Listeler

Lee Jae Wook’u Seviyorsanız İzlemeniz Gereken Kore Dizileri

Lee Jae Wook, Kore’nin yükselen lider aktörlerden biri olarak yavaş yavaş adından söz ettirmeyi başarıyor. Do Do Sol Sol La La Sol’da Sunwoo Joon rolüyle ilk şansının ardından çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Netflix’in tarihi fantezi Kore dizi Alchemy of Souls için iki yıl sonra başka bir başrol ile karşımıza çıkıyor. Gelecek vaat eden aktörün yeni bir hayransanız, önceki projelerine bakmak isteyeceğinizden eminiz.

Lee Jae Wook'u Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 6 Kore Dizi

Lee Jae Wook‘un rol aldığı 6 Kore diziyi sizler için hazırladık.

Memories of the Alhambra

Parlak bir oyun geliştiricisi ve bir yatırım şirketinin güçlü CEO’su olan Yoo Jin-woo, en iyi arkadaşı ona ihanet ettikten sonra kimseye güvenmemektedir. Ardından, biri tarafından yaratılan çığır açan bir AR oyununu duyduktan sonra İspanya, Granada’ya gider. Orada, bir pansiyonda kalır ve farkında olmadan oranın sahibi Jung Hee-joo’yu bir dizi garip olayın içine sokar. Jae Wook, dizide Hee-joo’nun küçük kardeşi Jung Se-joo ile bağlantılı bir programcı ve hacker olan Marco Han‘ı canlandırıyor.

Diğer oyuncular: Hyun Bin, Park Shin Hye

Search: WWW

Ulusal bir tartışmayı alevlendirdiği için Unicon’dan kovulduktan sonra, Bae Ta-mi’ye önceki şirketinin rakibi Barro tarafından bir iş teklif edilir. Orada, onu Güney Kore’nin bir numaralı web portalına dönüştürmek için meydan okuyor, bir yandan da ona düşman olmaya çalışan bir iş arkadaşı ve yolun her adımında onu romantizme hevesli bir adamla uğraşıyor.

Jae Wook, her zaman kötü adam rollerinde oynayan ve gelişen bir aktör olan içe dönük Seol Ji-hwan’ı oynuyor. Onu Lee Da Hee’nin karakteri Cha Hyeon’a götüren bir kaza geçirir.

Diğer oyuncular: Im Soo Jung, Lee Da Hee, Jeon Hye Jin

Extraordinary You

Dizi, bir kalp hastalığı olan 17 yaşındaki varlıklı bir öğrenci olan sıradan Eun Dan-oh’a odaklanıyor. Hafızasındaki tuhaf boşlukları fark ettikten kısa süre sonra aslında bir webtoon’da destekleyici bir karakter olduğunu öğrenir. İçinde bulunduğu koşulların ve hayattaki kaçınılmaz ikincil rolünün artık farkında olan Dan-oh, yazarın onun için planlarını atlatmak için plan yaparken gerçek aşkı bulmaya koyulur. Jae Wook, Dan-oh’un çocukluk arkadaşı ve görücü usulüyle evli olan nişanlısı Baek Kyung’u canlandırıyor.

Jae Wook, dizideki performansıyla 2019 MBC Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Aynı kategoride 56. Baeksang Sanat Ödülleri’nde de aday gösterildi.

Diğer oyuncular: Kim Hye Yoon, SF9’dan Rowoon, Kim Young Dae

Eğlenceli gerçek: Jae Wook, 2020 gençlik romantizm draması True Beauty’de bir kamera hücresi görünümündeki rolünü yeniden canlandırdı. Aşağıda Kim Hye Yoon ve Cha Eun Woo ile sahnesini izleyin!

When the Weather Is Fine

Bir viyolonsel öğretmeni olan Mok Hae-won, şehirde kalp kırıklığı yaşadıktan sonra Seul’den ayrılır ve memleketine döner. Orada, şimdi basit bir hayat süren bir kitapçı sahibi olan eski sınıf arkadaşı Eun-seob ile tekrar bir araya gelir. Yaklaştıkça, birbirlerinden teselli bulmayı öğrenirler ve kısa sürede geçmiş yaralarını iyileştirirler. Jae Wook, dizide Eun-seob’un lise arkadaşlarından biri olan Lee Jang-woo rolünde destekleyici bir role sahip.

Diğer oyuncular: Park Min Young, Seo Kang Joon

Do Do Sol Sol La La Sol

Parlak ve neşeli bir tavıra sahip bir piyanist olan Goo Ra Ra, ailesi iflas ettiğinde her şeyini kaybeder. Bu devasa engele rağmen, küçük bir piyano akademisinde gizemli Sunwoo Joon ile tanışıp ona aşık olduğunda çok geçmeden hayatı değişir. Dizi, Jae Wook’un ilk başrolü oldu ve aynı zamanda ona KBS Drama Ödülleri’nde bir Mükemmellik Ödülü de dahil olmak üzere bir dizi adaylık getirdi. Diğer iki adaylığı Kore Yayın Ödülleri ve Seul Uluslararası Drama Ödülleri’nden geldi.

Diğer oyuncular: Go Ara, Kim Joo Heon

Alchemy of Souls

Deok-yi, kör bir kadının vücuduna hapsolmuş güçlü bir büyücüdür. Jang Wook adında zengin bir baş belasının hizmetkarı olduğunda, genç adama dövüşmeyi öğreterek onun kaderini değiştirmeye yardım etme arzusunu yerine getirir.

Diğer oyuncular: Jung So Min, Oh Na Ra, Yoo In Soo

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu