İdoller

Momo (TWICE)

Twice Momo, inanılmaz dans becerileriyle tanınır. Son derece yetenekli olan Momo, ablasının ayak izlerini takip ederek üç yaşında dans etmeye başladı. Yeteneğini sık sık sahnede ya da eğlence programlarında sergiliyor.

Bu yazıda sizlere dans makinemiz Twice Momo hakkında tüm bilgileri derledik. Hazırsanız başlayalım.

Momo Hakkında Bilgiler

Momo Hakkında Bilgiler

 • Gerçek Adı: Hirai Momo
 • Doğum Günü: 9 Kasım 1996
 • Memleketi: Kyōtanabe, Kyoto, Japonya
 • Pozisyon: Ana Dansçı, Vokalist, Rapçi
 • Boyu: 167 cm
 • Kilo: 48 kg
 • Burç: Akrep
 • Kan Grubu: A

Twice Momo ideal tipi: İyi yemek yiyen ancak fazla kilolu olmayan, domuz ayağı yemeği seven biri olarak açıkladı.

Twice Momo Hakkında Eğlenceli Gerçekler

Twice Momo Hakkında Eğlenceli Gerçekler

 • Twice Momo Japonca adı “Şeftali” anlamına gelir.
 • Temsil ettiği renk Pembe’dir.
 • Oyuncak bebekleri/doldurulmuş oyuncakları sever.
 • Hana adında bir ablası var (Momo’dan 2 yaş büyük).
 • Twice Momo, onun ve ablasının dans videosunu gördükten sonra JYP Entertainment tarafından keşfedildi.
 • 13 Nisan 2012’de seçmeleri geçti. Ama ablası geçemedi.
 • Hayatta kalma şovu SIXTEEN’de 6. bölümde elendi ama sonra J.Y Park jüri üyelerinden biri olarak Momo’yu geri almaya ve muhteşem dans becerileri nedeniyle onu Twice üyeleri arasına eklemeye karar verdi.
 • Momo 3 yaşında dans etmeye başladı, nedeni ise ablasının peşinden gitmek istemesiydi.
 • Twice Momo, şehir stilinde dans etme konusunda kendine en çok güvenen kişidir. Ayrıca hip-hop da seviyor.
 • 64 numarayı favorisi olarak seçti. Bunun nedeni, Momo’nun futbol oynarken babasının gömleğinde numaranın bulunmasıdır.
 • Twice Momo, büyük bir yemek aşığıdır. Jokbal’ı (soya soslu baharatlarla pişirilmiş domuz paçalarından oluşan Kore yemeği) çok seviyor.
 • Momo’nun ailesinin Petco, Pudding, Lucky adlı 3 köpeği var.
 • GOT7’nin “Stop Stop It” MV’sinde, Junho’nun “Feel” (Japon Ver.) MV’sinde, Miss A’nın “Only You” MV’sinde, Wooyoung’un “Rose” (Japon Ver.) MV’sinde, Heechul ft. Min Kyung Hoon’un “Sweet Dream”de yer aldı.
 • Yurtta Momo ve Jeongyeon aynı odayı paylaşmaktadır.

Hirai Momo Çıkış Öncesi: SIXTEEN’de Eleme ve JYP’den Bir Şans Alma

JYP Entertainment, 2015 yılında yeni bir kız grubu oluşturmak istedi, bu yüzden Sixteen adlı hayatta kalma şovu yaptılar. Momo dahil on altı yarışmacı, oluşturulacak grup “Twice”ın son kadrosuna girebilmek için şarkı söyleme, dans etme, rap yapma, varyete becerileri açısından birbirleriyle yarıştı. Bu gösteri, Mnet’te toplam 10 bölümle 5 Mayıs 2015’te yayınlandı.

Sixteen’deki performansı sırasında Momo, sahnedeki becerileriyle Park Jin Young’ın dikkatini çekmişti. İşte her bölümdeki performansının ön gösterimi:

Sadece bu değil, Sixteen’deki performanslarının sonucu olarak Momo, bugün bile popüler olan ikonik çizgisiyle tanındı, yani “Pink Lamborghini”!

Sixteen’in altıncı bölümünde Momo, Minor B takım üyeleri Chaeyoung ve Ji Won ile Park Jin Young’ın “Swing Baby” şarkısını seslendirdikten sonra programdan elendi. Momo’nun elenmesinin nedenini, Park Jin Young şöyle açıkladı. Dans edebilmekte ama şarkı söylerken olan kusurlarının performans sırasında Chaeyoung ve Ji Won’un kusurlarından daha belirgin olduğunu hissettim.

Hirai momo

Son gösterileri sırasında JYP, Twice’ın 9 üyeye sahip olacağını duyurarak bir değişim yaptı. Gruba katılması için Tzuyu’yu seçtikten sonra, dördüncü görevde elenen Momo’nun da Twice’ın son kadrosunda yer alacağını açıklayarak herkesi şok etti. A&R Ekibi ile eğitmenin kararıyla seçildi.

JYP, ertesi gün Momo ve Tzuyu‘nun eklenmesiyle ilgili kısa bir açıklama yaptı:

Seçim sürecini doğru şekilde iletemediğimiz için özür dileriz, bunu daha ayrıntılı olarak açıklamak istiyoruz. Nihai üye olarak seçilebilmenin koşulu ise seyirciler ve izleyiciler tarafından yapılan oylardı. Ancak, son bölüme kadar, seçilen yedi üyenin resmi olarak arzulanan bir şey bırakabileceğini düşündük. Bu yüzden, diğer yedi üyeye ek olarak, bir üyenin yalnızca izleyicilerin seçeneklerinden (Tzuyu) ve bir üyenin de Park Jin Young’un seçeneklerinden biri olan Momo’nun eklenmesine karar verdik.”

Mnet Hit The Stage’de Becerilerini Gösterdi

27 Temmuz 2016’da Momo’nun Hit the Stage adlı televizyon programına katılacağı doğrulandı. Bu program her Çarşamba saat 23:00’te tvN’de yayınlanıyordu. Bu program, birbirleriyle rekabet etmek için profesyonel dans ekibiyle bir araya gelecek idoller hakkındaydı. Bu gösteride, Twice Momo 1. bölümden 4. bölüme kadar göründü.

Hit The Stage (K-pop idolleri)

1. bölümde, tema “Şeytan” idi. JYP ekibiyle birlikte koreografiyi birlikte yaparak performanslarına hazırlandı. Dans rutini, “Vampir” konsepti ile oluşturuldu.

Hit the Stage’de performansına keskin başlayan Twice Momo, ardından diğer yarışmacıları ve seyirciyi şaşırtan güçlü dans hareketleriyle başladı. Momo’nun sahnede gösterdiği alışılmış enerjik, sevimli, tipik kadınsı dansının aksine, bir vampirin gerçek gazabının ne olabileceğini mükemmel şekilde ifade ederek seyirciyi biraz korkuttu.

İşte sizler için performans videosu:

Diğer bölümde Twice Momo, “This Love” adlı başka bir tema aldı. Bu tema için, aslında Momo’nun özel bale danışmanı olan Twice üyesi Mina’yı davet etti.

Balede tecrübesi olmasa da, ilk çağdaş bale denemesini yaptı. Şaşırtıcı şekilde, performans, jüri ve diğer yarışmacılar da dahil olmak üzere birçok seyirciye dokundu.

Hepimizin bildiği sevimli enerjik Momo, “Tehlikeli Aşk” kavramına giren daha riskli bir dans rutini sergiliyordu. Performans, popüler Amerikan romantik filmi Grinin Elli Tonu’nun film müziği ile birlikte gitti.

İşte Twice üyeleri Momo ve Mina’nın Hit the Stage’deki muhteşem performansı:

Twice Momo Dans Performansları

Momo sadece kendi müziğiyle dans etmekle kalmıyor, aynı zamanda hem erkek hem de kadın olan diğer idollerin şarkılarının cover’larını yapma becerisini de gösteriyor. İşte sizler için derleme videolarından bazıları:

Twice Momo, Taemin’in “Move” şarkısını coverlıyor!

Sana, Mina ve Nayeon ile birlikte MAMA 2018’de Miss A’nın “Bad Girl Good Girl” şarkısını coverlıyor.

https://youtu.be/cYVCsO3Njng

Momo, Mina, Nayeon, Chaeyeong, Sunmi’nin “Gashina” şarkısını coverlıyor!

Momo ve Nayeon, MOMOLAND’ın “Boom Boom” şarkısını coverlıyor!

TWICE Momo hakkında bugünkü bilgiler bu kadar! Umarız verdiğimiz bilgiler sizi, özellikle de fandoma yeni katılan ONCE üyelerini memnun etmiştir. Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın. Umarım önünüzde harika bir gün olur ve sevgili Momo’muzu sevmeye devam edersiniz.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu