Lovers of the Red Sky

2 dk okuma süresi

Lovers of the Red Sky, yazar Jung Eun Gwol’un “Hong Chun Gi” adlı romanına dayanan ve Jang Tae Yoo tarafından yönetilen 2021 Güney Kore dizisidir.

Lovers of the Red Sky konusu, oyuncular, fragman, reyting gibi tüm detayları sizler için hazırladık.

Lovers of the Red Sky

Başlık: Lovers Of The Red Sky

Yönetmen: Jang Tae Yoo

Yayın Tarihi: 30 Ağustos 2021

Bölüm Sayısı: 16

Tür: Romantik, Fantastik, Tarih

Lovers Of The Red Sky Konusu

Lovers of the Red Sky dizisi, Joseon’un kadın ressamı Hong Chun Ki ve onun aşkı Ha Ram hakkında fantastik bir romantizm hikayesi konu almaktadır. Hong Chun Ki, Kore Kraliyet Akademisi Dohwaseo’ya giren dahi bir kadın ressamdır.

Orada bir Seowoongwan subayı Ha Ram ile tanışır. Astronomi, coğrafya, kehanet sanatı, meteorolojiden sorumludur. Ha Ram, çocukluğundan beri kördür. Yine de yıldızları okuyabilir ve birinin kaderini söyleyebilir. Ha Ram’ın körlüğüne rağmen Hong Chun Ki ona aşık olur.

Lovers Of The Red Sky Fragman

Dizi Hakkında Notlar

  1. “Lovers of the Red Sky”, daha önce “Racket Boys” tarafından işgal edilen Pazartesi ve Salı 22:00 zaman dilimini devraldı.
  2. Jung Eun-Gwol’un 2 ciltlik “Hong Cheon-Ki” romanına dayanmaktadır (her ikisi de Aralık 2016’da Paran Media tarafından yayınlanmıştır).
  3. Ana karakteri Hong Cheon-Ki, gerçek bir tarihsel figür iken, roman, hikayesinde gerçek ve kurguyu harmanlıyor.
  4. İlk senaryo okuması Kasım 2020’de gerçekleşti.
  5. “Red Sky” Chuseok (Kore Şükran Günü) tatili nedeniyle 20 Eylül 2021 Pazartesi veya 21 Eylül 2021 Salı günü yayınlanmadı. Bölüm 7, 27 Eylül 2021 Pazartesi günü yayınlandı.

Lovers of the Red Sky Kore Dizi

Reyting Oranları

Dizi ilk bölümüyle % 6.6 reyting alarak ekranlara giriş yapmıştır. Devam eden bölümlerde reyting oranı sürekli artmaya devam etmiştir. Final bölümüyle birlikte ortalama reyting oranı %9.02 olmuştur.

Lovers Of The Red Sky Oyuncuları

Başrol oyuncular: Kim Yoo Jung, Ahn Hyo Seop, Gong Myung ve Kwak Shi Yang

Yardımcı rollerde ise; Kim Kwang Gyu, Choi Kwang Il, Yoon Sa Bong, Jung Young Ki, Hong Jin Ki, Hong Kyung, Jang Hyun Sung, Ri Min ve Jo Sung Ha gibi oyuncular yer almıştır.

Ahn Hyo Seop (Ha Ram)

Ahn Hyo Seop (Ha Ram)

Ha Ram, yağmur ritüeli gerçekleştirirken bilinmeyen bir kazada görüşünü kaybetti. Fizyonomiyi ve yıldızları nasıl okuyacağını biliyor. Sarayda çalışıyor.

Kim Yoo Jung  (Hong Chun Ki)

Kim Yoo Jung (Hong Chun Ki)

Hong Chun Ki neşeli ve güzel bir kadındır ve Joseon’daki tek kadın ressamdır. Para için resim yapmaya başladı. Dahi bir ressamdır ve yetenekleri nedeniyle saraya giren ilk ve tek kadın ressamdır.

Gong Myung (Yang Myung)

Gong Myung (Yang Myung)

Zarafetle parti yapmayı sever ve güzel şeyleri sever. İçinde derin bir yalnızlık duygusu saklıyor gibi gözükse de umutsuz bir romantiktir.

Kwak Si Yang (Joo Hyang)

Kwak Si Yang (Joo Hyang)

Prens Su Yang tahtı gözetliyor ve oraya ulaşmak için Ha Ram’ı kullanmayı planlıyor. O, arzuladığı güce ulaşmak için her şeyi yapacak olan zalim bir karakterdir.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri