OMEGA X, 2021’de Çıkış Yapan En Çok Satan K-pop Erkek Grubu Oldu

2 dk okuma süresi

Tüm albümleriyle birlikte OMEGA X’in albüm satışları, onları 2021’de çıkış yapan en çok satan K-pop erkek grubu yaptı. Grubun bugüne kadar toplam kaç kopya sattığını öğrenmek için okumaya devam edin!

omega x-story written in music

OMEGA X, Albüm Satışlarıyla Rekor Kırıyor

7 Temmuz’da, Circle Chart (eski adıyla Gaon Music Chart veya Gaon Chart) 2022’nin ilk yarısı (Ocak-Haziran) için sıralamaları açıkladı.

Circle Chart’ın rakamlarına göre, OMEGA X’in iki albümü ilk 100’e girdi. Erkek grubunun 5 Ocak’ta çıkan ikinci EP’si “LOVE ME LIKE” 89.619 kopya ile 68. sıradan girdi ve 15 Haziran’da piyasaya çıkan ilk tam albümleri “Story Written in Music” 59.207 kopya ile 94 numaradan giriş yaptı.

omega x-story written in music

Bu arada, OMEGA X’in ilk albümü “VAMOS” şimdiye kadar 18.395 kopya sattı, grubun ilk single albümü “WHAT’S GOIN’ ON” ise bu kaynağa göre 56.703 kopya sattı.

Genel olarak, 2022’nin ilk yarısı itibariyle OMEGA X’in albüm satışları 223.924 kopyaya ulaştı, geçen yıl başlatılan erkek grupları arasında en yüksek rakama ulaştı ve 2021’de çıkış yapan en çok satan K-pop erkek grubu unvanını kazandı.

Kısa bir süre önce ilk tam albümleri “Story Written in Music” ile geri dönüş yapan OMEGA X, ilk çıkışlarından bu yana şimdiye kadarki en iyi performansı sergileyerek Hanteo Listesi’ndeki ilk haftasında 100.000 kopyayı aştı. Bu, kariyerlerinde ilk kez platformda damgasını vurdular, yani “Story Written in Music”, bugüne kadar en çok satan albümleri oldu.

omega x-love me like

Etkileyici bir albüm satış rakamı kaydetmenin yanı sıra, OMEGA X’in ilk tam albümü farklı ülkelerde iTunes Albüm listelerine girdi. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde 158 numaradan giriş yaptı ve Hindistan, İsrail ve Norveç’te 1 numaraya ulaştı.

“Story Written in Music” ayrıca 15 Haziran’da Dünya Çapında iTunes Albüm Listesi’nde 69. sırayı aldı.

Eşzamanlı olarak, albümün başlık parçası “PLAY DUMB” Hindistan ve Norveç’te iTunes Müzik listelerinin zirvesine fırladı ve Tayland, Avustralya ve Kanada’da ilk 100’e girdi.

Ayrıca okuyun: OMEGA X, ‘LOVE ME LIKE’ ile İlk Hafta Satışlarını İkiye Katladı

omega x-vamos

Bu arada, “PLAY DUMB” dışında, OMEGA X’in ilk tam albümü “Storry Written in Music“, diğerleri arasında “Venus“, “All About U“, “Dance With U” ve “Airplane” dahil olmak üzere 12 parça daha içeriyor.

2021’de çıkış yapan en çok satan K-pop erkek grubu olduğu için OMEGA X’i tebrik ederiz!

OMEGA X, İlk Mini Albümüyle Japonya’da Çıkış Yapacak

Diğer yandan OMEGA X, “Stand Up!” adlı ilk mini albümleri ile Japonya’da çıkış yapmaya hazırlanıyor. Grup, müzik, video oyunları, anime, film, manga, dergi ve kitap yayınlamakla ünlü Tokuma Shoten altında çıkış yapacak.

omega x stand up

Bildirildiğine göre, “Stand Up!” aynı adı taşıyan başlık şarkısını içerecek. Mini albüm 24 Ağustos’ta yayınlanacak.

OMEGA X şu anda en son şarkıları “PLAY DUMB“u MBC’nin “Music Core”, SBS MTV’nin “The Show” ve KBS’nin “Music Bank” gibi Güney Kore’deki çeşitli müzik programlarında tanıtıyor.

“PLAY DUMB”, parlak ve canlı bir şarkı oluşturmak için “high-teen” rock ile birleştirir. Üye Jaehan, bu parçanın şarkı yazım sürecinde ve bestesinde yer aldı. “PLAY DUMB”, sizi sıra dışı hissettiren biriyle tanışmaktan bahsediyor.

Henüz izlemediyseniz, OMEGA X’in “PLAY DUMB” müzik videosunu buradan izleyin.

Daha fazla K-pop haberi için bizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE