Outlander

Outlander Konusu ve Oyuncuları

İsim: Outlander 

Yayınlanma Tarihi: 2014 –

IMDb Puanı: 8.5

Dizisel.com Puanı: 8.5

Sezon Sayısı: 4 sezon

Bölüm Sayısı: 55 bölümden oluşmaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Romantik

Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Outlander Konusu

Claire Beauchamp Randall (hemşire) ve uzun süredir askerlik görevinde bulunan ve bu görevinden yeni dönen kocası Frank Randall sonunda birbirlerini görebilmişlerdir. Uzun süren ayrılığın ardından hem hasret gidermek hem de Frank’in 200 yıl önce atalarının yaşadığı İskoçya’nın bir bölgesinde geziye çıkarlar. Bu gezinin bir bölümünde Claire, bir çeşit ayine rastlar. Bu ayini gizlice izleyen Claire, ayin bittikten sonra ayinin yapıldığı çember halindeki dikili taşların yanına gider.

Ama bu merakı kendisine pahalıya patlayacaktır. Ayinin yapıldığı yerdeki taşların birine dokunan Claire birden kendini 200 yıl önceki 1743 İskoçya’sında bulmuştur. Hatta daha zamanda yaptığı yolculuğun daha dakikası dolmadan da başını belaya sokmayı başarmıştır. Bundan sonrası spoiler olacağı için, tanıtımı burada bırakmayı düşünüyorum. Bir kitap uyarlaması olan bu dizi ülkemizde her ne kadar tutulmasa da, ben yapımın oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Bilim Kurgu ve dram ögelerini barındıran bu diziye mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Outlander netflix uygulaması üzerinden kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Editör Yorumu

Bugün sizlere ülkemizde fazla rağbet görmeyen, adı sanı pek bilinmeyen ama benim oldukça başarılı bulduğum bir yapım olan outlander konusu ve dizi hakkında bilgilerden bahsedeceğim. İlk sezonu 16 bölüm olan ve bu bölümler 8-8 bölünerek 2014 ve 2015 yıllarında gösterilen dizinin en son 4. sezonu yayınlanmaktadır. Dizideki muhteşem müziklerin arkasındaki kişi ise, daha önce yine Battlestar Galactica ve Eureka’dan bildiğimiz ve daha sonraları Da Vinci’s Demons ile de Emmy ödülüne layık görülen Bear McCreay’den başkası değildir.

Dizi, cinsel sahneleri yayınlamaktan hiç çekinmeyen ve şiddet içeren durumları da olduğu gibi izleyiciye aktaran, daha önce Spartacus, Black Sails, Ash vs Evil Dead, Da Vinci’s Demons gibi üst düzey yapımların kanalı olan Starz’da yayınlanmaktadır. Dizinin senaristliğini ise yine çok önemli bir isim olan ve daha önce Battlestar Galactica, Caprica ve Star Trek gibi önemli yapımlarda yazarlık yapan Ronald D. Moore üstlenmiştir.

Son olarak eğer isterseniz bir önceki yabancı dizi önerimiz olan Boardwalk Empire isimli diziye de buradan ulaşabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Outlander Dizi Oyuncuları

Sam Heughan (Jamie Fraser) - Outlander
Sam Heughan
Jamie Fraser
Caitriona Balfe (Claire Fraser) - Outlander konusu
Caitriona Balfe
Claire Fraser
Sophie Skelton (Brianna Randall Fraser) -Outlander oyuncuları
Sophie Skelton
Brianna Randall Fraser
Richard Rankin (Roger Wakefield)
Richard Rankin
Roger Wakefield
Tobias Menzies (Jonathan Randall, Frank Randall)
Tobias Menzies
Jonathan Randall, Frank Randall

3 Replies to “Outlander Konusu ve Oyuncuları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir