My Strange Hero Konusu ve Oyuncuları

2 dk okuma süresi

İsim: My Strange Hero / Boksooga Dolawadda

Yayın Tarihi:  2018-2019

IMDb Puanı: 6.0

Dizisel.com Puanı: 6.5

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Bölüm Sayısı: 32 ( 30 dakika)

Yapım Yeri: Güney Kore

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Ham Joon-Ho

Senarist: Kim Yoon-Young

My Strange Hero Konusu

Okuduğu lisede yakın arkadaşı ve sevgilisi tarafından iftira ile okuldan atılan bir adamın intikam almak için yıllar sonra aynı okula öğrenci olarak gelmesini konu almaktadır. Eski kız arkadaşı lisede öğretmen olmuş ve arkadaşı ise müdürdür. Haklı oluşunu ispatlamak ve lise mezunu olmak için elinden geleni yapacaktır.

Fragman

Karakterler

Kang Bok‑soo: Sınıfın en başarısız öğrencilerinden biridir. Ders çalışmayı sevmediği için vaktini aylaklık ederek geçirir. Zamanla Son Soo‑jung’dan hoşlanmaya başlar. İftiraya uğrayıp okuldan atıldıktan sonra ‘İsteğiniz’ isminde arkadaşlarıyla beraber bir iş kurar. Kendilerine gelen tüm işleri para karşılığı yerine getirerek geçimlerini sağlarlar. Bir gün birinin hayatını kurtarır ve ünlü olup mezun olamadığı liseye tekrar dönme şansı yakalar.

Son Soo‑jung: Okulun en başarılı öğrencisidir. Öğretmen olma hayalini gerçekleştirip mezun olduğu lisede sözleşmeli öğretmen olarak çalışmaya başlar. Kadrolu olmak için çok çabalasa da başarılı olamaz hatta dolandırılarak büyük paralar kaybeder. Yıllar sonra Kang Bok‑soo ile aynı lisede öğretmen ve öğrenci olarak tekrar karşılaşırlar.

Oh Se‑ho: Annesi bulunduğu lisenin sahibidir. Kendisi de müdür olarak çalışmaktadır. Kıskançlığı yüzünden en yakın arkadaşına iftira atar ve okuldan attırır. Psikolojik durumu iyi değildir. Annesi tarafından sürekli baskı görerek yetişmiştir.

Lee Kyung‑Hyun: Bok‑soo ile yakın arkadaştır. Aynı işte çalışırlar.

Yang Min-Ji: Liseden beri Bok‑soo’dan hoşlanmaktadır. 3 kişi beraber istediğiniz adı altında işler yaparlar.

Editör Yorumu

İntikam konulu bir kore dizisi olmasına rağmen işlenişi yönünden okul ve gençlik türlerine daha yakın olduğunu düşünüyorum. Eğitim sistemi hakkında eksik ve yanlış yönler de dizide eleştiriliyor. Dizi basit bir konusu olmasına rağmen kendini izletmeyi başaran yapımlar arasında. Oyuncular arasındaki uyumu beğendim. Çok büyük beklentilere girmeden tercih edilebilir. Herkese iyi seyirler dilerim.

My Strange Hero Oyuncuları

Yoo Seung-ho (Kang Bok-soo) - My Strange Hero
Kang Bok‑soo
Jo Bo-ah (Son Soo-jung) - My Strange Hero
Son Soo‑jung
Kwak Dong-yeon (Oh Se-ho)
Oh Se‑ho
Cheon Ho-Jin (Teacher Park)
Cheon Ho‑Jin
Öğretmen Park
Kim Dong-young (Lee Kyung-Hyun)
Kim Dong‑young
Lee Kyung‑Hyun

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x