”Record of Youth” Yıldızı Park So Dam Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

6 dk okuma süresi

Muhtemelen onu Akademi Ödüllü Parazit filmindeki zeki ve kurnaz Jessica olarak ya da Netflix Kore dizisi Record of Youth’ta tatlı ama kararlı makyaj sanatçısı An Jeong-ha olarak tanıyorsunuz. Her iki durumda da, Park So Dam adının size bir şeyler anımsattığına oldukça eminiz. 8 Eylül 1991’de doğan Hallyu yıldızı, 29 yaşında oldukça büyük bir başarıya imza attı. Etkileyici şekilde gişe rekorları kıran filmde ve birçok romantik komedi dizide yer almış çok yönlü bir oyuncudur.

Henüz etkilendiniz mi? Aşağıda, Kore dizi hayranının Koreli aktris Park So Dam hakkında bilmesi gereken her şeyi sizler için hazırladık.

Park So Dam’ın ailesi, başlangıçta oyunculuk kariyeri peşinde koşmasına karşıydı

Park So Dam

Park So Dam, üç kardeş arasında en büyüğüdür. Oyunculuğa olan ilgisini ilk ifade ettiğinde, ailesi başlangıçta buna karşıydı çünkü sektörde karşılaşabileceği potansiyel zorluklardan endişe ediyorlardı. Ancak ailesi nihayet oyunculuğun onu mutlu ettiğini fark etti ve sonunda Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’ne kaydolmasına izin verdi. Oyunculuk tutkusunu ateşleyen müzikal Grease’di.

Bir keresinde, “Grease müzikalini lisede birinci sınıf öğrencisi olarak görmüştüm. Oyuncular çok mutlu görünüyordu. O zaman belki bir müzikal aktör olmak istediğimi düşünmeye başladım. Ailem buna şiddetle karşı çıktı. Sıradan bir hayat yaşamamı istediler. Oyunculuk yapmadan önce bir hayalim yoktu. Sanırım anlamsız yaşadım.

Park So Dam, başarılı bir oyuncu olmadan önce birçok reddedilme yaşadı

Park So Dam’ın oyunculuk kariyeri, 16. Busan Film Eleştirmenleri Ödüllerinde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen 2011 yapımı The Silenced filmindeki performansıyla başladı. Kısa bir süre sonra gişe hasılatı olan Veteran ve The Throne ile 2015 doğaüstü gizem gerilim filmi The Priests ile birkaç oyunculuk ödülü kazandı.

Başarısından önce, Park So Dam aslında birçok reddedilme yaşamak zorunda kaldı. 2016’da yaptığı bir röportajda oyuncu, kariyerinin başında yaşadığı zorluklar hakkında konuştu. “Başlarken, iki buçuk yıl boyunca bir çaylak aktörün gidebileceği neredeyse her seçmeye gittim. Yaklaşık bir ay içinde 17 proje için seçmelere katıldım. Her seferinde reddedildim, bu yüzden neyin iyi olduğu üzerine çok kafa yordum. Bu yüzden projelerimi seçmek yerine sık sık burada ve orada bir şeyler yapmaya başladım.

Park So Dam bir keresinde bir rol için saçını komple kesti

Park So Dam saçı

Rahiplerden bahsetmişken, Park So Dam’ın filmdeki bir şeytan rolündeki kız öğrenci rolünün aslında tüm saçlarını kesmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Raporlara göre, başlangıçta korktuğu bir şeydi, ancak yine de bunu yaşadı ve daha gerçekçi bir tasvir için kişisel olarak saçını komple kesti. Sanırım bu, 2015-2016’nın büyük bir kısmında neden bir bu saç kesimini kullandığını da açıklıyor.

“Record of Youth” ile dört yıllık bir aradan sonra TV dizilerine geri dönüşü

Park So Dam Record of Youth

Record of Youth’tan önceki son Kore dizisi 2016’da Jung Il Woo ve Ahn Jae Hyun ile birlikte rol aldığı Cinderella ve Four Knights’dı. O zamandan beri, 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film dallarında çok sayıda ödül kazanan kara komedi gerilim filmi Parazit de dahil olmak üzere özel olarak filmlerde yer aldı. Film, Park So Dam’ı uluslararası alanda tanınan bir yıldız olarak ortaya koydu.

Record of Youth, dört yıl sonra ilk televizyon dizisi olarak damga vurdu. Gelecek vadeden bir makyaj sanatçısı olan An Jeong-ha’yı Park Bo Gum ile birlikte oynuyor.

Aslında, ” Record of Youth ” daki rolü için nasıl makyaj yapılacağını inceledi

Park So Dam makyaj

Park So Dam harika bir aktris ama numara yapmaktan hiç hoşlanmıyor! Oyunculuğa olan bağlılığı, canlandırdığı her karakter için elinden gelenin en iyisini yapma isteği uyandırıyor. Bu yüzden, kendisini Record of Youth’daki makyaj sanatçısı rolüne tamamen kaptırmak için, Park So Dam aslında bir profesyonel gibi makyajın nasıl uygulanacağını inceledi! “Sık sık kullandığım bir salon var, bu yüzden çalışanlarından yardım ve ayrıntılı bilgi aldım,” diye açıkladı. “Teknikleri ve el hareketlerini öğrenebilmek için makyaj ve diğer referans materyalleriyle ilgili YouTube videolarına baktım.”

Park So Dam plastik cerrahi ile ilgilenmiyor

Güney Kore’de estetik cerrahinin oldukça yaygın olduğu bir sır değil, ancak Park So Dam gibi bazı aktrisler hala doğal güzelliklerini korumayı tercih ediyor. Özellikle küçük gözlerini ve kimsenin estetik ameliyatla kopyalayamayacağı eşsiz yüz hatlarını çok seviyor.

Bir röportajda “Cazibemin herkesten farklı bir görünüme sahip olduğunu düşünüyorum. Estetik ameliyatı hiç düşünmedim, ”dedi. Yüzüm güzel olduğu için% 100 memnun olduğumu söylemiyorum, ama ameliyatla kimsenin taklit edemeyeceği bir yüzüm olmasını gerçekten çok seviyorum. Bir oyuncunun kendine özgü bir çekiciliğe ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Başka hiç kimse bana benzemeyeceği için bunun benim için bir avantaj olduğuna inanıyorum.

Park So Dam sıklıkla ünlü oyuncu Kim Go Eun ile karşılaştırılır

Park So Dam ve Kim Go Eun

Tekdüze gözlerini kucaklayan bir başka ünlü Koreli aktris de The King: Eternal Monarch‘tan Kim Go Eun. Ancak benzer yüz özellikleri dışında ikisi de aslında aynı okula gitti. İkisi Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’nden mezun oldu ve aynı yaşta olduklarını söylememiz  gerekiyor.

Aralarında bir rekabet olup olmadığı sorulduğunda Park So Dam, Dramabeans‘a, “Bu tür bir psikolojik savaşa girmiyoruz. Okul sırasında bile sınıf arkadaşıydık ve rakiptik. Ama onları rakip olarak düşünmeye başladığım an düşeceğim. Bunun iyi bir düşünce tarzı olduğunu düşünmüyorum. Birbirimizi destekleyen arkadaşlar olmalıyız. “

Park So Dam, aktris Kim Hye Soo’nun büyük bir hayranıdır

Park So Dam ve Kim Hye Soo

En çok Kore dizileri Signal (2016) ve Hyena (2020) ile tanınan Kim Hye Soo, Güney Kore’nin en saygın aktrislerinden biridir. Park So Dam kuşkusuz en büyük hayranlarından biridir. Forbes tarafından hazırlanan bir raporda, gelecekte kendisiyle birlikte çalışmak istediğini ifade etti ve onunla ödül törenlerinde tanıştığı için heyecanını dile getirdi. “Her zaman onunla aynı proje üzerinde çalışmak ve derin sohbetler yapmak istedim,” dedi. Onu sadece ödül törenlerinde gördüm ve beni cesaretlendirmek için ellerimi sıcak tuttuğu için her zaman minnettarım. Enerjisi ilham verici, bu yüzden onun bakış açısından gerçekten gören, hissedip ondan öğrenen ilk kişi olmak istedim. “

Park So Dam’ın Bong Sook adında bir köpeği var

Park So Dam köpeğiyle

Park So Dam evcil köpeğine bayılır ve sık sık Instagram’da birlikte fotoğraflarını paylaşır. Aslında, Bong Sook bir zamanlar 1st Look Magazine için bir başyazı için oyuncuya katıldı ve ikisi eşleşen kıyafetlerle giydirildi! Çok şirin!

Park So Dam, hayallerinizin peşinden koşma ve hayatta sabır gösterme konusunda en iyi tavsiyeye sahiptir

“Sanırım her zaman hazırlıklı olmalısın,” dedi. “Hazır değilseniz, önünüze kaç fırsat çıkarsa çıksın, onları yakalayamazsınız. Umarım olumlu bir tavırla, kendin için istediğin hedefleri ararsın ve onlara ulaşmanın yollarını bulursun. Gerçek hayatta var olan umutsuzluğa ve engellere teslim olmayın. Hayallerinize doğru sürerken tereddüt etmeyin. “

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler