MAMAMOO Solar, Estetik Ameliyat İddialarına ve Kendisine Yönelik Hakaretlere Tepki Verdi

3 dk okuma süresi

MAMAMOO Solar, en son bilgilendirici vlog’unda kendisine yöneltilen en hafif ila en sert kötü niyetli yorumları okudu. Bununla birlikte, kötü niyetli bir yorumcunun yakalanıp dava açıldıktan sonra alabileceği suçlamalar hakkında avukata danıştı.

MAMAMOO Solar

MAMAMOO üyesi Solar’ın 21’inde yayınlanan YouTube kanalında, “Nefret edenleri mi izliyorsunuz?” “Kötü niyetli yorumlarla avukata gitmek” başlıklı bir video yayınlandı.

Solar videoda, kötü niyetli yorumlar için avukat Lee Jung Hoon’a danıştı, tepki gösterdi ve nefret edenlerden sıkça aldığı “hakaret” ve “aşağılayıcı” sözlerin bazılarını okudu.

MAMAMOO Solar, Estetik Ameliyat Olmakla Suçlanmak ve ‘Çirkin’ Olarak Adlandırılmak Hakkındaki Duygularını Dürüstçe Aktardı

Solar videoda, “Önce yorumları ben getirdim. Bu (kötü niyetli) yorumları yapan kişi videoyu izliyor olabilir. Bu insanlar görürlerse ne yapar bilmiyorum. Bunu önce avukatla tartışırım.”

Kötü niyetli yorumları hafif, orta ve kötü versiyonlarına ayırdığını söyleyerek okumaya başladı.

mamamoo solar

Hafif yorumlar için Solar, “Eğer karın kaslarınız varsa nerede kullanıyorsunuz?” gibi hakaretler okudu. Ayrıca “Sesini çok duymak istemiyorum.” diyen bir yorum gördü.

Orta seviye için kadın idol, şarkıcı olarak mesleğini kötüleyen bir yorumla birlikte “Düz kaş yapma” gibi yorumları okudu.

Kötü seviye için, yakın tarihli haberine atıfta bulunarak, “Yüzünüzdeki estetik ameliyattan dolayı ameliyat sırasında daha çok acımış olmalı. Hayattaki en büyük acı nedir…” gibi yorumları okuyunca izleyiciler şaşırdı.

Solar, acı ve absürt yorumlara aldırmadan sakince tepki gösterdi, “‘Estetik ameliyat olmayı bırakın‘ ve ‘Solar çirkinleşiyor’ gibi çok sayıda yorum aldım. Ama ben buna alıştım çünkü bu konuda çok konuştular.”

Bunun yerine Solar, bu kötü niyetli yorumculara karşı bir şikayette bulunarak işi profesyonelce ele aldı.

Solar

MAMAMOO Solar,  Kötü Amaçlı Yorumlar Bırakmanın Olumsuz Etkisi Hakkında Konuştu

Nefret edenler olmasına rağmen, Solar, kötü niyetli yorumcuları, onlara karşı dava açmaya başladığında maruz kalabilecekleri olası sonuçlar hakkında nasıl uyarmak istediğini aktararak büyük kalbini kanıtladı.

Avukat Lee Ji Hoon’a göre, “Kötü niyetli yorumculara verilecek para cezası 30 milyon won’a kadar ve hapis cezası üç yıldan az.”

Avukat daha sonra bu yorumcuların internete incitici sözler bırakma konusunda güçlü bir iradeye sahip olduklarını, “Bu çok korkunç bir suç ama insanlar beni dava edecek mi? Beni nereden tanıyorsunuz?”

Ayrıca okuyun: Mamamoo Solar, Sunmi, Heechul ve Daha Fazlası: Kötü Söylentilerden Mağdur Olan 8 İdol

Ancak avukat uyardı, “Davaya açılabilecek yorumlar olduğunda şikayette bulunmak mümkün. Para cezası da adli sicil kaydıdır. Sorulduğunda her şey ortaya çıkıyor. Önemli bir şey yapınca ortaya çıkıyor. Kimliğinizi kontrol ettiğinizde çıkıyor. Bu çok büyük bir problem.”

“Belirli bir kişinin sürekli aşağılayıcı yorumlar göndermesi mümkündür. YouTube anonimdir, ancak kimliği kalır. Bu yüzden kendi sorumluluğunuzda yorum yazmalısınız.”

Endişelerini özellikle nefret eden gençlerine gösteren Solar, “Orada burada kötü niyetli yorumların yayınlandığı birçok durum var. Umarım bunu yapmazsınız ve umarım bu dünyada kendiniz için yaşarsınız. Umarım biz de bunun için gereksiz zaman harcamayız.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri