Park So Dam Parasite Filminde Nasıl Rol Aldığını Anlattı

2 dk okuma süresi

Biliyor musun? Park So Dam neredeyse oscar ödüllü “Parasite” filmindeki rolünü kaybediyordu. Record of Youth oyuncusu Park So Dam’ın Parasite 2019’da küresel bir fenomen haline geldikten sonra uluslararası bir şöhrete girdiği herkes tarafından biliniyordur.

29 yaşındaki oyuncu, Oscar ödüllü filmde Kim ailesinin zeki kızı olan Jessica’yı canlandırdı. Hatta artık internet tarafından “Jessica Jingle” olarak adlandırılan bu ikonik kapı zili şarkısı ile sosyal medyada viral oldu.

Parasite’in So Dam için büyük bir dönüm noktası olduğunu söylemek doğrudur, ancak filmde neredeyse rol almayacağını biliyor muydunuz? Evet, ve hepsi onun için masum bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyordu. Aktris, olayı, K-pop idolünün Youtube kanalı için Mamamoo’dan Solar ile yaptığı son röportajda paylaştı.

So Dam’a göre Parasite, seçmelere gerek kalmadan yer aldığı ilk projeydi. ‘’O zamanlar bir yönetim şirketim yoktu. Sadece kendi başıma vakit geçiriyordum’’ diye bahsetti. O sırada Bong Joon Ho kısa mesaj yoluyla So Dam ile temasa geçti ve ona pratikte filmde bir rol teklif etti. O kadar inanmıyordu ki mesajın sahte olduğunu düşündü. “İnanmadım, cevap vermedim.” Bunu doğru anladınız, ünlü yönetmen kendisini seçti ama cevap vermedi!

Park So Dam Parasite Filminde Nasıl Rol Aldığını Anlatıyor

Neyse ki Joon Ho ısrarcıydı ve şansını ikinci kez denedi. Aktris, “Benimle tekrar iletişime geçti ve ‘Neden bana inanmıyorsun?’ dediğini söyledi. Bu sefer, So Dam sonunda cevapladı ve gerisini biliyorsunuz: Oscar ödüllü bir film!

Görünüşe göre So Dam ve Joon Ho arasındaki ilk karşılaşmalar her zaman küçük yanlış anlaşılmalarla gölgelendi. Aynı röportaj sırasında So Dam, yönetmenle Parasite’den önce yalnızca bir kez tanıştığını da paylaştı. Yaklaşık altı yıl önce Joon Ho, aktristen 2017 macera draması Okja’nın baş karakteri için seçmelere katılmasını istedi. So Dam’ın yaşından habersiz, o zamanlar 24 yaşında olan So Dam’ı 14 yaşındaki bir rol için denemeye çağırmıştı.

Bu komik olaydan sonra ikisi birlikte çay içti ve sonunda yolları ayırdı. İki yıl sonra Joon Ho, Parasite için tekrar rastgele So Dam ile iletişime geçecekti.

İkonik film hakkında daha fazla bilgiler için So Dam’ın Solar ile yaptığı röportajın tamamını aşağıda izleyin.

So Dam şu anda Fransız oyunu The Student ve Mister Henri’nin Kore tiyatro uyarlamasında başrol oynuyor. Aynı zamanda Ghost ve Special Cargo adında iki Kore filmi var.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi