Magazin

Oh Yeon Seo Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

İlk zamanlardan beri becerilerini geliştiren Oh Yeon Seo, başarılı oyunculuğu ile hayranlarını büyülemeye devam ediyor. Şu anda onu Seo In Guk ile oynadığı son dizisi Cafe Minamdang‘da görebilirsiniz. Ayrıca onun da bir zamanlar K-pop idolü olduğundan bahsetmiş miydik? Onun hakkında öğrenmek isteyeceğiniz daha fazla gerçek için okumaya devam edin!

Oh Yeon Seo Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

O bir Yengeç

Güney Gyeongsang Eyaletinin bir yerlisi olan Yeon Seo, 22 Haziran 1987’de doğdu.

Bir K-pop grubunda çıkış yaptı

Oh Yeon Seo, 15 yaşında Luv kız grubunun bir üyesi olarak ilgi odağı oldu. Jo Eun Byul ve Jeon Hye Bin’in katıldığı üçlü, Story – Orange Girl adlı ilk albümlerini 2002’de yayınladı. Ne yazık ki, grup yollarını ayırmadan önce sadece altı ay sürdü.

Luv K-pop

Durum böyle olsa bile, Yeon Seo, müzik videosu rolleriyle K-pop dünyasının bir parçası olmaya devam etti. Bazı rolleri, Big Bang’s With U ve 2AM’s You You Couldn Answer My Call’ı içeriyor.

Oh Yeon Seo gerçek adı değildi

Oh Yeon Seo

Evet, kendisi için bir isim yapmadan önce, oyuncu aslında kendi adını değiştirmek zorunda kaldı. Luv ile birlikte olduğu kısa süre içinde, gerçek adı Oh Haet Nim’den türetilen Haetnim takma adını aldı. Bir şamana danıştıktan sonra annesi, adını yasal olarak Oh Yeon Seo olarak değiştirdi.

Jun Ji Hyun ile aynı üniversiteye gitti

Oh Yeon Seo, Anyang Sanat Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Dongguk Üniversitesi’nin tiyatro ve sinema bölümüne kaydoldu. Jun Ji Hyun, Park Min Young ve Lee Seung Gi gibi diğer Hallyu güç merkezleriyle aynı koridorlarda yürüdü.

Mevcut yönetim şirketini Seo In Guk ile paylaşıyor

seo in guk ve oh yeon seo

Yeon Seo, onu bir K-pop idolü olarak başlatan aynı ajans olan SidusHQ’nun rehberliğinde sektöre daldı. Küçük ekrandaki ilk çıkışını 2003 lise draması Sharp’ta yaptı. Daha sonra Cafe Minamdang’ın başrol oyuncusu Seo In Guk‘a da ev sahipliği yapan Story J Company‘ye taşındı.

Çığır açan rolü Jang Bo-ri is Here!

Çıkışından yaklaşık 12 yıl sonra, sonunda MBC dizisi Jang Bo-ri is Here‘da başrol oynadıktan sonra büyük çıkışını yaptı! Başroldeki rolü oynarken, onun sevecen performansı, ikisi Kore Drama Ödülleri ve MBC Drama Ödülleri’nden olmak üzere birkaç En İyi Kadın Oyuncu adaylığı aldı. İkinci tören de gösteriyi Yılın Draması olarak onurlandırdı.

My Sassy Girl’ün yeniden çevriminde rol aldı

Oh Yeon Seo - My Sassy girl

Uluslararası üne sahip 2001 filmi My Sassy Girl (tesadüfen Yeon Seo’nun Dongguk Üniversitesi mezunu arkadaşı Jun Ji Hyun’un oynadığı) 2017’de tarihi bir drama yeniden çevrimi aldı. İnkar edilemez kimyaları sayesinde, Yeon Soo ve başrol oyuncusu Joo Won, o yılın SBS Drama Ödülleri’nde En İyi Çift Ödülü’ne aday gösterildi.

Hayali Leonardo DiCaprio ile çalışmak

Kasım 2019’da L’Officiel Malaysia’nın yüzü olan Yeon Seo, sektördeki adımları hakkında samimi bir açıklama yaptı. En büyük idolü olarak Kim Hye Soo’yu gösterdi, “Daha genç kadın oyuncuların daha büyük ve daha önemli rollerde oynamasının yolunu açan kıdemli aktrislerden biri. İlave olarak küçüklerim için onun gibi biri olmak istiyorum.”

Potansiyel bir yardımcı yıldız için çekim yapması istendiğinde, Yeon Soo’nun aklına Leonardo DiCaprio’nun kendisinden başka kimse gelmedi.

O bir Kızılhaç elçisi

Oh Yeon Seo Hakkında Bilgiler

Yeon Soo’nun başarısının altında, ekranın diğer tarafındakilere yardım etme tutkusu var. 2013 yılında, şöhreti hızla yükselmeden önce, aktör Ryu Soo Young ile birlikte Kızıl Haç Elçisi olarak atandı. Bir yıl sonra, 2014 yılında Sewol feribot felaketinin yardım çabalarına 10 milyon Won bağışladığı bildirildi.

Onu Instagram’da takip edebilirsiniz

Oh Yeon Seo

Buraya kadar okuduysanız onun Instagram hesabını buradan takip ederek son gelişmelerden haberdar olun. Projelerinden bir dizi BTS çekiminin yanı sıra birçok ayna özçekimi ve fotoğrafına hazır olun!

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu