Mouse

3 dk okuma süresi

 “Mouse”, Choi Joon Bae ve Kang Cheol Woo tarafından yönetilen aksiyon dolu gerilim, suç, gizem dizisidir.

2021 yılında yayınlanan Güney Kore dizisi Mouse, uzun bir zaman diliminde bir araya getirilmiş bir dizi farklı cinayet hakkında bir hikaye ekranlara getiriyor. Anahtar soru ise: “Ya psikopatları önceden tanımlayabilirsek?”

Mouse

Aksiyon ve gerilim dolu Güney Kore dizisi Mouse konusu, oyuncuları, fragman gibi detayları Dizisel takipçileri için hazırladık.

 • Başlık: Mouse
 • Yönetmen: Choi Jun Bae
 • Senarist: Choi Ran
 • Kanal: tvN
 • Yayın Tarihi: 3 Mart 2021
 • Bölüm Sayısı: 20
 • Tür: Gerilim, Aksiyon, Suç

Mouse Dizi Konusu

Hayatını adalet arayışına adayan çaylak polis memuru Jung Ba Reum (Lee Seung Gi), iyi bir kalbe sahip dürüst bir adamdır. Yerel bir trafo merkezinde çalışan Ba ​​Reum, ortağı Go Moo Chi (Lee Hee Joon) ile birlikte işi halletmek için ne gerekiyorsa yapmaya her zaman istekli olan kararlı bir memurdur. İşinde gerçek mutluluğu bulan Ba ​​Reum, kendisi için kurduğu hayattan memnundur. Ancak ülke, çılgın bir katilin acımasız cinayetleriyle sarsıldığında, barışçıl hayatı çok karanlık bir hal alır.

Mouse (2021) Güney Kore

Korkuya kapılan halk, psikopat bir seri katilin kaçmasıyla yavaş yavaş kaosa sürüklenir. Onu kovalayan yetkililerden her zaman bir adım önde olan polislerin katilin varlığına dair tek işareti geride bıraktıkları korkunç kaos izidir. Bu katili bulup adalete teslim etmeye kararlı olan Ba ​​Reum ve Moo Chi, sonunda onların izini sürer. Katil ile yüz yüze duran Ba ​​Reum, ölümcül karşılaşmadan kurtulmayı başarır, ancak karşılaşmaları hayatını sonsuza dek değiştirecektir.

Fragman

Dizi Hakkında Notlar

 1. Mouse, “My Roommate Is A Gumiho” tarafından işgal edilen tvN’nin Çarşamba & Perşembe 22:30 zaman aralığını devraldı.
 2. Bu diziyle Lee Seung Gi iki yıl sonra Kore dizi dönüşünü yaptı!
 3. Choi Jin-Hyuk’a ikinci başrol teklif edildi, ancak reddedildi.
 4. 7 Nisan 2021 Çarşamba günü yayınlanan özel bir “Mouse: Restart” bölümü, drama dizisinin bir özetini ve oyuncularla yapılan röportajları içeriyor.

Reyting Oranları

Dizi ilk bölümüyle % 4.94 reyting alarak ekranlara başarılı bir giriş yapmıştır. Çoğu bölümde yayınlandığı zaman aralığı içerisinde 1. ya da 2. olmayı başarmıştır. En düşük reyting 2. bölümde % 4.044  olurken en yüksek reyting ise 6. bölümde % 6.672 olmuştur.

Mouse Oyuncuları

Başrol oyuncular: Lee Seung Gi, Lee Hee Joon, Park Joo Hyun ve Kyung Soo Jin

Yardımcı rollerde ise; Woo Ji Hyun, Ahn Jae Wook, Kim Jung Nan, Kwon Hwa Woon, Jo Jae Yoon, Hyun Bong Shik, Ahn Nae Sang, Yoon Seo Hyun ve P.O gibi oyuncular yer almıştır.

Lee Seung Gi (Jung Ba Reum)

Lee Seung Gi (Jung Ba Reum)

Jung Ba Reum, bu dünyada böyle bir insanın yaşadığına inanmak zor olacak kadar nazik yeni bir polis memurudur. Tüm ülkeyi terörize eden seri katili kovalarken, beklenmedik bir özel olayla karşılaşır ve tüm hayatını değiştirir.

Lee Hee Joon (Ko Moo Chi)

Lee Hee Joon (Ko Moo Chi)

Ko Moo Chi bir dedektiftir. Polis mi yoksa suçlu mu olduğunu anlamak zor. Hayattaki amacı, tutulduğu hapishaneye girerek anne ve babasını öldüren katilden intikam almaktır. Neden bir dedektif olarak çalıştığına dair net bir vizyonu var ve suçlulardan nefret ediyor.

Park Joo Hyun (Oh Bong Yi)

Park Joo Hyun (Oh Bong Yi)

Oh Bong Yi sporda yetenekli, yapamayacağı dövüş sanatları yok. Jung Ba Reum ile lisenin üçüncü yılında birlikteyken tanıştı.

Kyung Soo Jin (Choi Hong Joo)

Kyung Soo Jin (Choi Hong Joo)

Choi Hong Joo, güncel olaylar programları için yetenekli bir PD’dir. Onunla çalışmak için genç yaşından beri katilden seçilmesini zorunlu kılan bir sırrı vardır.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri