My First First Love Konusu – Oyuncular – Yorumlar

3 dk okuma süresi

İsim: My First First Love

Yayın Tarihi: 2019

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.6

Dizisel.com Puanı: 7.3

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Gençlik

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 16 bölümden oluşmaktadır.

Yönetmen: Oh Jin-Seok

Senarist: Kim Ran

My First First Love Konusu

Birbirinden farklı karakterlere sahip 4 kişinin aynı evi paylaşmasını, hayata dair yaşadıkları zorluklar, dostlukları ve aşklarını konu almaktadır.

Fragman

Karakterler

Yoon Tae Oh: Varlıklı bir ailenin büyük oğludur. 20. Doğum gününde yalnız yaşamak için ailesinden izin alır ve eski evlerine yerleşir. Oldukça enerjik, cana yakın bir insandır. Song-Yi ile 3 yaşından beri arkadaştır ve çok yakındırlar.

Han Song Yi: Babası ölmüş, annesi ise evi terk etmiş bir üniversite öğrencisidir. Yaşadığı zorluklar yüzünden birkaç işte çalışmaktadır. Ailesinin eski evinde gelen ihtarlara rağmen yaşamaktadır. Bir gün ev satılır ve en yakın arkadaşı Tae-O’da kalmaya başlar.

Oh Ga Rin: Büyük bir şirketin varisidir. Fakat hayatından memnun değildir. Gerçek hayatı deneyimlemek, kendi ayakları üstünde durabilmek için evden kaçar. Yakın arkadaşı Tae-O’dan yardım ister ve aynı evde kalmaya başlar. Kendisine birçok konuda yardımı ise Hoon yapacaktır.

Choi Hoon: Müzikal tiyatroda yer almak isteyen, hayalleri olan bir insandır. Fakat babası bu duruma karşı çıkmaktadır. Evde şiddete de maruz kaldığı için hiçbir şey almadan evi terk eder. Evin 4. ve son üyesi olarak Tae-O’dan yardım ister.

Seo Do Hyun: İnsanlara karşı uzak duran, Tae-O’nun arkadaşlarından biridir. Ailesinin maddi durumundan dolayı birden fazla işte çalışmaya başlar. Song-Yi ile tanıştıktan sonra onu merak etmeye başlar.

Ryu Se Hyun: Okulda film kulübü öğrencilerinden biridir. Fotoğraflar ve kısa filmler üzerine ilgisi vardır. Bir gün tesadüfen Tae Oh ile karşılaşır ve görüşmeye başlarlar.

My First First Love konusu

My First First Love konusu ve oyuncuları

Editör Yorumu

Oldukça eğlenceli ve komik bir dizinin daha sonuna geldik. Gençlik dizisi olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Her karakterlerin farklı bir yönü var ve bunu hikayede çok güzel anlatmışlar. Yakın arkadaş, sevgili olayı dizinin ana konusu gibi dursa da pek çok yönüyle dizi kendini izletmeyi başarıyor. Karakter gelişimleri harikaydı diyebilirim. Tae Oh ve Song Yi arasındaki ilişki çok güzeldi. Normalde klişe olarak araları iyi olan insanlar bir şekilde güvensizlik ile baş etmeye çalışırlar. Fakat bu dizide bu karakterlerin ilişkisi çok sağlam bir yapıya kurulmuş. Öncelikleri hep aynı ve birbirlerine güveniyorlar. Ga Rin ve Hoon ise daha sempatik, sizi güldüren diyalogları ile karşımıza çıkıyorlar. İkisinin de amacı aynı, başkalarına bağlı olmadan kendi istediklerini yapabilmek…

Beğenmediğim yönü ise olaylar biraz son bölümlere kalmış gibiydi. Diğer dizilerin aksine apar topar bitirelim olayından ziyade konunun işlenişi o şekildeydi. Oldukça eğlenceli, kötü karakterleri olmayan, baş ağrıtmayan, entrikalardan uzak bir dizi izlemek istiyorsanız 2 sezondan oluşan bu diziyi sizlere tavsiye edebilirim. Dizi Netflix orijinal yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. İzlemek isteyenler göz atabilirler. Herkese iyi seyirler dilerim.

My First First Love Oyuncuları

Ji Soo - My First First Love
Yoon Tae Oh
Jung Chae-yeon (Han Song-yi) - My First First Love
Jung Chae‑yeon
Han Song‑yi
Jung Jin-young
Jung Jin‑young
Seo Do Hyun
Kang Tae-oh (Choi Hoon)
Choi Hoon
Choi Ri (Oh Ga-rin)
Choi Ri
Oh Ga‑rin

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu