç haberi olur. Babasının gözünde değeri yoktur. Abisinin davranışlarından babasını sorumlu tutmaktadır.

Editör Yorumu

Öncelikle Remember kore dizisi nasıl, başlamalı mıyım diye soruyorsanız bu soruya cevap vermek isterim. Kesinlikle bu diziyi sizlere tavsiye edebilirim. Başrollerinde iki çok sevdiğim oyuncu var. Dizi oldukça sürükleyici ve iyi bir konuya sahip diyebilirim. Romantik sahneler bekleyenler için kötü haberim var. Dizide öyle sahneler göremeyeceksiniz. Dizi, gidişat olarak konuya odaklanmış ve her bölümü heyecanlı bir şekilde izliyorsunuz. Diziyi 2 günde bitirdim ve neden geç kaldığımı sorguladım. 2016 yılı bildiğiniz gibi kore dizileri açısından oldukça önemli bir yıl. En güzel kore dizilerinin birçoğu bu yılda yapıldı. Remember dizisi başka bir yılda yapılsaydı adından sürekli bahsedilebilirdi. Fakat 2016 yılında;

Bu diziler adından sıkça söz ettirince biraz geri planda kaldığını düşünüyorum. Hukuk ve intikam konulu şeyler seviyorsanız hemen başlayın. Bu diziyi sizlere şiddetle öneriyorum. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Oyuncu Kadrosu

Yoo Seung-ho (Seo Jin-woo) - Remember
Seo Jin‑woo
Park Min Young (Lee In-ah) - Remember
Lee In‑ah
Namgoong Min (Nam Gyu-man)
Nam Gyu‑man
Park Sung-woong (Park Dong-ho)
Park Sung‑woong
Park Dong‑ho
Jung Hye-sung (Nam Yeo-kyung)
Jung Hye‑sung
Nam Yeo‑kyung

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x