Magazin

LOONA’nın Yaklaşan Faaliyet Takvimi Eleştiri Alıyor – İşte Nedeni

Blockberry Creative, LOONA’nın yaklaşan etkinlik programı için planlarını açıkladı. Ancak bu nedenle eleştiri alıyor.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

LOONA'nın Yaklaşan Faaliyet Takvimi Eleştiri Çekiyor

Blockberry Creative, LOONA Chuu ile İlgili Sorunlara Karıştı

Bu yıl Blockberry Creative, LOONA üyesi Chuu ile şirketin devam eden sorunları nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Mart 2022’de Chuu’nun şirketle olan özel sözleşmesini askıya almak için başvurduğu bildirildi. Blockberry Creative’in “LOONA Chuu” ve “Chuu”nun ticari marka hakları için başvuruda bulunduğu tespit edildiğinde de endişeler dile getirildi.

Haziran ayında Blockberry Creative, Chuu’nun LOONA’nın yaklaşan ilk dünya turu “LOONATHEWORLD“e katılmayacağını ve bunun nedeni olarak zamanlama çakışmalarını öne sürerek duyurdu. Aynı ay, Chuu’nun yeni bir şirketle anlaşmayı planladığı söylentileri su yüzüne çıktı. Medya kuruluşları, LOONA üyesinin BY4M Studio ile özel bir sözleşmeyi tartıştığını bildirdi.

loona chuu

Blockberry Creative, uzun süredir idolün fan sitesi yöneticisinin Chuu’nun Blockberry Creative’in kendisine bireysel programları sırasında bir yönetici vermemeyi de içeren kötü muamelesine katlandığı endişelerini dile getirmesinden sonra Chuu’ya kötü davranma şüphesi altına girdi.

Daha sonra Chuu’nun LOONA’nın dünya turuna tepki gösterdiği bir klip sosyal medyada viral oldu ve bu da hayranları idolün şirketten ayrılmasına destek verdi.

Kötü muamele iddialarına yanıt olarak Blockberry Creative, söylentileri yalanladı ve yasal işlem başlatma planlarını açıkladı.

Ayrıca okuyun: LOONA’ya Ne Olacak? Şirketi Ekonomik Krizle Mücadele Ediyor

LOONA Chuu’nun Yaklaşan Grup Faaliyetlerinde Yokluğu Eleştiriyi Ateşledi

loona chuu

Ama şimdi Blockberry Creative’in Chuu’ya kötü muamele ettiği iddiası bir kez daha öne çıkıyor. 25 Temmuz’da şirket, Chuu’nun sadece LOONA’nın dünya turuna katılmayacağını, aynı zamanda ikinci Japonca single’ları “LUMINOUS”a ve Tokyo’daki ilk konserlerine katılmayacağını duyurdu. Bir kez daha, neden olarak zamanlama çakışmalarını gösterdiler.

Blockberry Creative’in açıklaması şöyle:

“LOONA’yı desteklemeye devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.

LOONA üyesi Chuu’nun yılın ikinci yarısı için önceden belirlenmiş bireysel programı nedeniyle, LOONA’nın ikinci Japonca single’ı ‘LUMINOUS’ ve LOONA’nın ilk ‘LOONATHEWORLD in TOKYO’ için tanıtım faaliyetlerine katılmayacağını duyuruyoruz.

LOONA’nın Japonya’daki etkinliklerini bekleyen hayranlardan böyle ani bir duyuru yapmak zorunda kaldığımız için özür dileriz.

Ek olarak, üyeler şu anda Japonya’daki faaliyetlerine ellerinden gelenin en iyisini yapmak için hazırlanıyorlar, bu yüzden lütfen onlara destek vermeye devam edin.

LOONA’yı destekleyen hayranlardan böyle ani bir duyuru yapmak zorunda kaldığı için tekrar özür dileriz. LOONA’nın Japonya’daki faaliyetlerini elimizden gelen en iyi şekilde destekleyeceğiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Teşekkürler.”

chuu

Duyuruyu takiben, hayranlar Chuu’nun grubuyla performans sergilemesini engelleyen “önceden belirlenmiş programı” karşısında öfkelerini ve kafa karışıklıklarını dile getirdiler.

Birçok hayran, şirketi LOONA ve Chuu’nun programlarını birbiriyle örtüşmeyecek şekilde düzenlemediği için bir kez daha eleştirdi. Birçoğu ayrıca Chuu’yu LOONA ile promosyon yapmaktan dışlayan ajansın sadece idolü değil, hayranları da incittiğine inanıyor.

Şimdi hayranlar Blockberry Creative’den Chuu’nun bir idol olarak işini yerine getirmesini engelleyen önceden belirlenmiş programlar hakkında daha fazla açıklama yapmasını istiyor.

Şu an itibariyle Blockberry Creativea henüz tepkilere yanıt vermedi.

Sorun hakkında ne düşünüyorsun?

Daha fazla K-pop haberi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu