Korece Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 K-Pop Şarkısı

4 dk okuma süresi

Korece öğrenmek sıkıcı ve zor olmak zorunda değil. En iyi yollardan biri, K-pop sözleriyle şarkı söylemek ve dili öğrenmektir.

Bu yazıda, Güney Kore’de iletişim kurmak için kullanabileceğiniz en akılda kalıcı sözleri ve en kullanışlı ifadeleri içeren 10 K-pop şarkısını tartışacağız.

Korece Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 K-pop Şarkısı

İşte Korece Öğrenirken dinlemeniz gereken 10 K-pop Şarkısı:

2NE1 – I Don’t Care

“I Don’t Care”, tartışmasız K-pop hayranlarının, özellikle de grubun hayranları Blackjack’in aklında ve kalbinde kalan unutulmaz şarkılarından biridir.

Melodisi oldukça akılda kalıcı ve kendinizi şarkıya alkışlarken ve dans ederken bulacaksınız. Aslında bu, Korece kelimeleri daha verimli bir şekilde özümsemenize yardımcı olacak bazı dans hareketlerini kullanabilecek parçalardan biri.

BIGBANG – Loser

BIGBANG genellikle hareketli ve hızlı tempolu şarkılar yayınlar. Ancak “Loser” yavaş tempolu bir R&B ve hip-hop şarkısıdır. Korece becerilerinizi tamamen geliştirecek bazı rap bölümlerinin yanı sıra dili öğrenmek için daha fazla materyal içerir.

Rap duyulmayacak kadar hızlı değil, bu yüzden uluslararası hayranlar dikkatle dinlerken ondan bir şeyler öğrenebilecekler. BIGBANG’in “Loser” şarkısı kesinlikle sadece anlama yeteneğinizi değil aynı zamanda dinleme becerilerinizi de ölçecek ve geliştirecektir.

EXO – Growl

En ikonik bir başka K-pop şarkısı olan “Growl”, EXO’nun harika bir parçasıdır. Bir kızın aşkını kazanmaya çalışan bir adam hakkında retro bir elektro şarkı olarak karşımıza çıkıyor.

“Growl”, arkadaşlarınızla ve benzer yaş veya statüdeki insanlarla iletişim kurarken kullanabileceğiniz tür olan, genellikle resmi olmayan Korece terimlerden oluşur.

EXO hayranı mısınız? Eğer öyleyse üyeler hakkında daha detaylı bilgileri hazırladığımız yazıya bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/exo-uyeleri/

Girls’ Generation – Gee

Girls’ Generation’ın bir bubblegum pop ve elektro pop şarkısı olan “Gee”, MelOn tarafından 2000’li yılların en popüler şarkısı olarak kabul ediliyor.

Bu en çok satan parça, onu dinleyen herkesin moralini yükselteceği gibi Korece öğrenmelerine de yardımcı olacaktır. “Gee”, tadını çıkarabileceğiniz basit ve neşeli şarkı sözlerinden oluşmaktadır.

PSY – Gangnam Style

Tüm zamanların en büyük K-pop hitlerinden biri olan PSY’nin “Gangnam Style”, parti yapmayı ve eğlenmeyi bilen ama aynı zamanda zarif kalan mükemmel kız arkadaştan bahseden akılda kalıcı ve enerjik bir şarkı.

Bu şarkı, bir kadının iyi bir niteliğini anlatan birçok sözden oluşur. Bu nedenle, “Gangnam Style” aracılığıyla beğendiğiniz kadın tipini Korece tanımlayabileceksiniz.

Soyou x Junggigo – Some

2014’ün en popüler K-pop şarkılarından biri olan Soyou ve Junggigo’nun “Some”, dinlemesi kolay ve iki şarkıcının yumuşak vokallerini sergileyen bir R&B parçası. Ayrıca Geeks’ten Lil Boi’nin rap şarkılarını da içeriyor.

Akılda kalıcı bir melodiye sahip olan “Some”, birini bir süredir tanımaya başlayan ve onlara karşı samimi duygular besleyen iki kişiyi anlatıyor. Ancak bu durum, iki kişinin kendilerine ilişki durumlarının ne olduğunu sormalarına neden oldu.

BLACKPINK – DDU-DU DDU-DU

Blackpink üyeleri hayranı veya K-pop sevmeyen biri olsanız bile, BLACKPINK’in “DDU-DU DDU-DU’sunu bir yerlerde duymuşsunuzdur. Çünkü 15 Haziran 2018’de yayınlandıktan sonra anında hit olmuştur.

Bu parça o kadar akılda kalıcı ki sizi her ritminde dans ettirecek. Ayrıca, şarkı sözlerine eşlik etmek oldukça kolaydır.

“DDU-DU DDU-DU” ne istediğini bilen güçlü bir kız hakkında. Ayrıca kendine güveni var ve elde etmesi zor.

TWICE – TT

TWICE’ın en iyi hitlerinden biri olan “TT”, sevdiği çocuk tarafından kalbi kırılan bir kız hakkında, çünkü bu çocuk ona verdiği sevgiyi kabul etmiyor.

Şarkı sözleri ve melodisi ile öğrenmesi ve takip etmesi kolay parçalardan biridir. Basit ama benzersiz bir koreografiye sahip olduğu için kendinizi şarkıda dans ederken bile bulabilirsiniz.

BTS – Boy With Luv

BTS’in “Boy With Luv” (Halsey’in yer aldığı) sadece Güney Kore’de değil, dünyanın diğer ülkelerinde de ünlü olduğu söylenebilir.

12 Nisan 2019’da yayınlanan “Boy With Luv”, mutluluğu basit aşkta aramayı konu alan funk bir pop şarkısıdır. Akılda kalıcı sözleri ve orta temposu onu Korece öğrenirken dinlenebilecek en iyi K-pop şarkılarından biri yapıyor.

MOMOLAND – BBoom BBoom

MOMOLAND’ın ün kazanmasına yardımcı olan ilk şarkı olan “BBoom BBoom”, sevdiği çocuğa sevgisini ve çekiciliğini gönderen bir kızın etrafında dönen şarkı sözleri içeriyor.

Bu şarkı, bağımlılık yapan melodisi ve sözlerinin yanı sıra çocukların bile takip edebileceği kolay dans adımlarıyla da ün kazandı.

Korece çalışırken bu K-pop şarkılarından bir veya daha fazlasını dinliyor musunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri