Love Alarm

Love Alarm Dizi Konusu – Oyuncular – Tanıtım

İsim: Love Alarm / Joahamyeon Ullineun

Yayın Tarihi: 2019

IMDb Puanı: 7.5

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Gençlik

Bölüm Sayısı: 8

Devam Ediyor Mu: Evet

Ülke: Güney Kore

Yönetmen: Lee Na-Jeong

Senarist: Cheon Kye-Young (webcomic), Lee A-Yeon, Seo Bo-Ra

Love Alarm Konusu

Dizi, aşkın saklanamadığı ve bir uygulama yardımıyla sizi seven kişileri görebildiğiniz bir dünyada geçmektedir. Bu uygulama yardımıyla aşkı arayan liseli gençler arasındaki ilişkileri konu almaktadır.

Love Alarm uygulaması: Kullanıcının 10 metre yakınında ondan hoşlanan biri olup olmadığını gösteren bir uygulamadır. 10 milyon kişi tarafından indirilmiştir.

Karakterler

Kim Jo‑jo: Lise öğrencisidir. Teyzesi ve kuzeni ile birlikte yaşamaktadır. Bir barbekü lokantasında çalışmaktadır. Annesinden kalan borçları ödeyebilmek için yarı zamanlı olarak teyzesinin marketinde de çalışmaktadır. Başlarda uygulamayı kullanmak istemese de fikir değiştirip uygulamayı indirir.

Hwang Sun‑oh: Ünlü bir lise öğrencisidir. Manken olarak çalışmaktadır. Bu yüzden uygulaması sürekli çalmaktadır. Lee Hye‑yeong ile çocukluk arkadaşıdır. Kim Jo‑jo’dan hoşlanmaktadır.

Lee Hye‑yeong: Hwang Sun‑oh ile yakın arkadaştır. Kim Jo‑jo’dan hoşlanmaktadır. Bu yüzden onunla aynı yerde yarı zamanlı olarak çalışır.

Chun Duk-Goo: Uygulamanın yapımcısıdır. Kimliğini gizlemektedir. Okulda çekingen biri olduğu için hoşlandığı kıza açılamaz ve böyle bir uygulama yaratır. Zamanla Kim Jo‑jo için bir hediyesi olacaktır.

Park Gul-Mi: Kim Jo‑jo’nun kuzenidir. İdol olabilmek için sürekli dans çalışmaktadır. Aynı zamanda internetten canlı yayınlar yapmaktadır. Fakat başarılı olamaz ve büyük miktarda paralar kaybeder. Kuzeniyle arası iyi değildir.

Editör Yorumu

Konusuyla bir black mirror havası verse de klasik gençlik kore dizilerinden bir farkı yoktu. Netflix ve Kore işbirliği hazırlanan dizi 8 bölümden oluşuyor ve teknolojinin aşk ve sevgi gibi kavramları dahi nasıl ele geçirdiğini konu alıyor. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırsa da sorunlara neden olabiliyor. Burada da bu konular işlenmiş. İnsanlar birbirlerine güvenmek yerine uygulamaya bakılıyor. Dizi, ilginç konusu için tercih edilebilir. Fakat çok büyük beklentilere girmeden izlemenizi öneririm. Çünkü aynı kıza aşık olma, kızın mağdur olması ve iki işte çalışma gibi klişe konuları da içerisinde barındırıyor. İzlemek isteyen herkese iyi seyirler dilerim. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Love Alarm Oyuncuları

Song Kang (Hwang Sun-oh) - Love Alarm
Hwang Sun‑oh
Kim So-hyun (Kim Jo-jo) - Love Alarm
Kim Jo‑jo
Jung Ga-ram (Lee Hye-yeong)
Jung Ga‑ram
Lee Hye‑yeong
Shin Seung-ho (Il-sik)
Shin Seung‑ho
Il‑sik
Go Min-si (Park Gul-mi)
Go Min‑si
Park Gul‑mi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir