The Legend of the Blue Sea

4 dk okuma süresi

The Legend of The Blue Sea, 2016-2017 yıllarında yayınlanan ve 20 bölümden oluşan bir Güney Kore televizyon dizisidir. Yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu, sürekli gelişen bir hikaye ve iyi bir yapımı nasıl sergileyeceğini bilen bir yönetmenle The Legend of the Blue Sea, 2016 yılının en başarılı Kore dizilerinden biridir.

Dolayısıyla 2016’nın en çok beklenen dizilerinden biriydi ve neredeyse üç yıl sonra(The Heirs’ten sonra) yıldız oyuncu Lee Min Ho‘nun dönüşünü işaret ediyordu. Dahası, dizide Lee Min Ho’nun en popüler ve en yüksek ücretli Koreli aktrislerden biri olan Jun Ji Hyun ile birlikte rol alması büyük ses getirdi.

Daha önce popüler dizi My Love from the Star’ın senaryosunu yazan Park Ji Eun, The Legend of The Blue Sea dizisinde romantik, fantastik ve komediye sarılmış pek çok benzersiz hikaye vaat ediyor.

Dizi, biri modern zamanda diğeri Joseon döneminde olmak üzere iki hikaye çizgisini takip ediyor.

The Legend of the Blue Sea

Başlık: The Legend of the Blue Sea

Tür: Dram, Fantastik, Romantik, Komedi

IMDb Puanı: 8.1

Başlama Tarihi: 16 Kasım 2016

Bölüm Sayısı: 20

Yönetmen: Jin Hye-ok

Senarist: Park Ji Eun

The Legend of the Blue Sea Konusu

The Legend of the Blue Sea, sevdiği insanı (Lee Min Ho) bulmak için Seul’e giden bir deniz kızının (Jun Ji Hyun) yaşadıklarını konu alıyor. Karadaki yaşama uyum sağlamaya çalışırken ikisi romantik bir ilişki başlatır.

The Legend of the Blue Sea Fragman

The Legend of the Blue Sea Reyting Oranları

Dizi gerek oyuncu kadrosu gerekse hikayesiyle ilk bölümüyle %16.4 reyting alarak beklentileri karşılamayı başarmıştır. Devam eden bölümlerde reytingleri arttırıp ortalama olarak %17.6 reyting almıştır. En yüksek izlenmesi ise 19. bölümde %21 ile gerçekleşmiştir.

Dizi Hakkında Notlar

The Legend of the Blue Sea Lee Min Ho’nun 2013 yılında The Heirs’ten sonra geri dönüş projesi ve aynı zamanda bir veda dizisiydi. Nasıl olur? Evet, çünkü bu Lee Min Ho’nun iki yıl askerliğe gitmeden önceki son dizisi olarak ekranlara geldi.

The Legend of The Blue Sea Jun Ji Hyun için şubat ayında doğum yaptıktan sonra ilk dizisi oldu.

Genç Lee Min Ho’yu oynayan K-Pop idolü Got7 Junior namı diğer Jinyoung’dan başkası değil. Ayrıca uçuş görevlisi rolünde bir konuk oyuncu olarak f (x) Krystal de rol alıyor. Krystal ve Lee Min Ho The Heirs dizisinde beraber rol almışlardı.

krystal jung the legend of the blue sea

Cha Tae-Hyun konuk oyuncu olarak göründü ve mesleği Heo Joon-Jae ile aynı olan bir kişi olarak hareket etti. Daha önce, Cha Tae Hyun ve Jun Ji Hyun 2011’de My Sassy Girl filminde rol almışlardı.

Cha Tae Hyun ve Jun Ji Hyun

Dizi, Pasifik Okyanusu’ndaki ada ülkelerinde farklı, çok güzel çekim yerleri ve İspanya’nın güzel manzaralarını sergiliyor. Sadece İspanya’nın güzelliğini göstermekle kalmıyor, aynı zamanda seyirciyi şaşırtacak Güney Kore’nin güzelliğini de gösteriyor.

Oyuncular ve ekip, dizinin bölümlerini Eylül ayında Palau ve İspanya’da çekti. Gözlerinize ziyafet çekebileceğiniz bolca güzel sahneler yer alıyor.

Dizide ayrıca Jo Jung Suk konuk oyuncu olarak rol aldı.

Ödüller

2016 yılı 24. SBS Drama Ödüllerinde kazananlar yer almaktadır.

  1. En İyi Mükemmellik Ödülü: Lee Min Ho
  2. Özel Ödül, Fantezi Drama Erkek Oyuncu: Sung Dong-il
  3. En iyi çift: Lee Min Ho ve Jun Ji Hyun
  4. En İyi 10 Yıldız: Lee Min Ho, Jun Ji Hyun
  5. Idol Akademi Ödülü – En İyi Yeme (Meokbang): Jun Ji Hyun

The Legend of the Blue Sea Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Lee Min Ho ve Jun Ji Hyun

Yardımcı rollerde ise; Lee Hee Joon, Shin Won Ho, Shin Hye Sun, Moon So Ri, Lee Ji Hoon, Park Hae Soo, Hwang Shin Hye, Sung Dong Il, Park Jin Young ve Choi Jung Woo gibi oyuncular rol almıştır.

Lee Min Ho (Heo Joon Jae)

Lee Min Ho (Heo Joon Jae)

Heo Joon Jae (Lee Min Ho) başarılı bir dolandırıcıdır. Jo Nam Do (Lee Hee Joon) ve Tae Oh (Shin Won Ho) ile birlikte zenginleri kandırırlar ve iz bırakmadan ortadan kaybolurlar. Heo Joon Jae, hipnoz dahil yetenekleri ile insanları dolandırmak için çok iyi çalışıyor.

Lee Min Ho hayranı mısınız? Eğer öyleyse aktör Lee Min Ho’nun rol aldığı 6 popüler diziyi sizler için hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/populer-aktor-lee-min-ho-6-populer-dizi/

Jun Ji Hyun (Shim Chung)

Jun Ji Hyun (Shim Chung)

Jun Ji Hyun, deniz kızı Sim Chung’u oynuyor. Sim Chung’un eğlenceli bir masumiyeti var. Her şey çok yeni ve tuhaf olduğundan, karadaki yaşama alışma çabasındadır.

Shin Won Ho (Tae Oh)

Shin Won Ho (Tae Oh)

Tae Oh, teknolojiyle ilgili her şeye yetenekli olan sessiz kişidir. Aynı zamanda sevimli bir suratsız yüzü de var.

Lee Hee Joon (Jo Nam Doo)

Lee Hee Joon (Jo Nam Doo)

Nam Doo, dolandıracakları kişilerin verilerini arama ve yürütme stratejileri konusunda iyidir. Nam Doo parayı sever ve her zaman bir sonraki büyük dolandırıcılığını arar.

Shin Hye Sun (Cha Shi Ah)

Shin Hye Sun (Cha Shi Ah)

Shi Ah (Shin Hye Sun), Joon Jae’nin hayatındaki diğer kadındır. Uzun zamandır iyi bir arkadaş ama daha fazlası olmak istiyor.

Lee Ji Hoon (Heo Chi Hyun)

Lee Ji Hoon (Heo Chi Hyun)

Lee Ji Hoon, Joon Jae’nin üvey kardeşi Chi Hyun’u canlandırıyor. Başından beri Joon Jae ile anlaşmazlıklar içindeydi ve ilginç bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

FAQ

The Legend of the Blue Sea tek sezondan ve 20 bölümden oluşmaktadır.

Dizi için, Pasifik Okyanusundaki ada ülkelerinde, İspanya’da ve Güney Kore’de çekimler yapılmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler