Mochi, Chim Chim ve Daha Fazlası: BTS Jimin’in Tüm Takma Adları – En Sevdiğiniz Hangisi?

2 dk okuma süresi

Bugün (13 Ekim), BTS Jimin’in 27. doğum günü! Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki BTS hayranları (ARMYler) çeşitli büyük ölçekli etkinliklerle “Filter” şarkıcısının özel gününü kutluyor. Jimin’i sosyal medyada trend haline getiriyor.

BTS Jimin'in Tüm Takma Adları

Hayranlar dünya çapında doğum gününü kutlarken, Jimin’in çok sayıda takma adı ortaya çıktı. Bununla birlikte, Jimin’in doğum günü şerefine yıllar boyunca biriktirdiği bazı takma adlar burada!

BTS Jimin’in Takma Adları

Mochi

ARMYler arasında en bilinen takma ad olan Jimin, solgun, yumuşak ve manggaetteok’u (pirinç keki) andıran tombul yanakları nedeniyle BTS’in ilk günlerinden beri genellikle Mochi olarak anılır. Sadece yanaklarını ezmek istiyorsun!

Baby J

Baby J, aslında Baby G ile birlikte Jimin’in sahne adı olmaya adaydı. Ancak, adı yüksek sesle söylemenin çok garip geldiğini düşündü ve onun yerine gerçek adıyla devam etmeye karar verdi. Buna rağmen, ARMY ona hala zaman zaman Baby J diyor!

bts jimin

Jiminie

BTS üyeleri ve ARMY tarafından sıklıkla kullanılan Jiminie, Jimin demenin sevimli bir yolu.

ChimChim

ChimChim ilk olarak BTS’in “American Hustle Life” programında görünmesi sırasında Tony Jones’un Jimin için takma adı yaratmasıyla ortaya çıktı. Hem Jimin hem de ARMYler onu sevdiği için o zamandan beri popüler bir takma ad olarak kaldı!

Christian ChimChim

Jimin’e İngilizce adının ne olacağı sorulduğunda, Christian ChimChim ile cevap verdi!

bts jimin

JM

Tıpkı diğer üye Jungkook gibi, Jimin’in adı bazen JM olarak kısaltılır.

Dimini

Bir ARMY Jimin’e sarhoş olduğunda genellikle ne yaptığını sorduğunda, Jimin çok fazla aegyo yaptığını söyleyerek cevap verdi ve Jiminie yerine Diminie demesini örnek verdi.

Little Prince

Jimin’in solo şarkısı “Serendipity”nin yayınlanmasının ardından ARMY’ler, şarkının müzik videosunun ve şarkı sözlerinin Antoine de Saint-Exupéry’nin “The Little Prince” şarkısından etkilendiği bilindikten sonra Jimin’e Little Prince takma adını verdiler.

Dooly

Jimin takma adı ARMY’nin yanaklarını şişirdiğinde Jimin’in popüler çizgi film karakteri gibi göründüğünü düşünmesinden sonra aldı!

bts jimin

Orange-haired guy

2015’te BTS, SHINHWA’nın “Perfect Man” şarkısını coverladıktan sonra Jimin çok dikkat çekti. O sırada Jimin turuncu saçlıydı ve insanlar onun kim olduğunu bulmak için “turuncu saçlı adam“ı kullanarak arama yapardı. ARMY’ler takma adı kullanmasalar da, bu kolayca anlayabilecekleri bir referans.

En sevdiğin lakabın hangisi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu