Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

2 dk okuma süresi

İsim: Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo

IMDb Puanı: 8,6

Dizisel.com Puanı : 8.5

Dizi Çıkış Yılı: 2016

Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 20

Devam Ediyor mu: Hayır

Yönetmen: Kim Kyu-Tae

Senarist: Tong Hua (roman), Jo Yoon-Young

Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo Dizi Konusu

Bugün sizlere tarihi kore dizisi sevmeyenlerin dahi beğenebileceği bir yapım olan Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo dizisi hakkında bilgi vereceğim.

Go Ha-jin Henüz 25 yaşında genç bir kadındır. Günün birinde bir ay tutulması sonrası uyandığında kendisini 941 yılında Goryeo hanedanının döneminde sarayda bulur. Üstelik Hae Soo adında birisinin bedenindedir.

Sarayda yaşamaya başladığı sırada Wang ailesine mensup olan Wang-Wook isimli bir prensle tanışır ve ona resmen âşık olur. Wank-Wook kibar ve sıcakkanlı bir prenstir. Bir süre bu şekilde devam ederken aynı aileye mensup Wang-So adındaki prense de ilgi duymaya başlar.

Diğer yandan Hae Soo adında kendisini bir maskenin ardına saklayan ve ‘’Kurt Köpeği’’ takma adıyla tanınan ürkütücü bir prensle tanışır. Tam olarak neyin ne olduğunu anlayamayan Ho Ha-jin, kendisini ihanet, entrika ve kavgaların arasında bulur.

Editör Yorumu

 

Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo dizisi konusu itibariyle ‘Fantastik Kore dizileri, tarihi Kore dizileri, Kore saray dizileri’’ listesinde kendine yer buluyor. Dizinin yakın zamanda netflix bünyesine dahil olacağını düşünüyorum. Çünkü son zamanlarda Netflix kaliteli kore dizilerini de eklemeye başladı. Dizi o kadar beğenildi ki 2.sezonu hakkında sorular sorulmaya başlandı. Hatta bu yüzden sahte fragmanlar hazırlandığını bile söyleyebilirim. Üzülerek belirtmeliyim ki Moon Lovers 2. sezon yoktur. Moon lovers 2. sezon sorularının sebebi ise hepimizin tahmin edeceği koreli yönetmenlerin dizi finallerini kötü yapmaları. İnsanlarda yarım kalma hissiyatı bıraktıkları için 2. sezon olacak mı? gibi sorular soruluyor. Umarım bir an önce final sorunlarını çözmeyi başarırlar.

Diziyi izledikten sonra görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşarak diziye başlayacak olan kişilere fikir verebilirsiniz. Ayrıca bir önceki kore dizi önerimiz olan Emergency Couple dizisine bakabilirsiniz. Ayrıca en iyi kore dizilerini sıraladığımız yazımıza göz atmayı unutmayın. (En iyi kore dizileri )

Moon Lovers Oyuncu Kadrosu

Lee Joon Gi (4th Prince Wang So) - Moon Lovers
4.Prens Wang So
IU (Hae Soo) - Moon Lovers
Hae Soo
Byun Baek-hyun (10th Prince Wang Eun)
Byun Baek‑hyun
10.Prens Wang Eun
Ha-neul Kang (Prince Wang Wook)
Prens  Wang Wook
Nam Joo-hyuk (Prince Baek-ah)
Prens Baek‑ah

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x