Moon Ga Young Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

3 dk okuma süresi

Yeni aşk uyarısı! True Beauty’de Moon Ga Young‘a henüz aşık olmadıysanız, ne bekliyorsunuz? Onu bir kez tanıdıktan sonra, oyuncunun çekici cazibesine ve zekasına direnmek imkansız.

 Biraz bilgiye ihtiyacınız varsa, aşağıda her hayranın True Beauty yıldızı hakkında bilmesi gereken 10 temel gerçekten bahsediyoruz. Aşağıdan kontrol edin!

Moon Ga Young Hakkında Bilgiler

O Bir Yengeç

Moon Ga Young, fizikçi babası ve müzisyen annesinin kızı olarak 10 Temmuz 1996’da Almanya’nın Karlsruhe kentinde doğdu. Anne ve babası Güney Koreliydi ve Ga Young 10 yaşındayken memleketlerine geri döndüler. 

Almanca bilmektedir

10 yıl Almanya’da yaşadığını düşünürsek, Ga Young’un kendi dillerinde akıcı olması şaşırtıcı değil. YouTube’da Almanca konuşan derleme videolarını bile bulabilirsiniz. Çok tatlı görünüyor!

Üniversite mezunudur

Ga Young, Sungkyunkwan Üniversitesi’nde oyunculuk ve sanat okuyordu. Evet, True Beauty başrol oyuncusu Cha Eun Woo‘nun şu anda gittiği okulla aynı yerde eğitim gördü. En iyi Güney Kore üniversitesinden biri olan bu okuldan mezunlar arasında özellikle yakın arkadaş olduğu Song Joong Ki, Jo Bo Ah ve Shin Ye Eun yer alıyor. 

Genç yaşta oyunculuğa başladı

Moon Ga Young

Ga Young’ın ailesi 2006’da Güney Kore’ye döndükten hemen sonra, o zamanlar 10 yaşındaki oyuncu SM C&C eğlence şirketi altında oyuncu olarak çalışmaya başladı. En erken itibarlı görünüşü, romantik komedi dizisi Goong S’deki yardımcı rolü ve komedi drama Bunt’taki küçük rolü içindir. Her ikisi de 2007’de piyasaya sürüldü. 

İlk başrolünü 2014 yılında aldı

Ga Young, sonunda başrolü üstlendiğinde 18 yaşındaydı. Mi Mi karakterini oynadığı MiMi adlı dört bölümlük bir gizem romantizm dizisiydi. Ga Young, hafıza kaybından muzdarip içe dönük bir webtoon yazarını canlandıran Shim Chang Min’in karşısında rol aldı. Başarılı manhwa’sının getirdiği baskılar nedeniyle, ilk aşkı Mimi’nin puslu anılarını çözerken şiddetli baş ağrıları yaşamaya başlar. 

Kore dizisi “Tempted” ile ün kazandı

Moon Ga Young Resimleri

Genç yaşta başlamasına rağmen, aktris sadece 2018’de Woo Do Hwan ve Kim Min Jae ile birlikte rol aldığı romantik gerilim temalı dizideki karakteri ile yıldızının yükseldiğini gördü. Gösteride aşka inanmayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Eun Tae Hee’yi canlandırdı. Ta ki, kendisinden habersiz, onu sadece bir bahsi kazanması için baştan çıkaran zengin bir varisi tarafından takip edilene kadar. Ga Young, rolüyle 2018 MBC Drama Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. 

Onu “ Welcome to Waikiki 2″ ve “ Find Me in Your Memory” dizilerinde de izleyebilirsiniz

Tempted’deki başarısından sonra, Ga Young sürekli başrol teklifi almaya başladı. Sadece bir yıl sonra, Kim Seon Ho‘nun da dahil olduğu Welcome to Waikiki 2 kadrosuna katıldı. Ga Young, 2020’nin başlarında, Kim Dong Wook ile birlikte romantik melodram Find Me in Your Memory için başrolü bir kez daha üstlendi. Tabii ki, aynı yılın sonlarında True Beauty’de başrolü oynadığını hepimiz biliyoruz.

Kitapları sever ve matematiği sevmez

Moon Ga Young Hakkında Bilgiler

Ga Young’ın oyunculukla ilgili sevdiği bir şey varsa o da iş söz konusu olduğunda “doğru cevap yoktur” prensibiyle hareket etmektedir. Vogue Korea ile yaptığı bir röportajda, “Kitapları sevmemin ve matematiği sevmememin nedeni, matematiğin size bir cevap vermesidir. Oyunculukla, bir günkü performansım ertesi günkü performansımdan farklı olabilir ve bunu düşünmeye devam etmeliyim. ” diye bahsetmiştir. 

Yaşına göre rollerde oynamayı tercih ediyor

Şu anda True Beauty’de bir lise öğrencisini canlandırırken, 24 yaşındaki aslında gerçek hayattaki kendi yaşına uygun rolleri tercih ediyor. Bir röportajda “Yaşıma uygun bir rol oynamak istiyorum” diye paylaştı. “Zamanı geri alamadığım için bana çok yakışan bir rolde oynamanın iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendimle ilgili doğal bir izlenim bırakmak istiyorum. ” 

Oyuncu olarak hedefi başkaları üzerinde olumlu bir etki yaratmaktır

Sports DongA ile bir röportaj sırasında Ga Young, çıkışta samimi davrandı ve asıl hedefini açıkladı. “Bir aktris olarak amacım, ‘Moon Ga Young başrolde oynarsa şov ilginçtir’ şeklinde insanların benimle ilgili düşünmelerini istiyorum. “Başkaları üzerinde en azından küçük bir olumlu etkiye sahip biri olmak istiyorum. Bunu yapmak için kendimi daha derinlemesine anlamam gerekiyor ve daha iyi bir insan olmak için çok çalışacağım. ” diye bahsetmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x