Netflix en iyi aşk dizileri

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Aşk Dizisi

Bir dizi nasıl ilgi çekici hale getirilir? Mutlaka her ülkenin bu soru için farklı bir cevabı olacaktır; ancak bu soruyu Türkiye’deki herhangi bir TV izleyicisine sorsanız, muhtemelen bir dizinin tuzu ve biberinin aşk ve romantizm olduğunu söyleyecektir. Aşk ve romantizm, bir diziyi ilgi çekici hale getirdiği gibi, izleyicilerini kimi zaman güldürür, kimi zaman da ağlatır. Biz de gülmek, ağlamak veya her ikisini birden yapmak isteyenler için; yasak aşk hikayelerinden aşk üçgenlerine kadar, hemen hemen her türden hikayenin olduğu bir Netflix aşk dizileri listesi hazırladık. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi aşk dizileri arasından seçtiğimiz bu özel listeye göz atmayı unutmayın!

10. Love – 2016 – IMDb: 7,7

love aşk dizisi
love aşk dizisi konusu

Asi Mickey ve iyi huylu Gus, aşk, samimiyet ve bağlılık gibi kaçındıkları her şey ile tanışmak zorunda kalırlar. ( Fragman )

 

9. Chewing Gum – 2015 – IMDb: 7,7

Chewing Gum
Chewing Gum konusu

 

Tower Hamlets’te son derece dindar bir şekilde yetiştirilmiş olan bakire bir kız olan Tracey, hayatını yeniden şekillendirmeye karar verir. ( Fragman )

8. Boys Over Flowers – 2009 – IMDb: 8

Boy Over Flowers
Boy Over Flowers konusu

 

Fazla popüler olmayan liseli bir kız olan Jan-di, okulun en güçlü grubundan olan, şımarık ve zengin bir çocuğa karşı kafa tutar, ancak sonunda ona aşık olur. ( Fragman )

7. On My Block – 2018 – IMDb: 8,1

On My Block
On My Block konusu

 

Los Angeles’ın çetin bir semtinde yaşayan, akıllı, eğlenceli ve zorluklara alışkın dört genç, liseye başlarlarken kadim dostluklarını da test eder. ( Fragman )

6. Lovesick – 2014 – IMDb: 8,1

Lovesick - netflix aşk dizisi
Lovesick konusu, tanıtım, netflix aşk dizileri

 

Gerçek aşkı arayan arayan Dylan, cinsel yolla bulaşan hastalık sahibi olduğunu öğrenir. Arkadaşları Evie ve Luke’un da yardımlarıyla, Dylan bu durumla ilgili daha önceden birlikte olduğu kızları haberdar etmeye başlar. ( Fragman )

5. The Legend of the Blue Sea – 2016 – IMDb: 8,1

the legend of the blue sea
the legend of the blue sea netflix dizisi

 

Bir Joseon Krallığı efsanesinden uyarlama olan bu dizide, Seul’de bulunan bir deniz kızı, bir zamanlar aşk yaşadığı, ancak hafızasını silmek zorunda kaldığı eski aşkı ile beklemediği şekilde tekrar karşılaşır. ( Fragman )

 

4. Secret Garden – 2010 – IMDb: 8,2

Secret Garden
Secret Garden konusu

 

Zengin bir adam ile fakir bir dublör kız, tüm sınıf farklılıklarına ve diğer tüm zorluklara rağmen birbirlerine aşık olur. Ancak, bedenleri anlaşılmaz biçimde yer değiştirdiğinde, karanlık sırlar ortaya çıkar.                 ( Fragman )

 

3. Coffee Prince – 2007 – IMDb: 8,2

Coffee Prince - en iyi netflix dizileri
Coffee Prince konusu, netflix aşk dizileri

 

Bekâr ve zengin bir kafe işletmecisi, büyük annesinin evlilik baskılarından kurtulmak amacı ile yakışıklı erkekleri kafesine çalışan olarak almaktadır. Ancak en son işe aldığı çalışanı, erkek görünümlü bir kadındır. Dizi hakkında daha fazla bilgi almak için: Coffee Prince ( Fragman )

 

2. You Who Came from the Stars – 2013 – IMDb: 8,3

You Who Came from the Stars - netflix aşk dizileri
You Who Came from the Stars konusu

 

400 yıl önce Dünya’ya gelen bir uzaylının kendi gezegenine dönmesi için sadece 3 ay kalmıştır. Ancak, ünlü ve güzel bir aktrisle tanışması her şeyi değiştirir. ( Fragman )

 

1. Descendants of the Sun – 2016 – IMDb: 8,4

Descendants of the Sun - netflix aşk dizileri
Descendants of the Sun konusu

 

Güney Kore Özel Kuvvetleri’nde görevli bir asker, şans eseri yetenekli bir cerrah ile tanışır. Zıt görüşlere sahip olsalar da, kaderin onlar için farklı planları vardır; hem Kore’de, hem de savaşın yıktığı kurgu ülke Urk’ta onları sadece aşk değil, ayrıca birçok tehlike de bekliyordur. ( Fragman )

 

Misafir Yazar: Turflix, Netflix Türkiye’de yer alan film ve dizilerin listesini filtrelenebilir biçimde sunan bir internet sitesidir. Turflix aracılığı ile Netflix’te yer alan film ve dizileri görmek, IMDb puanı gibi çeşitli metriklerle Netflix filmleri ve dizilerini filtrelemek için https://turflix.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir