‘LALISA’ 500 Milyon İzlenmeye En Hızlı Ulaşan Kadın K-pop Solo MV’si Oldu

3 dk okuma süresi

BLACKPINK Lisa’nın “LALISA”sı, YouTube’da 500 milyon izlenmeye en hızlı ulaşan K-pop solo MV’si oldu. Aynı zamanda bu başarıya en hızlı ulaşan ikinci kadın solo videosu. MV’nin hedefe ulaşmasının ne kadar sürdüğünü öğrenmek için okumaya devam edin.

'LALISA' 500 Milyon İzlenmeye En Hızlı Ulaşan Kadın K-pop Solo MV'si Oldu

Lisa “LALISA” ile 500 Milyon İzlenmeye Ulaştı

25 Haziran 05:06’da Lisa’nın “LALISA” MV’si YouTube’da 500 milyon izlenmeyi aştı. Video, 10 Eylül’de saat 13.00’de yayınlandı.  Yani dönüm noktasına ulaşmak dokuz ay, 14 gün, 16 saat ve altı dakika sürdü.

Bu başarı ile “LALISA”, bir kadın sanatçının en hızlı K-pop solo MV’si rekorunu kırarak 500 milyon izlenmeye ulaştı. Jennie’nin “SOLO”su daha önce 623 gün ile bu rekoru elinde tutuyordu.

lalisa 500 milyon izlenme

Bunun dışında, “LALISA”, BLACKPINK Lisa’nın “MONEY” performans videosunun ardından, bunu yapan ikinci en hızlı kadın K-pop solo videosu oldu. İkinci video, 15 Mart’ta kabaca 23:30’da başarıya ulaştı. Yani yayınlanmasından 172 gün sonra!

“MONEY” ve “LALISA” ile Lisa, şu ana kadar YouTube’da 500 milyon görüntülenen iki videoya sahip olan ilk ve tek kadın K-pop solisti. BLACKPINK üyesi ayrıca, YouTube’da yarım milyar görüntüleme elde etmek için 2021’de en az iki video yayınlayan dünyadaki tek sanatçılar olarak BTS ve Justin Bieber’a katıldı.

blackpink lisa-lalisa

BLACKPINK Lisa’nın tarihi başarısını kutlamak için YG Entertainment, siyah, ışıltılı kıyafetli kadın idolü bir motosiklet üzerinde gösteren bir poster yükledi.

Yeni başarısını kutlamak için Lisa’nın “LALISA” müzik videosunu buradan tekrar izleyin!

BLACKPINK Lisa’nın “MONEY”i YouTube’da Yeni Rekor Kırdı

Diğer yandan Lisa’nın diğer videosu “MONEY” 20 Haziran saat 21:05 itibariyle 600 milyon izlenmeyi aştı. BLACKPINK üyesinin bunu yapan ilk videosu oldu. “MONEY” geçen yıl 23 Eylül’de yayınlanmasından sekiz ay (269 gün) sonra bir kadın K-pop solisti tarafından dönüm noktasını en hızlı elde eden video oldu.

money 600 milyon izlenme

Lisa, Jennie‘nin daha önce kırdığı rekoru bir kez daha kırdı. Ayrıca “MONEY”, 2021’de yayınlanan ve şu ana kadar YouTube’da 600 milyon izlenmeye ulaşan tek K-pop videosu olarak BTS’in “Butter” müzik videosuna katılıyor.

Hatırlamak gerekirse, Lisa’nın “MONEY” performans videosu 15 günde 100 milyon izlenmeye, 38 günde 200 milyon izlenmeye, 66 günde 300 milyon izlenmeye, 108 günde 400 milyon izlenmeye ve 173 günde 500 milyon izlenmeye ulaştı.

YG Entertainment, “Solo bir sanatçı olarak Lisa, BLACKPINK’in mega hit şarkıları ‘How You Like That’ (250 günde 600 milyon izlenmeye ulaşan) için koreografi videosunun popülaritesine benzer şekilde küresel olarak ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. “

blackpink lisa lalisa

YouTube’un yanı sıra, BLACKPINK Lisa’nın “MONEY”i de sürekli olarak Spotify’da akış topluyor. 25 Haziran Kore saatine göre 02:20’de şarkı tek başına 2022’de 180 milyondan fazla dinlenme topladı ve bu yıl platformda bir kadın K-pop solisti ve K-pop solo sanatçısı tarafından en çok dinlenen şarkılar oldu.

20 Haziran’da “MONEY”, Spotify’da sadece 184 günde 400 milyon dinlenmeye en hızlı ulaşan kadın K-pop şarkısı, K-pop çıkış şarkısı ve K-pop solo şarkısı olarak tarihe geçti. Şarkı, “LALISA” ve işbirliği şarkısı “SG (Ozuna, Megan Thee Stallion ve DJ Snake ile birlikte)”den sonra Spotify’da Lisa’nın en çok dinlenen şarkısı olmaya devam ediyor.

BLACKPINK Lisa’nın “MONEY” performans videosunu tekrar buradan izleyin!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE