Netflix’de İzleyebileceğiniz Baeksang Sanat Ödüllü Kore Dizileri

4 dk okuma süresi

Sadece birkaç gün içinde, 57. Baeksang Sanat Ödülleri, diğer adıyla Güney Kore Oscarları’nın ödül törenine tanık olacağız. Hallyu hayranları, sektördeki en iyi Koreli aktörleri, yönetmenleri, senaristleri, Kore dizileri, filmleri ve çeşitli şovları tanıdığı için bu etkinlik için çok heyecanlı.

Baeksang Sanat Ödülleri, kısaca özetlemek gerekirse, JTBC TV kanalı ve Ilgan Sports gazetesinin ev sahipliğini yaptığı seçkin bir törendir. Yılın ikinci çeyreğinde bir düzenleniyor ve 2021 için etkinlik 13 Mayıs’ta JTBC aracılığıyla yayınlanacak. Geçen yıl olduğu gibi bu sefer de maalesef seyirci kabul edilmiyor.

Kore dizileri için Baeksang Sanat Ödülleri‘nin iki kategorisi vardır: En İyi Drama ödülü ve bir aktör, yönetmen, senarist veya varyete şovuna da verilebilen Büyük Ödül. En iyinin en iyisini nasıl seçiyorlar? The Korea Times‘a göre, kazanan seçilmeden önce gerçekleşen zorlu bir süreç var. Adaylar ve aday gösteriler, daha geniş bir bakış açısı sağlamak için çeşitli eleştirmenler grubuna sunulur.

Bu yılki kazananlar açıklanmadan önce, bahsettiğimiz ödülleri daha önce kazanan dizileri arka arkaya izleme zamanı geldi.

Netflix’de İzleyebileceğiniz Baeksang Sanat Ödüllü Kore Dizileri

İşte Netflix’de yer alan Baeksang Sanat ödüllü Kore dizilerinin bir listesi:

When The Camellia Blooms (2020)

Ödül: Büyük Ödül

Oyuncular: Gong Hyo Jin, Kang Ha Neul, Oh Jung Se, Kim Ji Seok

Netflix’e göre olay örgüsü: “Dongbaek bekar bir anne. Potansiyel yeni bir aşk hayatına girdiğinde, onu çevreleyen sosyal lekelere karşı koymanın yollarını bulur.”

Hot Stove League (2020)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Namgoong Min, Park Eun Bin, Oh Jung Se, Jo Byeong Gyu

Netflix’e göre olay örgüsü: “Sezon dışında, liglerde son sırada yer alan profesyonel bir beyzbol takımı, onu zirveye taşımaya kararlı olan alışılmışın dışında bir menajeri işe alıyor.”

My Mister (2019)

Ödül: Büyük Ödül

Oyuncular: IU, Lee Sun Kyun

Netflix’e göre olay örgüsü: “Dong Hun’un bir karısı, bir oğlu, sorun çıkaran iki erkek kardeşi ve bir annesi var. Büyük bir şirkette yapı mühendisi olarak çalışan iyi kalpli oğul, annesinin gururudur. Dışarıdan, dilediği her şeye sahip olan mükemmel mutlu bir adama benziyor. Ama sefil ve acı dolu bir hayat yaşayan Ji An onu farklı görüyor. ”

Stranger/Secret Forest (2018)

Ödül: Büyük Ödül

Oyuncular: Bae Doona, Cho Seung Woo, Lee Joon Hyuk

Netflix’e göre olay örgüsü: “Empatiyi hissetme yeteneğini kaybeden bir savcı, cesur bir kadın dedektifin yardımıyla siyasi yolsuzluğun ortasında bir cinayet davasıyla ilgileniyor.”

Dear My Friends (2017)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Youn Yuh Jung, Shin Gu, Kim Yeong Ok, Kim Hye Ja, Na Moon Hee, Joo Hyun, Park Won Sook, Go Du Sim, Go Hyun Jung

Netflix’e göre olay örgüsü: “Alacakaranlık yıllarında kendilerini aşk ve aile aracılığıyla yeniden keşfederken bir grup arkadaş için hayat her zaman keyifli ve sürekli değişiyor.”

Descendants Of The Sun (2016)

Ödül: Büyük Ödül

Oyuncular: Song Joong Ki, Song Hye Kyo, Kim Ji Won, Jin Goo

Netflix’e göre kısa olay örgüsü: “Bu dizi, genç doktorların ve askerlerin zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini ve savaşın harap ettiği Uruk ülkesinde ilişkilerini nasıl kurduklarını anlatıyor.”

Signal (2016)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Kim Hye Soo, Lee Je Hoon, Cho Jin Woong

Netflix’e göre olay örgüsü: “Zamanı aşan bir telsizle iletişim kuran 2015’ten bir profilci ve 1989’dan bir dedektif suç ve adaletsizlikle mücadele etmek için güçlerini birleştiriyor.”

The Good Doctor (2014)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Joo Won, Moon Chae Won, Joo Sang Wook, Cheon Ho Jin

Netflix’e göre kısa olay örgüsü: ” Park Shi-On (Joo Won) adlı genç bir adamın savant sendromu ve gelişimsel bir engeli var. Zihinsel yaşı 10 yaşında ama tüm bunlara rağmen bir cerrah oluyor. Bu sırada en iyi pediatrik cerrah olan Kim Do-Han (Joo Sang-Wook), kendisini sık sık Park Shi-On ile karşı karşıya bulur.”

The Moon Embracing The Sun (2012)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Kim Soo Hyun, Han Ga In, Jung Il Woo, Kim So Hyun, Kim Yoo Jung

Netflix’e göre kısa olay örgüsü: “Veliaht Prens Lee Hwon’un ilk aşkı, Kraliçe Dowager tarafından çerçevelenen ve Veliaht Prenses seçildikten sonra hafızasını kaybeden Yeon Woo’ydu. Yıllar sonra, kader Lee Hwon ve Yeon Woo’yu tekrar bir araya getirdi.

Secret Garden (2011)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Hyun Bin, Ha Ji Won, Yoon Sang Hyun

Netflix’e göre kısa olay örgüsü: “Zengin bir adam ve zavallı bir dublör kız aşık olur. Ancak ruhları açıklanamaz bir şekilde değişip karanlık sırlar ortaya çıktığında işler karmaşıklaşır.”

Iris (2010)

Ödül: En İyi Drama

Oyuncular: Lee Byung Hun, Kim Tae Hee, Jung Joon Ho, BIGBANG’den T.O.P

Netflix’e göre kısa hikaye: “İki arkadaşın hayatı, ülkeyi yabancı tehditlere karşı korumakla görevli çok gizli bir organizasyon için sonsuz dek değişiyor.”

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi