Netflix Kore Dizi ve Filmlerinden İlham Veren 7 Kadın Başrol

3 dk okuma süresi

Kore dizileri bize sadece güzel hisler yaşatmaz veya bizi farklı dünyalara götürmez. Ayrıca bize kadınların güçlü ve hayatlarından sorumlu olduklarını gösteriyorlar. Bu başarılı kadınlar hayallerinin CEO’su olabilir ve kimsenin ya da hiçbir şeyin yollarına çıkmasına izin vermez.

Netflix Kore Dizi ve Filmlerinden İlham Veren 7 Kadın Başrol Oyuncusu

Netflix Kore dizilerinde ve filmlerinde gördüğümüz güçlü kadın başrolleri takdir ediyoruz. Sizler için sevilen kadın başrol oyuncular ile güzel bir liste hazırladık.

Start-Up’dan Seo Dal Mi

Start-Up’dan Seo Dal Mi

Oyuncu: Bae Suzy

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Bize pes etmenin bir seçenek olmadığını gösteren bir kadın başrol varsa, bu Dal Mi olurdu! En başından beri hayatta ne yapmak istediğini biliyordu ve bunları nasıl başaracağına dair birçok planı vardı. Ne zaman kendimizi isteksiz hissetsek, onun yaptıklarını yapar ve kendimizi hayallerimizin peşinden gitmek için motive ederiz.

It’s Okay To Not Be Okay’den Ko Mun Yeong

It's Okay To Not Be Okay'den Ko Mun Yeong

Oyuncu: Seo Ye Ji

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Bencil olarak ve bir çocuk tavrıyla başlamış olabilir ama karakter gelişiminden bahsetmeden Ko Mun Yeong hakkında konuşamayız! Gösterinin ilerleyen zamanlarında, diğer insanlara, özellikle de en çok sevdiği insanlara karşı daha fazla empati kurdu. Ayrıca, tüm bunları nasıl şık bir şekilde yaptığını unutamayız.

Uncanny Counter’dan Do Han Na

Uncanny Counter'dan Do Han Na

Oyuncu: Kim Sejeong

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Han Na’nın her zaman, her yerde So Mun için orada olacağına güvenin! Yeni bir sorunda veya yeni hayatındaki değişikliklere hala adapte olduğu için Han Na, işler zorlaştığında her zaman onu neşelendirirdi. İlginç kişiliği sizi hazırlıksız yakalayabilir (travmatik bir geçmiş yüzünden) ama o, her seferinde dünyayı kurtarmak için dışarıda duran inatçı bir kız!

Space Sweepers’dan Kaptan Jang

Space Sweepers'dan Kaptan Jang

Oyuncu: Kim Tae Ri

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Victory ekibinin lideri olarak, Kaptan Jang’ın takıma en iyi şekilde bakacağına güvenebilirsiniz. En büyük icatları yaratabilen bir dehadır ve zaman ilerledikçe onu daha fazla keşfettiğinde onun diğer yanlarını görmeye hazırlanın. Korkusuz bir kadın mı? O tam burada!

Netflix’in Kore filmi Space Sweepers hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/netflixin-yeni-kore-filmi-space-sweepers-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/

Sisyphus: The Myth’den Seo Hae

Sisyphus Seo Hae

Oyuncu: Park Shin Hye

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Bir savaştan yeni kurtulmuşsanız ne yaparsınız? Seo Hae çılgın bir insan ve en etkileyici atış ve dövüş becerilerine sahip. Fedakarlık söz konusu olduğunda yine Seo Hae elinden geleni yapmaya devam ediyor.

Sweet Home’dan Seo Yi Kyung

Sweet Home Yi Kyung

Oyuncu: Lee Si Young

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Eski bir itfaiyeci olan Yi Kyung’un dizi için özel olarak yaratılmış orijinal bir karakter olduğunu ve webtoon versiyonunun bir parçası olmadığını biliyor muydunuz? Katı rehberliği ve kararları apartmanda mahsur kalanlar için önemlidir. Onu cesur kişiliği için alkışlıyoruz, özellikle görevler sırasında liderliği ele geçirdiğinde karakteri ön plana çıkıyor!

Kingdom’dan Seo Bi

Kingdom'dan Seo bi

Oyuncu: Bae Doona

Kore dizi karakterini neden seviyoruz: Bir zombi salgını ve politik anlaşmazlıklar bu kraliçenin başkalarına yardım etmesini engellemeyecek! Seo Bi’yi olağanüstü bir K-drama karakteri yapan şey, merakının önemli bir keşfe yol açmasıdır. Bunu kararlılıkla birleştirirseniz alkışlanmaya değer bir kadın kahramana sahip olursunuz.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Korece Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 K-Pop Şarkısı
Notibell
K-Pop’taki En İyi 10 Lider Vokalist
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol