Ms. Hammurabi Konusu ve Oyuncuları

2 dk okuma süresi

İsim: Ms. Hammurabi / Miseu Hammurabi

Hangul: 미스 함무라비

Yayın Tarihi: 2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.1

Dizisel.com Puanı: 7.8

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Hukuk

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Kwak Jung-Hwan

Senarist: Moon Yoo-Seok

 Ms. Hammurabi Konusu

Adliye çalışan bir grup hâkimin yaşadığı olayları konu almaktadır.  Oldukça başarılı ve tanınan bir hâkim olan Im Ba‑reun’un yanına liseden tanıdığı arkadaşı atanır. Beraber birçok olayı sonuca bağlarlar.

Karakterler

Im Bareun: L tarafından canlandırılan Bareun karakteri oldukça başarılı, kanunlara sonuna kadar uyan elit bir hâkimdir. Genelde kimsenin işine karışmaz ve duygularını belli etmez. Lisede tanıştığı Ohreum astı olarak yanına görevlendirilir. Farklı karakterlerde oldukları için ondan çok öğrenecektir.

Park Cha Ohreum: Varlıklı bir ailenin kızıdır fakat babasının şirketi iflas ettikten sonra kendi ayakları üzerinde durabilmek için hâkim olmuştur. Haksızlık karşısında asla susmaz ve her zaman tepkisini gösterir. Bu yüzden başına birçok olay gelecektir.

Lee Doyeon: Şubede çalışan yazmanlardan biridir. Oldukça yetenekli ve güzel bir kadın olduğu için herkesin takdirini kazanmıştır. Fakat oldukça gizemli biridir. Geceleri hobi olarak başka bir iş daha yapmaktadır.

Han Sesang: Baş hâkimlerden biridir. Im Ba‑reun ve Park Cha Oh‑reum ile mahkemede beraber çalışırlar. Oldukça dürüst bir insandır.

Jung Bowang: Im Ba‑reun ile yakın arkadaş olan hâkimlerden biridir. Aynı zamanda lise arkadaşıdır. Adliyede çok fazla tanıdığı vardır.

Editör Yorumu

Bir mesleki dramanın daha sonuna geldik. Avukatlar, savcılar, muhabirler derken şimdi de hâkimleri izleme fırsatı buldum. Bana kalırsa çok başarılı bir dizi değildir. Bunun sebebi belirli bir hikâyesi olmaması diye düşünüyorum. Her bölüm farklı olayları ele almaya çalıştılar ve arka plandaki küçük hikâyeler de yetersiz kalmış. Ama yarım bıraktığım dizilerden biri de olmadı. Dizideki bireysel tartışmaları ve alıntıları oldukça beğendim. Bazı konularda duyarlılık seviyesini de gözler önüne sermesi açısından oldukça başarılı buldum. Fakat bunun dışında ortalama diyebileceğim bir diziydi. L ve Go Ara hayranıysanız sevebilirsiniz. Hukuk temalı dizileri seviyorsanız ”Suits” dizisine göz atmanızı öneririm. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Ms. Hammurabi Oyuncuları

Go Ara (Park Cha Oh-reum) - Ms. Hammurabi
Park Cha Oh‑reum
L (Im Ba-reun) Hammurabi konusu
L
Im Ba‑reun
Lee Elijah (Lee Do-yeon)
Lee Elijah
Lee Do‑yeon
Ryu Deok-hwan (Jung Bo-wang)
Ryu Deok‑hwan
Jung Bo‑wang
Dong-il Song (Han Se-sang)
Dong‑il Song
Han Se‑sang

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x