Netflix’in Yeni Kore Filmi Space Sweepers Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

2 dk okuma süresi

Kore’nin uzayda gişe rekorları kıran ilk filmi yayınlandı ve biz oldukça heyecanlandık! Space Sweepers adında yayınlanan Netflix filmi, Song Joong Ki‘nin dört yıl sonra sinema filmine dönüşünü de bizlere gösteriyor.  Uzay filminin medya tarafından Guardians of the Galaxy ve Star Wars gibi benzer Hollywood filmlerine benzetildiğini düşünürsek, büyük beklentilerimiz vardı.

Aşağıda, Space Sweepers hakkında bilmeniz gereken her şeyi sıraladık:

Destansı bir uzay macerasıdır

Destansı bir uzay macerasıdır

Heyecan verici bir galaktik kaçış olan Space Sweepers, 2092’de Dünya’nın neredeyse yaşanmaz hale geldiği yerde geçiyor. İnsan ırkı şimdi Dünya ile ay arasında bulunan bozulmamış bir ortamda yaşayan ayrıcalıklılara sahipken, diğerleri harap gezegende kendi başlarına kalmaya bırakıldı. Uzay enkazını kurtararak yaşayan bir uzay gemisi mürettebatı, içinde yedi yaşındaki bir kızın bulunduğu yere düşmüş bir uzay mekiğini ele geçirdiğinde, onun ayrıcalıklı kişiler tarafından aranan, insan benzeri değerli bir robot olduğunu anlar ve karşılığında fidye talep etmeye karar verirler.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir

Güçlü oyuncu kadrosuna sahiptir

Song Joong Ki, filmde Victory adlı uzay gemisine manevra yaptırmakla görevli dahi bir uzay pilotu olan Tae-ho’yu canlandırıyor. Takıma dahil olmak üzere, eski uzay korsanı Kaptan Jang rolünde Kim Tae Ri (The Handmaiden, Mr. Sunshine); Gemilerinin mühendisi Tiger Park rolünde Jin Sun Kyu (The Outlaws, Extreme Job); ve yeniden programlanmış bir askeri robot olan Bubs rolünde Yoo Hae Jin (King and the Clown, Intimate Strangers) yer alıyor. The Hobbit serisindeki rolüyle tanınan İngiliz aktör Richard Armitage, filmde, filmin kötü dehası ve ana düşmanı James Sullivan olarak da rol aldı.

Yönetmenliğini Jo Sung Hee yapıyor

Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Jo Sung Hee yapıyor

Yönetmen koltuğunda oturan, en çok eklektik film çalışmalarıyla tanınan ödüllü yönetmen Jo Sung Hee’dir. Ödüllerinden en önemlisi, 49. Baeksang Sanat Ödülleri’nde Sung Hee’ye En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran 2012 fantastik ve romantik türde film A Werewolf Boy’dur. A Werewolf Boy filminde ayrıca Joong Ki de başrolde oynadı ve Space Sweepers’ı dokuz yıl sonra ikisi için bir yeniden birleşme projesi olarak gösteriyor.

Filmin senaryosu 10 yıl sürdü

Filmin senaryosu 10 yıl sürdü

Sung Hee’nin Space Sweepers hakkındaki hikayeyi sonunda bitirmesi tam 10 yılını aldı. Aslında Joong Ki, filmi yıllar önce ilk kez A Werewolf Boy setindeyken duyduğunu açıkladı.

Sung Hee bir basın toplantısında, “Uzay gezginlerinin, hızlanan bir mermiden daha hızlı hareket eden uzay çöplerini toplaması fikriyle başladı. Bu hızlı hareket eden uzay enkazı parçalarının nasıl büyüdüğünü ve uzayda çarpışmalara yol açtığını duydum. Bu konunun zaten animasyonlarda ve oyunlarda ele alındığını, ancak bir filmde hiç işlenmediğini fark ettim. Senaryoyu, inatçı bir zihniyete sahip Korelilerin bu soruna nasıl yaklaşacağını merak ederek yazmaya başladım.”

5 Şubat 2021’de yalnızca Netflix’te yayınlandı

Bilginize, film tam olarak 5 Şubat 2021 tarihinde yayınladı. Hala filmi izlemeyenler varsa ve konusu size hitap ediyorsa göz atmayı unutmayın.

Aşağıda resmi fragman yer almaktadır.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi