Park Eun Bin’i Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi

5 dk okuma süresi

Park Eun Bin, tüm hayatı boyunca ilgi odağı oldu. Beş yaşında ilk çıkışını yaparak, 40’tan fazla dizi ve filmde rol almasıyla ekranda büyüdüğünü söylersek yanlış olmaz. Aktris, kadın başrollerin daha genç halini canlandırarak başladığı bu sektörde aranan başrol oyunculardan biri haline geldi. 20 yıldır sektörde olduğu için, iyi bir hayran kitlesi biriktirdiğinden eminiz.

Park Eun Bin'i Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi

Yine de Park Eun Bin’i yeni gördüyseniz ve dizilerini aşırı derecede izlemeyi planlıyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Çünkü sizin için en iyi dizilerini hazırladık.

Aşağıda Koreli aktris Park Eun Bin’in oynadığı 10 Kore dizi yer alıyor:

Operation Proposal (2012)

Operation Proposal (2012)

Park Eun Bin, yıllardır en iyi arkadaşı Kang Baek-ho’ya aşık olan, özverili genç bir kadın olan Ham Yi-seul’u oynuyor. Nihayet onun için kendi duygularını fark ettiğinde, ne yazık ki çok geçti. Yi-seul’ün düğün gününde, kendisine zamanda geriye gitme ve Yi-seul ile olan ilişkisinin gidişatını değiştirme şansı veren biriyle tanışır.

Diğer oyuncular: Yoo Seung Ho, Go Kyung Pyo

Secret Door (2014)

Secret Door (2014)

Bu tarihi biyografi, Joseon Kralı Yeongjo ile oğlu Veliaht Prens Sa Do arasındaki trajik çatışmayı anlatıyor. Hüküm süren kralın güce aç bir şekilde olduğu yerde, idealist Sa Do, onun yönetim biçimine karşı çıkar, bunun yerine hiyerarşik bölünmeden arınmış eşit bir toplumu savunur. Eun Bin, bir yazar ve Sa Do’nun karısı olan Leydi Hye-kyung’un yerine geçer.

Diğer oyuncular: Han Suk Kyu, Lee Je Hoon

Choco Bank (2016)

Choco Bank (2016)

İşsiz üniversite mezunu Kim Eun Haeng, bir bankada çalışmak için sonuçsuz bir şekilde iş bulmaya çalışır. Adı ‘Eun Haeng’ bile Korece banka anlamına geliyor ve tüm hayatı boyunca finans sektöründe rüya gibi bir iş oldu. Eun Haeng girişimci olarak bir iş yapmak isterken, annesi, ailenin büyük borcu nedeniyle resmi bir bankada çalışmasına karşı kararlıdır. Şimdi iş gücüne katılmak üzereyken, kendi işini kurmakta olan kendi yaşındaki bir kız olan Ha Cho-co ile yolları kesişir. İkisi birbirini tanıdıkça, bir yandan da finansal hizmet endüstrisini öğrenirler.

Diğer oyuncular: EXO’dan Kai, Yun Joon Suk, Lee Il Hwa

Hello, My Twenties (2016-2017)

İki sezonluk drama, Belle Epoque adlı bir evde birlikte yaşarken yirmili yaşlarına gelen beş kıza odaklanıyor. Her biri kendi kişisel sorunlarıyla yüz yüze geldiğinde, hayatın onlara sunduğu deneyimlerde gezinmeyi kısa sürede öğrenirler. Eun Bin ise hayalet gördüğünü iddia eden kaba ve sıra dışı bir Gazetecilik öğrencisi Song Ji-won rolünü üstleniyor.

Diğer oyuncular: Park Hye Su, Han Ye Ri, Han Seung Yeon, Ryu Hwa Young

Father, I’ll Take Care of You (2016)

Çocuklarını büyüttükten sonra emekli olmaya hazır olan Hyung Seob ve Jung Ae, iki yetişkin oğulları evlerine geri taşındıklarında yeni çıkmazlarla karşı karşıya kalırlar. Bunlardan biri, Tayvan’da bir iş gezisi sırasında Oh Dong-hee adında bir kızla tanışan genel müdür Han Sung-joon’dur. Beklenmedik bir şekilde Kore’de tekrar bir araya geldiklerinde, Sung-joon, Dong-hee’yi (Eun Bin) ailesiyle birlikte yaşarken bulur. Bir çatı altında kalan ikili, zamanla yakınlaşır ve kısa sürede aşık olurlar.

Diğer oyuncular: Lee Tae Hwan, Kim Jae Won, Lee Soo Kyung

Judge vs Judge (2017)

Park Eun Bin, Seul Bölge Mahkemesinde bazen sanıklarına küfür eden korkutucu derecede huysuz bir yargıç olan Lee Jung-joo rolünü üstleniyor. Erkek kardeşi iğrenç bir suçla suçlandıktan sonra öldürüldüğünde, onun masumiyetini kanıtlamak ve ölümünden sorumlu olan grubun izini sürmek için hiçbir şeyden vazgeçmez.

Diğer oyuncular: Yeon Woo Jin, Dong Ha, Na Hae Ryung

The Ghost Detective (2018)

Eski askeri adam Lee Da Il, terhis edildikten sonra dedektif olur. Doğaüstü vakaları ele alır ve asistanının küçük kardeşi gizemli bir ölümle öldüğünde evine yakın bir suçla uğraşmak zorunda kalır. İkisi gerçeği ortaya çıkarmak için birlikte çalışırken, suç mahallerinde görünmeye devam eden kırmızılı ürkütücü bir kadınla tekrar yolları kesişir.

Diğer oyuncular: Choi Daniel, Lee Ji Ah

Hot Stove League (2019)

Dört sezondur sonuncu olan profesyonel beyzbol takımı Dreams, yeni menajeri olarak Baek Seung-soo’yu işe alır. Bununla birlikte, pek çok şampiyon spor takımı onun gözetimi altında antrenman yapmış olsa da, beyzbol konusunda hiçbir deneyimi yoktur. Yine de, dışarıdaki bilgisini ve uzmanlığını takımı tekrar rayına oturtmak için kullanır ve onları yıllar sonra ilk kupalarına götürmek için elinden geleni yapar. Dreams’in operasyon müdürü Lee Se Young(Park Eun Bin), karşılaştıkları onca talihsizliğe rağmen ekibinden vazgeçmeyi reddediyor.

Diğer oyuncular: Nam Goong Min, Oh Jung Se, Jo Byung Gyu, Chae Jong Hyeop

Do You Like Brahms? (2020)

Eun Bin, Do You Like Brahms’ta çekingen ama kararlı Chae Song-ah’ı oynuyor. Ailesinin protestolarına rağmen, bir üniversite programına kabul edildikten sonra keman ana dalına devam ediyor. Üniversitede okurken, kendi yıldızı solmaya başlayan, ulusal çapta tanınan bir piyanist olan Park Joon-young ile tanışır. Song-ah kendini Joon-young’a doğru çekerken bulurken, kısa sürede klasik müziğin soğuk ve acımasız dünyasına dalar.

Diğer oyuncular: Kim Min Jae, Kim Sung Cheol, Park Ji Hyun

The King’s Affection (2021)

Veliaht Prens’in karısı ikiz doğurduğunda, ikizler uğursuz kabul edildiği için kızı öldürme emri verilir. Fakat, yine de çocuğu kurtarmak için gizlice saraydan gönderilir. Birkaç yıl sonra ikiz oğlu Lee Hwi bir hastalık nedeniyle hayatını kaybeder. Veliaht Prens’in karısı, oğlunun ölümünü gizler ve ikiz kızını saraya geri çağırır. Amacı ise onu Prens Lee Hwi olarak göstermektedir. Lee Hwi sonunda bir veliaht prens olsa da kimliğinin ortaya çıkmasından oldukça korkar. Lee Hwi, sakladığı bu sır nedeniyle, kendine yakın birini bulamıyor. Zaman içerisinde, asil bir aileden gelen öğretmeni Jung Ji Woon’a karşı sevgi beslemeye başlar.

Diğer oyuncular: Rowoon, Nam Yoon Su, Choi Byung Chan, Bae Yoon Kyung

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri