Let's Fight Ghost

Let’s Fight Ghost Konusu – Yorumlar – Tanıtım

İsim: Let’s Fight Ghost / Bring it on Ghost

Yayın Tarihi:  2016

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.6

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Romantik, Dram, Fantastik, Gizem, Komedi

Bölüm Sayısı: 16

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Park Joon-Hwa

Senarist: Im In-Seu (original comic), Lee Dae-II

Let’s Fight Ghost Konusu

Hayaletleri görebilen bir üniversite öğrencisi ile geçirdiği kaza sonrasında hayalet olan bir kızın beraber hayalet kovma macerası ve devamında meydana gelen olayları konu almaktadır.

Karakterler

Park Bong‑pal: İşletme 2. sınıf üniversite öğrencisidir. Hayaletleri görebilmekte ve onlara dokunabilmektedir. Geçimini sağlamak için hayalet kovucu olarak çalışmaktadır. Genelde vaktiniz yalnız başına kitap okuyarak geçirmeyi tercih etmektedir. Annesini küçük yaşta bir kazada kaybetmiş, babası da yanında olmadığı için tek yaşamaktadır.

Kim Hyun‑ji: 19 yaşında, lise öğrencisi bir hayalettir. Tekvando dövüş sporunda yeteneklidir. Bong‑pal ile tanıştıktan sonra peşinden ayrılmaz. Hafızasını kaybettiği için gidecek yeri yoktur.

Choi Cheon‑sang: Hayalet Net kulübünün üyelerinden biridir. Hayaletlerin olduğu yerlerde canlı yayınlar yapmaktadır. Bong‑pal ile tanıştıktan ve yeteneklerini gördükten sonra kulübe katılmasını ister.

Joo Hye‑sung: Veterinerlik fakültesinde profesördür. Genelde yardımsever bir insan olarak bilinse de birçok şey gizlemektedir.

Kim In‑rang: Kulübün üyelerinden biridir. Hyun‑ji ile karşılaştıktan sonra ona aşık olur.

Myung Cheol: Eskiden ünlü bir keşiş olsa da artık yaşlanmıştır. Fakat yine de hayaletlerin varlığını hissedebilmektedir. Bong‑pal’a zor durumlarda yardımcı olmuştur.

Editör Yorumu

Çerezlik diyebileceğim kore dizilerinden biriydi. Basit bir konusu ve dar bir oyuncu kadrosu var. Fakat bir şekilde kendini izletmeyi başarıyor. Özellikle son bölümlerde heyecanı giderek artmış. Şahsen reyting düzeyi çok iyi olmasa da boş zamanda izlenebilecek bir dizi olarak görüyorum. Kim So Hyun ve Taecyeon gayet uyumluydu. Bazen eğlenceli sahneler bazen de dram ön plana çıkıyor. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Let’s Fight Ghost Oyuncuları

Kim So-hyun (Kim Hyun-ji) - Let's Fight Ghost
Kim Hyun‑ji
Ok Taecyeon (Park Bong-pal) - Let's Fight Ghost
Park Bong‑pal
Kwon Se-in (Joo Hye-sung) - Bring it on Ghost
Kwon Se‑in
Joo Hye‑sung
Kang Ki-young (Choi Cheon-sang) - Bring it on Ghost
Choi Cheon‑sang
Da-wit Lee (Kim In-rang)
Da‑wit Lee
Kim In‑rang

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir