my id is gangnam beauty

My ID is Gangnam Beauty Konusu – Yorumlar – Oyuncular

İsim: My ID is Gangnam Beauty / Nae Aidineun Gangnammiin

Yayın Tarihi: 2018

IMDb Puanı: 7.6

Dizisel.com Puanı: 6.8

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Gençlik

Bölüm Sayısı: 16

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Choi Sung-Bum

Senarist: Gi Maeng-Gi (webcomic), Choi Soo-Young

Ülke: Güney Kore

My ID is Gangnam Beauty Konusu

Ortaokul ve lise yıllarında çirkin olduğu için sürekli arkadaşları tarafından dışlanan bir kızın üniversiteye girmeden önce estetik olmasını ve sonrasında gelişen olayları konu almaktadır. Estetik ameliyatı sonrası başka bir sorun daha vardır. Bu kez de fazla güzel olmuş ve insanlar tarafından estetik olduğu fark edilmektedir. Dizi bu üniversite öğrencileri arasındaki dostluk ve aşkı anlatmaktadır.

Karakterler

Kang Mi‑rae: Ortaokul yıllarında çirkin olduğu için sürekli mutsuzdur. Kendisine Kang orc lakabı verilmiştir. Bu yüzden intiharı bile düşünmüştür. Fakat estetik sonrası hayatı tamamen değişecektir. İnanılmaz bir değişim geçirir. Dans konusunda oldukça yeteneklidir. Güzellik algısı yüzünden insanların yüzlerine bakıp puan vermektedir.

Do Kyung‑seok: Oldukça yakışıklı ve yetenekli bir öğrencidir. Kang Mi‑rae ile aynı ortaokuldan mezundur. Oldukça soğuk bir kişiliği vardır. Genelde insanlarla samimi olmaz. Babası başkan adaylarından biridir.

Hyun Soo‑a: Okuldaki doğal güzellerden biridir. Genelde herkes tarafından sevilse de bu ona yeterli gelmez. Hırslı bir kişiliği vardır.

Yeon Woo‑young: Üst sınıf öğrencilerden biridir. Oldukça yardımsever ve iyi niyetlidir. Belli zaman sonra Do Kyung‑seok ile ev arkadaşı olurlar.

Na Hye‑sung: Do Kyung‑seok’un annesidir. Parfüm şirketi vardır ve oldukça zengindir. Çocukları küçükken onları terk edip yurt dışına gitmiştir.

Oh Hyun Jung: Kang Mi‑rae’in çok eski arkadaşıdır. Kafede çalışmaktadır. Arkadaşının eski halini bilen az sayıda kişilerden biridir.

my id is gangnam beauty oyuncular
my id is gangnam beauty konusu ve oyuncular

Editör Yorumu

Güney Kore’deki güzellik algısını işlemiş okul temalı dizilerden biridir. Gençlik dizileri seviyorsanız başlayabilirsiniz. İnsanların yüz güzelliğine göre sınıflandırıldığı ve dışlandığı sistemi güzel aktarmışlar. Cha Eun-woo oyunculuğunu geliştirse de hala tam olarak yeterli olmadığını düşünüyorum. Genel olarak çerezlik bir diziydi. Dizi ünlü bir webtoon uyarlamasıdır. 2018 yılında JTBC kanalında yayınlanmıştır. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için tercih edebilirsiniz. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

My ID is Gangnam Beauty Oyuncuları

Im Soo-hyang (Kang Mi-rae) - Gangnam Beauty
Im Soo‑hyang
Kang Mi‑rae
Cha Eun-woo (Do Kyung-seok) - My ID is Gangnam Beauty
Do Kyung‑seok
Jo Woo-ri (Hyun Soo-a) - My ID is Gangnam Beauty
Jo Woo‑ri
Hyun Soo‑a
Kwak Dong-yeon (Yeon Woo-young)
Yeon Woo‑young
Park Joo-Mi (Na Hye-sung)
Park Joo‑Mi
Na Hye‑sung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir