limitless dizi

Limitless Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Limitless 

Yayımlanma Tarihi : 2015 – 2016

IMDb Puanı : 7.7

Dizisel.com Puanı : 7.5

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Aksiyon, Suç

Bölüm Sayısı: 22

Sonuç : İzlenebilir

Limitless Konusu

Eroin, kokain, morfin, esrar… Uyuşturucular insanı uyuşturarak acı hissetmemelerini sağlar. Ama NZT-48 adlı uyuşturucunun farklı bir durumu vardır. Boş işlerin adamı Brain, yeni bulduğu geçici işinde çalışırken, birden karşısına eski arkadaşı çıkar. Biraz sohbet ettikten sonra arkadaşı Brian’a adı NZT-48 olan uyuşturucudan verir. Bu uyuşturucuyu kullanan kişinin beyni 12 saat boyunca tam kapasite çalışıp, kişiyi süper zeka birisi haline getirmektedir. 

Ama 12 saat sonra müthiş bir yoksunluk krizi hali ortaya çıkmakta ve bunu kullananlar birkaç ay sonra ölmektedirler. Tabii bizim elemanın yan etkilere karşı bağışıklığı vardır. Her hap kullandığında bir dahi olan Brian FBI’ da davaların çözümüne yardımcı olması için birimde danışman olarak görev almaya başlar. 

Editör Yorumu

Brian’ın  NZT etkisinde davaları çözdüğü bu dizi tarz olarak bana biraz “Chuck”ı anımsatmadı değil. Şu ana kadar 6 bölümü izlediğim diziyi Dexter’dan tanıdığımız “Debra Fuckin Morgan’ın” hatrına izlemekteyim. İlerleyen bölümlerde dizinin hızlanacağını düşünüyorum. Chuck’ı beğenen arkadaşlar, bu diziye bir şans verebilirler. Dizinin aynı konuda daha önce yayınlanmış film versiyonu da vardır. Çoğu kişinin izlediğini düşünüyorum. Fakat hala izlemeyen varsa Bradley Cooper’ın yer aldığı filmi izlemeyi unutmayın. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Limitless Oyuncuları

Jake McDorman (Brian Finch) - Limitless
Jake McDorman
Brian Finch
Jennifer Carpenter (Rebecca Harris)
Jennifer Carpenter
Rebecca Harris
Hill Harper (Spelman Boyle)
Hill Harper
Spelman Boyle
Mary Elizabeth Mastrantonio (Nasreen Pouran)
Mary Elizabeth Mastrantonio
Nasreen Pouran
Bradley Cooper (Eddie Morra) - Limitless
Bradley Cooper
Eddie Morra

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir