Monsta X Üyeleri: Yaş, Boy, Kilo, İdeal Tipleri ve Daha Fazlası

8 dk okuma süresi

Monsta X, Starship Entertainment tarafından No.Mercy adlı hayatta kalma şovu aracılığıyla kurulan altı üyeli bir Güney Koreli (K-pop) erkek grubudur. Grup 14 Mayıs 2015’te başlangıçta yedi üyeyle çıkış yaptı. Monsta X üyeleri arasında Shownu, Minhyuk, Kihyun, Hyungwon, Joohoney ve I.M  yer almaktadır. Wonho, Ekim 2019’da gruptan ayrıldı.

Monsta X üyeleri

Monsta X’in 2 farklı anlamı vardır. Bir anlamı ‘K-pop sahnesini fetheden canavarlar’. Diğer anlamı ‘Benim Yıldızım’dır.

Monsta X fandom adı Monbebe, Fransızca bebeğim anlamına geliyor. Mon ‘benim’ ve bebe ‘bebek’ anlamına gelir.

Bu yazıda sizlere Monsta X üyeleri hakkında bilgiler, grup üyelerinin yaş, boy, kilo, gerçek isimleri, doğum günü, ideal tipi gibi tüm detayları hazırladık.

Shownu

Monsta X Shownu

 • Sahne Adı: Shownu
 • Gerçek Adı: Sohn Hyun Woo
 • Doğum Günü: 18 Haziran 1992
 • Boyu: 181 cm
 • Kilo: 77 kg
 • Burç: İkizler

Shownu, Monsta X’in baş vokalisti, ana dansçısı ve lideridir. Ailesinin tek çocuğu olarak Changdong, Donbonggu, Seul, Güney Kore’de dünyaya gelmiştir. Başka kardeşi yok. Kariyerine başlamadan önce JYP şirketinde stajyerdi. Aynı 2009 seçmelerinde birinci oldu. Harika dans becerileri nedeniyle ön plana çıksa da JYP Entertainment şirketinde 2 yıldan fazla devam edemedi.

Başlangıçta Shownu’nun GOT 7 K-pop grubunda çıkış yapması gerekiyordu ancak kaynaklara göre eğitim devamsızlıkları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Fakat yine de Shownu, idol endüstrisinde çalışmaya devam etti. Lee Hyori ile “Bad Girls”, “Going Crazy” “U-Go-Girl” videolarında yedek dansçı olarak sahne aldı.

Shownu

Sonunda Starship Entertainment’da seçmelere katıldı. NUBOYZ projesine katıldı ve Monsta X üyesi olma yolunda ilerledi. Gelecekteki Monsta X üyeleriyle birlikte NUBOYZ projesinin bir parçasıydı. Shownu, Aralık 2014’te, altı Monsta X üyesiyle birlikte Mnet’in hayatta kalma programı “No Mercy”ye katıldı. Bu nedenle, bundan sonra, yedi yarışmacının tümü, Starship Entertainment altında Monsta X olarak çıkış yaptı.

Shownu, K-pop grubu Monsta X koreografilerinin çoğuna katılıyor. Lider, lider dansçı, vokalist olarak çıkış yaptığından beri çeşitli varyete şovlarına solo katılımcı olarak katıldı. İki sezon boyunca Lipstick Prince’in düzenli oyuncu kadrosunda yer aldı. Bu da şovu kazandıktan sonra ona bir televizyon reklamı kazandırdı. Daha çok varyete yani realite şovlarına katıldı. Ayrıca Ariana Grande, Charli Puth, Weeknd ve daha fazlası gibi ünlü şarkıcıların şarkıları için çok sayıda koreografi yükledi.

Kasım 2020’de Mnet şovunda jüri üyesiydi. Rol aldığı dizileri merak edenler olacaktır. Shownu, Dream High dizisinde konuk oyuncu olarak başladı. The Producers, High-end Crush, Hello Mr. Right, Hit the Top, Dae Jang Geum is Watching ve Followers dizilerinde yine konuk olarak belirli bölümlerde rol aldı.

Monsta X Shownu ideal tipi olarak temiz kalpli bir kız demiştir. Fiziksel görünümünden çok kişiliğini önemsiyor. Onun düzgün vücutlu olmasına ihtiyacı yok ama fit kızlardan hoşlanıyor. Ama en önemli şey, etrafındaki herkese karşı nazik olması gerektiğidir.

Minhyuk

MONSTA X Minhyuk

 • Sahne Adı: Minhyuk
 • Gerçek Adı: Lee Min Hyuk
 • Doğum Günü: 3 Kasım 1993
 • Boyu: 180 cm
 • Kilo: 65 kg
 • Burç: Akrep

Minhyuk (diğer adıyla Lee Min Hyuk) Monsta X’in alt vokalisti ve görselidir. 3 Kasım 1993’te Gwangju, Güney Kore’de doğdu. Bir kardeşi, bir abisi var. 2014 yılında Mnet’in hayatta kalma şovu No Mercy’ye katıldı. Bu onun Monsta X’in bir parçası olmasına yardımcı oldu. Grubun bir parçası olduğu doğrulanan son üye olarak bilinmektedir.

Grubun en enerjik, sosyal üyesidir. Diğer üyeleri mutlu etmeye çalışır. Grubun görseli olduğu için oldukça ön plandadır.

Minhyuk

Monsta X’te ilk albümleri Trespass ile çıkış yaptı. İlk stüdyo albümleri The Clan Pt’de yayınlandı. Monsta X ayrıca Japon müziği yaptı, Japonca çıkışları 2018’de oldu. Grup ayrıca 2020’de çıkan İngilizce albümlerini de yayınladı.

Ayrıca solo sanatçı olarak çıkış yaptı. Ocak 2019’da “옹심이” (“Ongsimi”) adlı bir mixtape single’ı yayınladı. Mixtape, Starship Entertainment’ın Youtube Kanalında yayınlandı. Ayrıca 2019 ve 2020’de SBS Inkigayo’da Nisan ayından Naeun ve NCT’den Jaehyun ile birlikte sunucu olarak çalıştı. Gösteri her Pazar yayınlandı.

Minhyuk, Monsta X’in altıncı albümü All About Luv’un üç parçasını yazdığı için övüldü.

Monsta X Minhyuk ideal tipi olarak eğlenceli ve iyi kalpli birini istiyor. Ayrıca süper annelik içgüdüsü olan kızlardan hoşlanır. Ona bağlı olmasını, ona iyi bakmasını ve ona ihtiyacı olursa her şeyi bir kenara atmasını istiyor.

Kihyun

Monsta X Kihyun

 • Sahne Adı: Kihyun
 • Gerçek Adı: Yoo Ki Hyun
 • Doğum günü: 22 Kasım 1993
 • Boyu: 175 cm
 • Kilosu: 62 kg
 • Burç: Akrep

Yoo Ki-hyun (bilinen adıyla Kihyun) 22 Kasım 1993’te Goyang, Güney Kore’de doğdu. Monsta X’in en iyi vokalistidir. Japonya’da yaşayan bir abisi vardır.

Dong’Ah Medya ve Sanat Enstitüsü’nden mezun olduğu biliniyor. Şarkı besteleme, şarkı sözü yazma işlerinde yer alır. Mnet’in hayatta kalma şovunun bir parçasıyken No Mercy, Sistar’ın Soyou & Giri üyeleriyle “Pillow” adlı bir single yarattı.

Kihyun

Monsta X Kihyun ve Jooheon, Mayıs 2015’te KBS2’nin Orange Marmalade’i için “Attractive Woman” adlı bir dizi müziği kaydetti. Ayrıca 2017’de televizyon için solo parça yayınladı.

KiHyun, What’s Wrong with Secretary Kim, Partners of Justice, Suspicious Partner gibi dramalar için orijinal müzikler kaydetti. “All About Luv” albümünde şarkı yazmaya katıldı.

Monsta X Kihyun ideal tipi olarak güzel gözlü sevimli kızlardan hoşlanır. Ayrıca iyi bir mizah anlayışı olan ve bir bebek gibi çok fazla aegyo yapan kızları çekici buluyor.

Hyungwon

Monsta X HYUNGWON

 • Sahne Adı: Hyungwon
 • Gerçek Adı: Chae Hyung Won
 • Doğum Günü: 15 Ocak 1994
 • Boyu: 182 cm
 • Kilo: 60 kg
 • Burç: Oğlak

Chae Hyung-won (diğer adıyla Hyungwon) 15 Ocak 1994’te Güney Kore, Gwangju’da doğdu. Aynı zamanda DJ H.ONE sahne adı altında bir DJ’dir. Monsta X ile çıkış yapmadan önce Güney Kore’de çeşitli ünlü şirketlerde manken olarak çalıştı.

Hyungwon, 2016 yılında K.Will’in “You Call It Romance” adlı müzik videosunda yer aldı, performansıyla çok övgü aldı. Hungwon, 2017 yılında KBS2’de “Please Find Her” adlı bir şovda oyunculuk çıkışını yaptı.

Hyungwon

Hyungwon, sahne adı olarak DJ H.ONE olan bir DJ olarak başladı. İlk single’ı, Monsta X’ten Jooheon’un da yer aldığı DJ Justin Oh ile işbirliği içindeydi. Çalışmanın adı ise “BAM!BAM!BAM!”dır. Bunu daha birçok ortak çalışma izledi.

2020’de Hyungwon şarkı yazmaya ve bestelemeye odaklandı. Monsta X’in Albümü için “Nobody Else” şarkısının yaratılmasına katkıda bulundu.

Monsta X Hyungwon ideal tipi olarak akıllı ve kibar birini arıyor. Harika bir tavır sergilemesi gerekiyor. Ayrıca zihinsel olarak güçlü, bağımsız olması gerekiyor.

Joohoney

Monsta X Joohoney

 • Sahne Adı: Joohoney
 • Gerçek Adı: Lee Ho Joon
 • Doğum Günü: 6 Ekim 1994
 • Boyu: 177 cm
 • Kilo: 67 kg
 • Burç: Terazi

Lee Joo-Heon (sahne adı Joohoney) 6 Ekim 1994’te doğdu. K-pop grubu Monsta X’in rapçisi ve söz yazarıdır.

Joohoney, Monsta X ile çıkış yapmadan önce Nu Boyz adlı bir proje grubunun parçasıydı. Nu Boyz programı Starship Entertainment tarafından organize edildi. Starship’in tüm stajyerleri arasında en iyi rapçiydi. Starship Entertainment’ın Youtube kanalına birden fazla mixtape yükledi. Aralık 2014’te Starship X konserinin açılış gösterisinde sahne aldı.

JooHoney

San E ve Sistar’dan Hyolyn ile işbirliği yaptığı ‘‘Coach Me” adlı bir parça yayınladı. Joohoney ve Kihyun da Orange Marmalade dramasının orijinal dizi müziğinin kaydına katıldı. 2016 yılında JTBC’nin Hip-hop yarışmasının en genç yapımcılarından biriydi. Ayrıca 2016 yılında “Rhythm” adlı solo müzik videosu yayınladı. İngilizce şarkı yapma faaliyetleri için 2019’da Jooheon adını JooHoney olarak değiştirdi.

JooHoney, akıl sağlığına odaklanmak için 2020’de Monsta X’e ara verdi. Monsta X’in Kore albümü Fantasia X’i tanıtmak için geri döndü.

Monsta X Jooheon ideal tipi kişilik olarak ona benzeyen biridir. Kendisiyle benzer zevkleri ve hobileri olan bir kız arıyor. Örneğin, sevdiği müzikle aynı türde olan birini bulmayı umuyor.

I.M

Monsta X IM

 • Sahne Adı: I.M
 • Gerçek Adı: Im Chang Kyun
 • Doğum Günü: 26 Ocak 1996
 • Boyu: 175 cm
 • Kilo: 63 kg
 • Burç: Kova

I.M, Monsta X’in bir başka rapçisi, şarkıcısı ve söz yazarıdır. Gerçek adı Im Chang-Kyun’dur. 6 Ekim 1994’te Gwangju, Güney Kore’de doğdu. Ancak, önemli bir süre Boston ve İsrail’de yaşadı. Babası Harvard Üniversitesi’nde bir bilim adamıydı. Bu nedenle ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

I.M, 2013 ve 2014 yıllarında Special K Entertainment etiketiyle erkek grubu Nu’bility’nin bir parçasıydı. Grup birçok etkinlik düzenlese de, Nu’bility hiçbir zaman resmi olarak çıkış yapmadı. Ayrıca No Mercy adlı hayatta kalma şovuna katıldı. Starship Entertainment altında Monsta X’e diğer üyelere kıyasla oldukça geç eklendi.

I.M

Daha önce de belirtildiği gibi Monsta X için albümler üretmenin yanı sıra, 2016 yılında ilk mixtape’ini yayınladı. Şarkılar Starship Entertainment’ın Youtube Kanalına yüklendi ve Yeseo’yu içeriyor. “Who am I?” başlığını taşıyordu.

Ayrıca, ELHAE’nin yer aldığı çıkış single’ı “Horizon” ile bir şarkı daha yayınladı. “Scent”, aynı B-side olarak piyasaya sürüldü.

Ayrıca, biri Oscar Wilde’ın Mutlu Prensi olan Naver Audio klibinde sesli kitaplar anlattı. 2020’de tekrar ELHAE ile işbirliği yaparak “Need To Know” single’ını çıkardı. Solo çalışmaları üzerinde çalışıyor ve 2021’de şarkı yayınlamaya söz verdi. Mixtape’inin “Duality” adlı uzun bir oyun olması gerekiyordu.

Monsta X I.M  ideal tipi enerjisine her şekilde uyum sağlayabilen biri. Kişiliklerinin birbirine iyi uyması gerekir. Sağduyuya sahip olması, kibar olması, başkalarına karşı saygılı olması gerekir.

Bu yazıda K-pop erkek grubu Monsta X üyeleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Eklemek istedikleriniz varsa belirtebilirsiniz.

FAQ

Monsta X Shownu ana dansçı, baş vokalist ve grubun lideridir.

2019 yılında Wonho hem yasaklı madde kullanımı hem de kötü borç iddiaları yüzünden gruba zarar vermemek için ayrıldığını belirtmiştir.

Uzun yıllar yurt dışı deneyimi sayesinde I.M akıcı şekilde İngilizce konuşmaktadır. Bu yüzden uluslararası hayranlara karşı daha rahat konuşmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri