messiah

Messiah Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Messiah

Yayımlanma Tarihi: 2020

IMDb Puanı: 8.0

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Dram, Gizem

Sezon Sayısı: 1 Sezon

Bölüm Sayısı: 10 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: Kesinlikle izleyin

Messiah Konusu

Yeni yılın ilk günü ile birlikte dijital dizi platformu Netflix’te yayına giren Messiah dizisi daha şimdiden fazlasıyla ses getirmiş durumda. Başlangıç olarak 45 dakikalık 10 bölümden oluşan dizi, konusunun ilginç olması nedeni ile hayli sevilen bir konuma yükseldi. Dizini başrolünde Michelle Monaghan, Mehdi Debhi ve Sayyid Ali Halami gibi isimler bulunuyor. Yönetmen koltuğu ise Michael Petroni’ye emanet edilmiş.

Gizem ve dram tarzından hoşlanan kişiler için oldukça ilgi çekebilecek olan Messiah dizisi, senaryo itibarı ile birçok kaynaktan yola çıkılarak hazırlanmış. Şam’ın suç örgütü Işid tarafından teslim alınması an meselesi olduğu bir zamanda birden ortaya gizemli bir adam çıkar. Bu kişi gösterdiği farklı mucizeler ile insanları etkilemeyi başarır. Toplumun bir kısmı tarafından kabul gören bu kişi diğer kısım tarafından ise düzeni bozmaya çalışan biri olarak nitelendirilir. Kendisine inanan insanlar ile birlikte bir yürüyüş hareketi başlatan gizemli adam başına geleceklerden şimdilik habersizdir.

İlk başta klasik bir konu gibi görünse de Messiah dizisi her saniye gizemini korumayı başaran bir dizi olarak dikkat çekiyor. Özellikle gerilim ve gizem türünde dizi izlemeyi seven kişiler için adeta bir biçilmiş kaftan olarak nitelendirebileceğimiz bu yapım yeni yılın belki de en çok konuşulacak yapımlarından biri olmayı henüz yeni yayınlanmasına rağmen başarmış gibi görünüyor. İzlemeyi düşünenler için keyifli seyirler.

Karakterler

Al-Masih: Babası Yahudi, annesi Hristiyan bir ailenin çocuğudur. Üniversite eğitimini Amerika’da almıştır. Bir abisi ile birlikte amcasının yanında büyümüştür. Ortadoğu’daki savaş ortamında birden ortaya çıkar insanları peşine sürüklemeyi başarır. Yaptığı açıklamalar ve gösterdiği mucizevi olaylar sayesinde tüm dünya tarafından konuşulan biri olur. Bu karaktere hayat veren kişinin gerçek adının da Mehdi olması ilginç bir ayrıntı olarak gözümüze çarpıyor.

Eva Geller: CIA için çalışan saha ajanlarından biridir. Annesi ve eşi ölmüştür. Kendine işine adamış başarılı bir kadındır. Al-Masih’i gördükten sonra onu yakın takibe alır ve her gittiği yerde onu takip eder. Aynı zamanda tüm geçmişini araştırır.

Felix: Amerika’da küçük bir kasabada kilisede peder olarak çalışmaktadır. Al-Masih hayatına dokunduktan sonra tüm her şeyini ona adar ve ailesiyle beraber peşinden gitmeye karar verirler.

Aviram Dahan: İsrail ordusundaki yetkili askerlerden biridir. Boşanmış ve bir kızı vardır. Geçmişte yaşadığı şeylerin pişmanlığını yaşayan bir adamdır. Al-Masih’i yakın takibe alır ve izlemeye başlar.

Editör Yorumu

Öncelikle diziyi çok beğendiğimi söylemem gerekiyor. 2020 yılının olay yaratan dizilerinden biri olmayı başarmış gibi görünüyor. Dizide gizem unsuru sonuna kadar kullanılmış. Oldukça sürükleyici bir dizi olduğunu söyleyebilirim. İnsanları tereddütte bırakıp son bölüme kadar acaba diye sormanızı sağlamışlar. Mesih mi, değil mi ikilemi biraz fazla kullanılsa da oldukça ortaya iyi bir iş çıkmış diyebilirim. Dini boyutu bir yana Ortadoğu’da yaşanan duruma açıklık getirmesi, insanların ruh halleri, ABD-İsrail-Filistin durumu gibi unsurlar güzel işlenmiş. Sonuç olarak hem konusu yönüyle ile hem de her bölümden sonra diğer bölüme geçme isteği uyandıran bu yapımı sizlere tavsiye ediyorum. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Messiah Dizi Oyuncuları

Michelle Monaghan
Michelle Monaghan
Eva Geller
Mehdi Dehbi
Mehdi Dehbi
Al-Masih
Tomer Sisley
Tomer Sisley
Aviram Dahan
John Ortiz
John Ortiz
Felix
Stefania LaVie Owen
Stefania LaVie Owen

3 Replies to “Messiah Dizi Konusu ve Oyuncuları”

    1. Sonuna kadar tüm gizemini korumayı başaran nadir dizilerden. Oyunculuklar da güzeldi. Tavsiye edilen diziler arasında yerini almayı başardı.

  1. Harikaydı gerçekten de sonuna kadar gizemini korudu. Buradaki tavsiyeniz üzerine izledim çok teşekkür ederim tavsiye ettiğiniz diziler harikaaa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir