Oyunculuğu Hayallerindeki Meslek Olarak Görmeyen 10 Koreli Oyuncu

4 dk okuma süresi

Şuan en çok tanınan Güney Koreli oyuncular ünlü olmadan önce tamamen farklı bir hayallere sahiptiler. Büyüdüklerinde belirli bir kariyer yolu izliyorlardı ama yıldız olmak için doğduklarından bu Koreli ünlüler sonunda kendilerini eğlence endüstrisinde buldular. En sevdiğiniz aktörü bir doktor, polis memuru veya sporcu olarak hayal edebiliyor musunuz? Aşağıdaki listemizde kim olduklarına bakın!

Oyunculuğu Hayallerindeki Meslek Olarak Görmeyen 10 Koreli Oyuncu

Koreli Aktörler ve Çocukluk Hayalleri

Song Joong Ki

Song Joong Ki

Hepimiz Song Joong Ki‘nin her şeyde iyi olduğunu biliyoruz – model bir öğrenci olmaktan ekran önünde oyunculuğa kadar – ve buna sporda bir as olmak da dahil! Joong Ki, çocukken kısa mesafeli bir sürat patencisi olmayı diledi. Bunda o kadar iyiydi ki, çeşitli paten yarışmalarında memleketini bile temsil etti. Ancak lisedeyken ayak bileğinden sakatlandığında hayali yarıda kaldı ve bunun yerine çalışmalarına odaklandı.

Jun Ji Hyun

Jun Ji Hyun

Jun Ji Hyun, gençken uçuş görevlisi olarak dünyayı dolaşmak istedi. Korkunç bir uçuş deneyimi nedeniyle sonunda bu rüyadan vazgeçti. 16 yaşına geldiğinde, sunbae (kıdemli kadın) tarafından modellik endüstrisiyle tanıştırıldı ve gerisi, dedikleri gibi, tarih oldu.

Song Kang

Song Kang

Yine de yıldız Song Kang‘ın büyürken iki hayali vardı: Bir mimar ya da mobilya tasarımcısı olmak istiyordu. Song Kang, Cosmopolitan Korea röportajında ​​hedefinin neden değiştiğini şöyle açıkladı: “Harika fotoğraflar gördüm ve bunu yapmak istediğimi düşündüm ama bu kolay değildi. Nereden başlamam gerektiğine dair hiçbir fikrim yoktu.”

Jung Hae In

Jung Hae In

2019 yılında Jung Hae In, kariyeri hakkında konuştuğu Funding Together adlı varyete şovunun özel konuğuydu. Ona göre, mezun olur olmaz o bölümde çalışmayı planladığı için önce biyoteknoloji okumaya hazırlandı. Ancak, bir üniversitede Broadcasting Entertainment öğrencisi olarak başvurdu ve bunu ailesinden bir sır olarak sakladı. Hae In daha sonra hala öğrenciyken bir ajans tarafından keşfedildi.

Lee Bo Young

Lee Bo Young

Haber sunucusu olmak Lee Bo Young‘un bir numaralı çocukluk hayalidir. MBC’nin (Güney Kore’deki en büyük yayın ağlarından biri) yıllık işe alımında finalist olduğunda bu hedefe ulaşmaya yakındı, ancak bunu başaramadı. Bo Young başka bir eğlence kariyeri düşünmeye başladığı zamandı ve daha sonra ticari bir model olarak çıkış yaptı.

Lee Min Ho

Lee Min Ho

Oyunculuktaki yeteneğinin yanı sıra, Lee Min Ho aynı zamanda bir milli oyuncuya eşdeğer futbol becerileriyle de tanınır. Çocukken hep futbolcu olmak istemiş ve bu yüzden dört yıl eğitim almış. Ancak Min Ho ciddi şekilde yaralandığında işler planlandığı gibi gitmedi. “Çocukken futbolcu olmak istiyordum. Ancak 5. sınıftayken bir sakatlık geçirdim, bu yüzden sporcu olmayı unuttum. 18 yaşıma geldiğimde fikrimi değiştirdim ve oyuncu olmak istedim. “dedi.

Song Hye Kyo

Song Hye Kyo

Lee Min Ho gibi Hallyu kraliçesi Song Hye Kyo da sporla ilgileniyor. Çocukluk hayali sporcu olmaktı ve ilkokulda profesyonel artistik patinaj eğitimi aldı. 1996’da genç Hye Kyo bir modellik yarışmasına girmeye karar verdi ve kazandı. Kısa süre sonra kendisini K-dizilerinde oyunculuk yaparken buldu.

Kim Seon Ho

Kim Seon Ho

Dr. Kim Seon Ho kulağa nasıl geliyor? Seon Ho’nun özel bir nedeni olmasa da aslında bir doktor olmak istedi ve bunu 2 Days & 1 Night’ın bir bölümünde açıkladı (burada ayrıca sevimli çocukluk fotoğraflarını da gösterdi). Bu tıbbi hayali bir kenara bırakıp hem tiyatro hem de dizi oyuncusu olarak eğlence sektörünün peşine düştü. Gelecekte senin için bir doktor rolünü dört gözle bekliyorum, Seon Ho!

Park Bo Gum

Park Bo Gum

Park Bo Gum‘un SM, JYP ve YG Entertainment olarak bilinen üç büyük için seçmelere katılmaya çalıştığını biliyor muydunuz? Şarkıcı-söz yazarı olmak istiyordu ve başarma umuduyla, şarkı söyleyip piyano çalarken bir videosunu bir dizi ajansa gönderdi. Farklı bir kariyere geçmesine rağmen, Bogummy TV şovlarında şarkı söylemeye ve piyano çalmaya devam ediyor.

Park Shin Hye

Park Shin Hye

Park Shin Hye kariyerine 2003 yılında çocuk oyuncu olarak başladı. Birçoğu bunun onun nihai hayali olduğunu düşünürdü, ancak Knowing Brothers’ın bir bölümünde aslında bir polis memuru olmak istediğini açıkladı. Bunun nedeni, evlerinin soyulması ve hırsızın annesinin cüzdanından yaklaşık 34.000 Pound çalmasıydı. Shin Hye masum bir şekilde bu miktarla çok fazla jöle alabileceğini düşündü ve bu yüzden bir gün polis memuru olmak istedi.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu