Lee Jae Wook

4 dk okuma süresi

Lee Jae Wook, Güney Koreli genç bir aktördür. “The Battle of Jangsari” filmindeki rolü ve “Search: WWW”, “Do Do Sol Sol La La Sol”, “When the Weather Is Fine” ve “Memories of the Alhambra” gibi TV dizileriyle popüler olmuştur.

Lee Jae Wook

İsim:  Lee Jae Wook (이재욱)

Meslek: Oyuncu

Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1998

Doğum Yeri: Güney Kore

Burç:  Boğa

Boyu:  187 cm

Kilosu: 70 kg

Kan grubu: 0

Eğitim: Chung Ang Üniversitesi

Lee Jae Wook Kimdir

Lee Jae Wook, 10 Mayıs 1998’de Seul, Güney Kore’de doğdu. Korece’deki adı 이재욱 olarak yazılmaktadır. Sosyal medyada aktif olmasına rağmen ebeveynleri, kardeşleri ve diğer aile detayları ile ilgili çok fazla bilgi veya fotoğraf paylaşmadı. Ayrıca eğitim yolculuğuna ilişkin görüşlerini henüz paylaşmadı. Ama görünüşe göre Jae wook, akademik başarılarına kıyasla oyunculuk kariyerine daha fazla odaklanmış durumda.

Lee Jae Wook Kariyeri

Lee Jae Wook hakkında bilgiler ve kariyerine bakalım. Çaylak bir aktör olmasına rağmen, yükselmekte olan en iyi Koreli aktörlerden biri olarak belirtiliyor. Dahası, çeşitli genç karakterleri oynamasına rağmen, çoğu kişi hala Jae-Wook’un gerçekte olduğundan daha yaşlı olduğuna inanıyor. Ayrıca gerçek yaşından çok daha yaşlı olan ve daha genç olan karakterleri de oynadı.

Memories of the Alhambra dizisinde bir programcı rolüyle aktör olarak ekranlara giriş yaptı. Memories of the Alhambra, Hyun Bin ve Park Shin Hye gibi yıldızların rol aldığı 2018 Kore dizisidir.

Bu dizide Jae wook, Koreli erkek grup Exo’dan Park Chanyeol’un canlandırdığı Sejoo’ya bağlı bir programcı ve hacker olan Marco rolünü canlandırdı. Memories of Alhambra’da göründükten kısa bir süre sonra Hyun Bin’in ajansı VAST Entertainment, genç oyuncuyu işe aldı.

Jae wook, 2019’un sonlarında The Battle of Jangsari veya Jangsari: Forgotten Heroes filminde de rol aldı. Bu filmde, bir savaş için Jangsari’ye gönderilen uygun eğitim almamış bir öğrenci asker rolünü oynadı. Bu filmde ayrıca başrollerde popüler oyuncular Kim Myung-min, Megan Fox ve Choi Min-ho yer alıyor.

Daha fazla detay

Jangsari Savaşı, Kasım 2020 itibarıyla üzerinde çalıştığı tek film oldu. Bundan sonra genç oyuncu, 2019 Kore dizisi Search: WWW’de Seol Ji-hwan rolüyle ekranlarda göründü ve aynı yıl Baek Kyung rolüyle Extraordinary You dizisinde adından bolca söz ettirmeyi başardı.

Search: WWW’deki karakteri ana oyunculardan biri iken, Extraordinary You’da aslında ikinci başrolde (karakteri kadın başrolün çocukluk arkadaşı olmasına rağmen) performansı oldukça beğenildi.

lee jae wook extraordinary You

When the Weather Is Fine’da Lee Jang-woo olarak göründü. Bu dizide Seo Kang Joon ve Park Min Young ile birlikte çalıştı. Onun karakteri Lee Jang-woo, baş karakterler Eun-Seob ve Mok Hae-won’un lise arkadaşıdır.

Lee Jae Wook Go Ara ile 2020’de bir dizide rol alarak ilk başrolünü üstlendi. Do Do Sol Sol La La Sol’da Sunwoo Joon rolünü oynadı. Go Ara’nın oynadığı kadın başrolün yanında erkek başrol olarak yer aldı.

do do sol sol la la sol lee jae wook

Ödüller ve Adaylıklar

Genç çaylak oyuncu Lee Jae Wook, oyunculuk kariyerinin bu kadar kısa bir döneminde birkaç adaylık aldı. Bazılarını da kazanmayı başardı. 2019 MBC Drama Ödülleri’nde iki adaylık aldı. İkisi de Extraordinary You dizisindeki rolü içindi. “En İyi Yeni Erkek Oyuncu” kategorisini kazanırken, rol arkadaşları Kim Hye Yoon ve Rowoon ile sadece “En İyi Çift Ödülü” kategorisine aday gösterildi.

Ayrıca 2020’de 56. Baeksang Sanat Ödülleri’nde “En İyi Yeni Erkek Oyuncu (TV)” dalında aday gösterildi. Ne yazık ki bu ödülü kazanamadı. Aynı yıl, “Yılın Çaylağı Erkek Oyuncu” kategorisiyle 2020 Yılın Markası Ödüllerini de kazandı.

Özel Hayatı

Lee Jae Wook sevgilisi veya ilişki durumuyla ilgili doğrulanmış bilgi yok. Bu konuyla ilgili herhangi bir görüş paylaşmadı ve şu anki veya geçmiş romantik ilişkilerini gösteren fotoğrafik kanıtları paylaşmadı. Bu kadar genç yaşta Güney Kore’de yükselen yeni bir aktör olarak çoktan büyük bir ün kazandı. Sonuç olarak, genç oyuncu kariyerinin bu kadar erken dönemlerinde söylentilere, tartışmalara ve skandallara karışmaktan çok oyunculuk kariyerini güçlendirmeye odaklanmış olabilir.

Yakışıklı oyuncu soju ve birayı sevmektedir. En sevdiği şarkıcı IU’dur. Kış ayını çok sevmektedir. Instagram’da @jxxvvxxk kullanıcı adıyla mevcut. 2021 yılı itibariyle bu hesapta 3.1 milyondan fazla takipçi kazandı.

Lee Jae Wook boy 1.87 metre ve kilosu 70 kg’dır. Ayrıca siyah düz saçları ve kahverengi gözleri vardır. 

Lee Jae Wook Dizileri

Do Do Sol Sol La La Sol (2020) (Sun Woo Joon)

lee jae wook Do Do Sol Sol La La Sol

When the Weather is Fine (2020) (Lee Jang Woo)

lee jae wook When the Weather Is Fine

Extraordinary You (2019) (Baek Gyung)

Baek Gyung Extraordinary You

Search: WWW (2019) (Sul Ji Hwan)

Sul Ji Hwan search www

Memories of the Alhambra (2018-2019) (Marco)

memories of the alhambra marco

Lee Jae Wook Filmleri

  • The Battle of Jangsari (2019) (Lee Gae Tae)

Aldığı Ödüller

  1. 2019 yılı MBC dizi ödülleri – En iyi yeni erkek oyuncu ödülü (Extraordinary You)

FAQ

Genç oyuncu Lee Jae Wook evli değildir. Olduğundan daha yaşlı gözüktüğü için bu tarz düşünceler olsa da oyuncu 1998 doğumludur.

Lee Jae Wook ideal tipi olarak, olumlu biri şeklinde açıklama yapmıştır. Pozitifliği seçerim ve peşinden giderim şeklinde belirtmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu