Kwak Dong Yeon Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Her zaman iyi bir sahne hırsızını severiz. Diğer bir deyişle, başrol oyuncuları izlemeye başladığınız bir yapımdaki şüphesiz yardımcı oyuncu! Siz farkına bile varmadan, benzersiz çekicilikleri ve ilham verici karakter büyümeleriyle sizi içine çekerler ve bir anda kendinizi bu özel yan karakter için daha fazla sahne isterken bulursunuz.

Hatırladıklarımız arasında Hotel Del Luna’dan Lee Do Hyun, The King: Eternal Monarch’tan Woo Do Hwan var. Son zamanlarda ise Vincenzo’dan Kwak Dong Yeon!

Kwak Dong Yeon Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Babel Group’un kendini beğenmiş başkanı Jang Han-seo’yu canlandırmasıyla hızla ilgi toplayan oyuncu, genç yaşına rağmen aslında bir süredir sektörde yer alıyor. Bununla birlikte, dünya çapındaki Kore dizi fanatiklerinin dikkatini çektiği için yıldızının daha da parlamasını bekliyoruz.

Bu yükselen aktör hakkında daha fazla bilgi edinmek için istekli misiniz? Aşağıda, her yeni hayranın Kwak Dong Yeon hakkında bilmesi gereken 10 bilgiyi listeliyoruz.

O bir Balık

Balık burcu olan Kwak Dong Yeon, 19 Mart 1997’de Güney Kore Daejeon’da doğdu.

Oyunculuğa 15 yaşında başladı

Kwak Dong Yeon, eğlence sektöründe kariyer yapmak için 13 yaşında Daejeon’dan Seul’e taşındı. O zamandan beri, KBS2 aile draması My Husband Got a Family’de destekleyici bir rolle oyunculuk çıkışını başlatması sadece iki yılını aldı. Dizide, Kim Nam Joo, Yoo Jun Sang ve Oscar ödüllü aktris Youn Yuh Jung rol aldı. O zamanlar hala bir çaylak olmasına rağmen, Dong Yeon, 2012 KBS Drama Ödülleri’nde En İyi Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazanarak gösterinin çok sayıda ödül almasına katkıda bulundu.

En çok “Love in the Moonlight” dizisindeki rolüyle tanınır

Kwak Dong Yeon - Love in the moonlight

İlk çıkışından sonra birkaç başka TV dizisinde rol alırken (buna Golden Rainbow (2013), Modern Farmer (2014) ve Pied Piper (2016) dahildir), Güney Kore halkı tarafından ancak dört yıl sonraki tarihi aşk dizisi Love in the Moonlight rolüyle tanındı. Dizide özellikle Dong Yeon’un o zamandan beri yakın arkadaş olduğu Park Bo Gum rol aldı. Dong Yeon ise dizide yetenekli bir kılıç ustası ve Bo Gum’un çocukluk arkadaşı olan Kim Byung-yeon’u canlandırdı.

“Love in the Moonlight”taki karakterini en sevdiği rol olarak görüyor

Kwak Dong Yeon, Kore dergisi Singles için 2019 yılında bir çekimde, şimdiye kadar oynamayı en sevdiği karakterin Love in the Moonlight’tan Kim Byung-yeon olduğunu açıkladı. Oyuncu, “Biz genç aktörler birlikte çalıştıkça, mümkün olan en büyük sinerjiyi elde ettik. Olumlu bir etkiye sahip insanlar proje için bir araya geldi, bu yüzden parlak enerji hala devam ediyor.”

Onu ayrıca “My ID Is Gangnam Beauty” ve “Reunited Worlds” dizilerinde de bulabilirsiniz

Love in the Moonlight’tan sonra, Reunited Worlds (2017) ve My ID Is Gangnam Beauty (2018) gibi daha çok bilinen dizilerde rol aldı. Aile draması köklerine geri dönen Dong Yeon, Youn Yuh Jung ile yeniden bir araya gelmesini işaret eden 2019 TV dizisi Never Twice’da da ana rol üstlendi. Gösteride bir chaebol varisi oynadı ve hatta MBC Drama Ödülleri’nde Mükemmellik Ödülü’ne aday gösterildi.

Eğlenceli gerçek: Dong Yeon, Vincenzo’da bir rol oynamadan önce 2020 hit dizisi It’s Okay to Not Be Okay’da küçük bir rol aldı. Şovu tekrar izlemek isteyen herkes başarılı oyuncuyu üçüncü, dördüncü ve 16. bölümlerde görebilir.

Müzikal olarak yeteneklidir

Evet, bu sahne hırsızı da çok yetenekli! Hala FNC Entertainment altındayken, Kokoma Band adlı bir stajyer grubun vokalisti ve gitaristiydi. Koreli pop / rock grupları F.T. Island, CNBLUE ve N. Flying ve K-pop kız grubu AOA da dahil olmak üzere o zamanki ana yeteneklerinin günlük yaşamlarını sergileyen Fnc’nin 2013 reality TV programı Cheongdam-dong 111’de yer aldılar.

Aşağıda, grubunun performansının bir klibine göz atın!

Gençliğinde çok film izlerdi

Çocukken, Dong Yeon’un ailesi geçimini sağlamak için video kasetleri kiraladı. Bu, sonunda onun bir aktör olarak büyümesine yardımcı olan” çok sayıda filme erişmesini sağladı.

Filmlerden bahsetmişken, Dong Yeon’un son film projesi, 2019 spor draması Baseball Girl içindi.

Mütevazi bir kişiliğe sahiptir

Kwak Dong Yeon, yakışıklı yüzünün yanı sıra mütevazi kişiliği ile de biliniyor. 2018 yılında moda dergisi The Star ile yaptığı röportajda, bir oyuncu olarak önceliğinin iyi bir insan olmak olduğunu paylaştı. “Küçüklüğümden beri iyi bir insan olmanın önce geldiğini düşünürdüm. Her zaman, herhangi bir alanda başarılı olmadan önce iyi bir insan olmanız gerektiğini düşündüm. En azından çevremdeki insanlara pozitif enerji veren biri olmak istiyorum” dedi.

Olgun görünümlü özellikleriyle gurur duyar

Vincenzo’daki kendini beğenmiş ama oldukça saf biri olan Jang Han-seo’yu canlandırması daha fazla tanınırlık kazandıkça, Koreli izleyiciler Dong Yeon’un gerçek yaşını öğrenince şok oldular. Hatta oyuncu başlangıçta dizinin hayranlarının bir başkan rolü oynamak için çok genç olduğunu düşünmesinden endişe ettiğini bile itiraf etti.

Kwak Dong Yeon

Neyse ki, olgun görünümü ekrandaki karakteri için iyi çevrilmiş. X Sports News ile yaptığı röportajda, “Bana olgun bir yüz verdikleri için aileme minnettardım” dedi. “Sanırım genç görünmemek için olabildiğince olgun düşünmeye çalıştım.”

Instagram hesabı @kwakdongyeon0

Vincenzo sona ermiş olabilir, ancak kwakdongyeon0‘daki Instagram hesabı aracılığıyla Dong Yeon’u her zaman takip edebilirsiniz.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu