legends

Legends Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Legends

Yayımlanma Tarihi: 2014-2015

IMDb Puanı: 7.5

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Aksiyon, Dram, Polisiye

Sezon Sayısı: 2

Sonuç: Boş zamanda izlenebilir.

Legends Konusu

Gizli görevde olan Martin Odum (Sean Bean) operasyonlar için farklı kişiliklere bürünebilen yetenekli ve zeki bir ajandır. Günün birinde gizemli bir yabancı Odum’a aslında kendisinin kim olduğunun farkında olmadığını söylemiştir. Bunun üzerine ajan Odum gerçek kimliğinin peşine düşecektir. Ama Odum’un gerçek kimliğini bulması sanıldığı kadar da kolay bir olmayacaktır. İlk olarak etrafındaki kimseye güvenmemesi gerektiğini fark edecektir. Yıllar boyu inandığı, güvendiği ve yaşadığı şeylerin bir yalandan ibaret olması Odum için oldukça zorlayıcı bir gerçektir. Bunun yanında Odum’un gerçek kimliğini öğrenmemesini isteyen ve bunun için Odum’un karşısına çeşitli engeller çıkaran bazı kişiler de vardır.

Hatta bu engeller yüzünden Odum ölümle karşı karşıya bile gelmiştir. Martin Odum bir yandan gerçek kimliğini araştırırken diğer yandan da ajanlık mesleğini sürdürmeye devam etmektedir. Bu mesleğinde farklı kimliklere bürünen Odum, kendini işine o kadar çok kaptırmaktadır ki, bazen büründüğü kimlikten kurtulması oldukça zor olmaktadır. Benim gibi casusluk dizilerini seviyorsanız bu yabancı diziye bir şans verebilirsiniz.

Editör Yorumu

Bugün yine roman uyarlaması olan bir dizi ile karşınızdayım. Bugün önereceğim yabancı dizi Legends adlı casusluk kitaplarının usta yazarı Robert Littell’in yine aynı isime sahip romanından uyarlanmıştır. Dizinin başrolünde hepimizin bildiği Game Of Thrones dizisinden Ned Stark olarak tanıdığımız Sean Bean oynamaktadır. Dizide Martim Odum karakterine hayat veren Sean Bean gizli görevlerde oldukça başarılı bir gizli ajandır. Gerçekten harika bir oyunculuk örneği gösteren Sean Bean dizide ajanlığının yanı sıra geçmişini de bulmaya çalışan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Legends Oyuncuları

Sean Bean (Martin Odum) - legends
Sean Bean
Martin Odum
Ali Larter (Crystal McGuire) - legends
Ali Larter
Crystal McGuire
Tina Majorino (Maggie Harris)
Tina Majorino
Maggie Harris
Morris Chestnut (Tony Rice)
Morris Chestnut
Tony Rice
Amber Valletta (Sonya Odum )
Amber Valletta
Sonya Odum

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir