Memories of the Alhambra Konusu ve Oyuncuları

2 dk okuma süresi

İsim: Memories of the Alhambra

Yayın Tarihi:  2018-2019

IMDb Puanı7.9

Dizisel.com Puanı9.0

Tür: Fantastik, Romantik, Komedi, Dram, Gizem, Aksiyon

Bölüm Sayısı16

Devam Ediyor MuHayır

Yönetmen: Ahn Gil-Ho

Senarist: Song Jae-Jung

Memories of the Alhambra Konusu

Yoo Jin‑woo adında bir yazılım şirketi başkanı bir mail alır ve yeni bir oyun için İspanyanın Granada şehrine gider. Burada kendisine söylenen pansiyonda bekler ve bu sırada oyunu keşfetmeye başlar. Sanal gerçeklik üzerine gerçek hayatta oynanan bu oyunu en yakın rakibine kaptırmamak için önlemler alsa da oyunun hiç bilmediği gizemi içerisinde kaybolur. Oldukça tehlikeli olan bu oyunda hayatta kalmak için elinden geleni yaparken pansiyonun sahibi Jung Hee‑joo ile aralarında duygusal bir ilişki başlayacaktır.

Fragman

Karakterler

Yoo Jin‑woo: Yazılım şirketi başkanıdır. 2 evlilik yapmış ve ikisi de boşanmayla sonuçlanmıştır. Kolay kolay insanlara güvenmez. Giriş yapacağı bir oyun yüzünden tüm hayatı değişecektir.

Jung Hee‑joo: Granada şehrinde ailesi ile birlikte pansiyon işletmektedir. İyi gitar çalmaktadır. Yoo Jin‑woo ile tanışınca pansiyonu satar ve Kore’de tekrar karşılaşırlar.

Jung Se‑joo: Jung Hee‑joo’nun kardeşidir. Oyunu gerçekte tasarlayan kişidir. Hayatı tehlikede olduğu için sürekli yer değiştirmek zorunda kalır. Yardım alabilmek için Yoo Jin‑woo ile irtibat kurar.

Cha Byung‑jun: Şirkette etkin konumdadır. Kendi oğluyla arası iyi değildir. Başlarda Yoo Jin‑woo ile iyi gibi görünse de kısa zamanda araları bozulur.

Editör Yorumu

Memories of the Alhambra konusu ve işlenişi olarak diğer kore dizilerinden ayrılmayı başarıyor. Başlarda yavaş ilerlese de ilerleyen zamanlarda dizinin akışına kapılıp gidiyorsunuz. Oyuncu seçimleri güzel yapılmış. Dizide heyecan sürekli yukarıda tutulmuş ve duygular iyi yansıtılmış. Hala izlemeyen varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu tarz konuları sevmeyenlerin dahi beğeneceğini düşünüyorum. Diziye Netflix üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Memories of the Alhambra Oyuncuları

Park Shin-hye (Jung Hee-joo) - Memories of the Alhambra
Jung Hee‑joo
Hyun Bin (Yoo Jin-woo) - Memories of the Alhambra
Yoo Jin‑woo
Park Chan-yeol (Jung Se-joo)
Park Chan‑yeol
Jung Se‑joo
Kim Ui-Seong (Cha Byung-jun)
Kim Ui‑Seong
Cha Byung‑jun
Lee Si-won (Lee Soo-jin)
Lee Si‑won
Lee Soo‑jin

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu