Live Up to Your Name

Live Up to Your Name Konusu ve Yorumlar

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İsim: Live Up to Your Name / Myeongbulheojeon

Yayın Tarihi:  2017

IMDb Puanı: 7.7

Dizisel.com Puanı: 7.2

Tür: Romantik, Komedi, Medikal, Dram, Fantastik

Bölüm Sayısı: 16

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Hong Jong-Chan

Senarist: Eun-Hee

Live Up to Your Name Konusu

Joseon döneminin en iyi doktorlarından kabul edilen Heo Im zamanda yolculuk yaparak kendini günümüz Seul şehrinde bulur. İstemeden geldiği bu dünyada yine kendini akapunktur yaparken bulur. Kendi gibi doktor olan Choi Yeon‑kyung ile tanıştıktan sonra birçok şey öğrenecektir.

deserving of the name
deserving of the name konusu ve oyuncuları

Karakterler

Heo Im: Joseon döneminde halk arasında tanınan doktorlardan biridir.  Gündüzleri fakir insanlara yardım ederken geceleri de soylu kişileri ücret karşılığında tedavi etmektedir. Asıl amacı sarayda doktorluk yapmaktır. Fakat sınıfından ötürü diğer doktorlar tarafından kabul edilmemektedir. Zamanda yolculuk yaparak kendini Seul şehrinde bulur. Akapunktur konusunda uzmandır.

Choi Yeon‑kyung: Oldukça yetenekli bir cerrahtır. Ailesini küçük yaşta kaybetmiştir. Hayatta olan tek akrabası dedesidir. Heo Im ile tanıştıktan sonra birçok ilginç deneyim yaşayacaktır.

Yoo Jae Ha: Geleneksel tıp hastanesinde akapunktur yöntemiyle çalışan doktorlardan biridir. Choi Yeon‑kyung ile oldukça yakındır. Sürekli kendini kanıtlama isteği duymaktadır.

Choi Chun Sool: Choi Yeon‑kyung’un dedesidir. Akapunktur yöntemi ile ihtiyacı olan kişilere hizmet etmektedir. Fakat artık yaşlandığı için elleri titremektedir. Heo Im’im kim olduğunu fark edince onu yanına alır.

Dong Mak Gae: Heo Im’in Joseon dönemindeki yardımcısıdır. Kadın olduğu için yasak olduğu için erkek kılığına girmiştir.

Editör Yorumu

Güzel bir medikal, fantastik dizinin sonuna daha geldik. Kore dizilerinde zaman yolculukları yaygın olsa da çift taraflı zaman yolculuğuna ilk defa rastladım. Oldukça da beğendim. Konusu ve işlenişi yönünden dizi akıcı bir şekilde ilerledi. Özellikle Heo Im’in günümüz dünyasını keşfetme aşamaları oldukça eğlenceliydi. Dizi tvN kanalında 2017 yılında yayınlandı. Dizi başlarda düşük reyting oranı ile başlasa da son bölümlere doğru yüksek reyting almayı başardı.

Live Up to Your Name Oyuncuları

Kim Ah-joong (Choi Yeon-kyung) - Live Up to Your Name
Kim Ah‑joong
Choi Yeon‑kyung
Kim Nam-gil (Heo Im) - Live Up to Your Name
Kim Nam‑gil
Heo Im
Moon Ga-young
Moon Ga‑young
Dong Mak Gae
Yoo Min-kyu
Yoo Min‑kyu
Yoo Jae Ha
Yoon Joo-sang
Yoon Joo‑sang

Choi Chun Sool

One Reply to “Live Up to Your Name Konusu ve Yorumlar”

  1. KİM NAM GİL favori aktorlerimdendir…süper yakışıklı değidir ama pırlanta kalbi vardır doğu afrikanın mazlum halkına yardım eden bir Güney Koreli aktördür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir