Lee Do Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

5 dk okuma süresi

İster Hotel Del Luna’daki yardımcı rolüyle tanımış olun, ister ona 18’in yıldızı olarak ona aşık olun. Fakat kesin olan bir şey var: Lee Do Hyun, izlenmesi gereken yükselen başrol oyuncuları arasında yer alıyor. 25 yaşındaki yakışıklı oyuncu hangi role girerse girsin şüphesiz dikkatimizi çekmeyi başarıyor.

Lee Do Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Lee Do Hyun’un tüm bilgileriyle onu daha fazla tanımak ister misiniz? Aşağıda, Güney Koreli aktör hakkında bilmeniz gereken 10 bilgiyi sizler için hazırladık.

O bir Koç burcudur

Do Hyun, 11 Nisan 1995’te Güney Kore’nin Gyeonggi Eyaletinde doğdu ve bu da onu Koç burcu yapıyor.

Kariyerine tiyatro oyuncusu olarak başladı

Do Hyun, ailesinin ilk başta oyunculuk hayallerine karşı olduğunu açıkladı. Hatta babasının haberi olmadan oyunculuk okuluna gitmek zorunda kaldığı noktaya bile ulaştı. Onları bir üniversitede mesleğini almasına ikna etmek için akıl hocasının yardımıyla bir oyunda rol aldı. GQ Korea’da, ‘’Her şeyi bilen annemi ve haberi olmayan babamı davet ettim. Tiyatroya giderken metro merdivenlerindeki oyun için yüzümün olduğu bir poster vardı ”dedi. Babam oyunu izlemeye geldi ve sokakta oğlunun yüzünü görünce şok oldu. Ona oyunlarımı gösterdikten sonra oyuncu olma iznini aldım. “

Kariyerine tiyatro oyuncusu olarak başladı

İlk olarak oyunculuk çıkışını 22 yaşında yaptı

Prison Playbook’un üç bölümünde yer alan Do Hyun, resmi TV çıkışını 2017’de yaptı. Jung Kyung Ho’nun karakteri Lee Joon-ho’nun genç versiyonunu canlandırdı. O zamandan beri, 2018’de iki küçük rol daha aldı. Bunlar romantik komedi diziler olan Still 17 ve Clean with Passion for Now dizileriydi.

Oyuncu olarak tanınmaya başlaması, “Hotel del Luna” ile gerçekleşti

Do Hyun, kariyerinde sadece iki yıl içinde çığır açan rolünü çabucak buldu. Şu anki hayranlar, büyük olasılıkla 2019’un hit fantastik dizisi Hotel del Luna‘daki Go Chung-myung’u canlandırmasıyla tanıyor. Oyuncu, izleyicileri atılgan bir kraliyet muhafız kaptanı ve IU’nun geçmişteki aşığı olarak büyüledi. Diziden aldığı takdir nedeniyle Do Hyun, Chung-myung’u “şimdiye kadarki en değerli rolü” olarak görüyor. “Karakteri o kadar çok insan sevdi ve ben de karakteri gerçekten seviyorum. Ve sageuk tonunda konuşmak da dahil olmak üzere karakteri oynamak gerçekten zordu. “

Oyuncu olarak tanınmaya başlaması Hotel del Luna ile gerçekleşti

İlk başrol rolü “18 Again” idi

Do Hyun’un Hotel del Luna’daki başarılı oyunculuğu ona sadece bir yıl sonra ilk başrolünü kazandı. Kim Ha Neul ve Yoon Sang Hyun ile birlikte 2020 fantastik gençlik dizisi 18 Again’in başrol oyuncuları arasında yer aldı. Dizi, Zac Efron’un başrolünü oynadığı Hollywood filmi 17 Again’in Kore TV uyarlamasıdır. Gösteri, Do Hyun’un oynadığı gibi, sihirli bir şekilde 18 yaşındaki haline döndükten sonra hayatta ikinci bir şans elde eden, yıkılmış bir basketbol yıldızı olan 37 yaşındaki Hong Dae-young’a odaklanıyor.

Rol şu ana kadar Do Hyun’a 7. APAN Yıldız Ödülleri’nde ve 19. Kore Birinci Marka Ödülleri’nde ilk iki En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Bir defasında bir rol için kız arkadaşından ayrıldı

Kendini kanıtlamış bir metot aktörü olan Do Hyun bir zamanlar eski kız arkadaşıyla arasını kopardığında, karakterinin ruhunu gerçekten somutlaştırmak için biraz fazla ileri gitti. Oynadığım karakter, sevdiği kızı kaybeden biriydi. Ben de kız arkadaşıma ayrılmamız gerektiğini söyledim, böylece rolü oynayabileyim. Esquire Korea ile yaptığı röportajda, ‘’Bunu neden yaptığımı gerçekten bilmiyorum ”dedi. 21 ya da 22 yaşlarındaydım. Tabii ki kız arkadaşım anlamadı. Deli olup olmadığımı sordu. Ama o zamanlar benim için önce oyunculuk geldi. Neyse, böyle şeyler yaşadıktan sonra çok büyüdüğümü düşünüyorum. “

Kendini adamış bir oğul ve erkek kardeş

Do Hyun için ailenin önce geldiği açık. Esquire Korea ile aynı röportajda, ailesinin, engelli küçük erkek kardeşine bakarken her iki ebeveyninin de yorulmadan ödemek için çalıştığı büyük bir borçtan muzdarip olduğunu açıkladı. Yeni bulduğu şöhreti ve liderlik statüsüyle, annesine, yardımcı olacağını söylemiş. Ve ödenmemiş tüm faturalarını 2020 yılına kadar ödeyeceğine, böylece yakında çalışmayı tamamen bırakabileceklerine söz verdi.

“2020’de annem, babam ve Dong Hyuk’un çalışarak dinlenip kazandığımla yaşayabilmelerini çok isterim. Böylelikle orduya yazılmam gerektiğinde içim rahat olacak ”dedi.

Lee Do Hyun

Başlangıçta “Sweet Home” da baş karakter için seçmelere katıldı

Netflix korku dizisi Sweet Home‘u izlediyseniz, parlak ve rasyonel Lee Eun-hyuk olarak Do Hyun’a doyamayacağınızdan eminiz. Rol için mükemmel olduğu kadar, Song Kang‘ın karakteri Cha Hyun-su için seçmelere katıldığını biliyor muydunuz? SCMP’ye “Başlangıçta Hyun-su’nun karakteri için yarıştım çünkü her zaman ikili bir karakter oynamak istemişimdir” dedi. Ama repliklerimi okumaya başlar başlamaz yönetmen Lee Eung-bok, Eun-hyuk’un rolüne daha uygun olduğumu söyledi. Hiçbir duygu göstermeye çalıştım, sadece gözlerimdeki ifadeyle hareket ettim. “

Olası bir Hollywood kariyeri için çalışıyor

Do Hyun şu anda akıcı İngilizce konuşmak için kendini geliştirmeye devam ediyor. Neden? Oyuncu bir gün Hollywood’a girmeyi umuyor. “İngilizceyi akıcı bir şekilde konuştuğumda İngilizceyi kullanmaya çalışıyorum. Hep Hollywood’a girmeyi hayal etmişimdir ve yabancı film setlerinin nasıl göründüğünü merak ediyorum. Bunu gerçeğe dönüştürmek için çok çalışmaya devam edeceğim, ”dedi.

Küçüklüğünden beri basketbol oynuyor

Sweet Home için özel bir video sırasında Do Hyun, aslında oldukça iyi bir basketbolcu olduğunu paylaştı. Sporu gençken oynadı ve lise takımı için oyun kurucuydu. Ne yazık ki, babası Do Hyun’un sporu artık sürdürmesine karşı olduğunu ifade ettikten sonra sonunda basketbolu bıraktı. “Babam buna karşı olmasaydı, sanırım spora devam ederdim,” diye bahsetti.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler