Komedi Sahneleriyle Sizi İyi Bir Ruh Haline Getirecek 10 Kore Dizi

4 dk okuma süresi

Kore eğlencesi, sadece Asya’da değil, dünyanın birçok yerinde birçok hayran tarafından hayranlıkla izlenen en iyi romantik komedi Kore draması ile tanınır. Romantizm ve komik arka planın bir karışımı olan bu diziler, birçok ülkede izleyicilerinin ve hayranlarının hayatlarına dokunmayı asla ihmal etmiyor.

Komedi Sahneleriyle Sizi İyi Bir Ruh Haline Getirecek 10 Kore Dizi

İşte 2020 ve 2021 arasında yayınlanan sizler için hazırladığımız en iyi komedi Kore dizileri!

Hometown Cha-Cha-Cha

Kim Seon Ho ve Shin Min Ah’ın komik kimyası Hometown Cha-Cha-Cha‘da inkar edilemez bir şekilde parlıyor. Dizi, saygın bir diş hekimi olarak çalışan mükemmel bir kadın olan Yoon Hye-jin’e odaklanıyor. Ancak, ideal gibi görünen hayatı darmadağın olduğunda, bir şekilde kendini sahil köyü Gongjin’e taşınırken bulur. Kariyerine yeniden başlama girişiminin ortasında, bölgede popüler olarak Bay Hong olarak bilinen Hong Doo-shik ile yolları kesişir ve sonunda ona karşı bir sevgi geliştirir. Bay Hong, işsiz olmasına rağmen, tüm esnafların ustasıdır ve Gongjin’in yerlilerine yardım etmek anlamına geliyorsa, herhangi bir garip işi üstlenebilir.

Oyuncular: Kim Seon Ho, Shin Min Ah

Hello, Me!

Sefil ve başarısız 37 yaşındaki Ban Ha Ni, olaysız ve monoton hayatına razı olur. Ta ki, 17 yaşındaki benliği bir gün sihirli bir şekilde karşısına çıkıp değişim talep edene kadar.

Oyuncular: Choi Kang Hee, Kimg Young Kwang, Eum Moon Suk

It’s Okay to Not Be Okay

Tamam, bu dizinin resmi fragmanları aksini önerebilir, ancak bu diziyi henüz silmeyin, çünkü oldukça komedi etkisi de barındırıyor. It’s Okay to Not Be Okay bir psikiyatri koğuşunda yalnız kalmayı tercih eden toplum sağlığı çalışanı Moon Gang-tae’yi konu alıyor. Sonunda, aşk hakkında hiçbir şey bilmeyen ve antisosyal kişilik bozukluğu ile uğraşan başarılı bir çocuk hikaye kitabı yazarı olan Ko Mun-yeong ile yolları kesişir. Dizi boyunca birbirlerine duygusal yaralarını iyileştirmede yardımcı olurlar.

Oyuncular: Kim Soo Hyun, Seo Ye Ji, Oh Jung Se

Mad for Each Other

İki kapı komşusu, aynı psikiyatristi paylaştıklarını öğrendiklerinde birbirlerinin varlığından rahatsız olurlar. Ancak, birbirlerinden ne kadar uzak durmaya çalışsalar da, ikili kısa sürede birbirlerinin yolundan çekilmenin neredeyse imkansız olduğunu anlarlar.

Oyuncular: Jung Woo, Oh Yeon Seo

So Not Worth It

Farklı ülkelerden gelen bir grup öğrencinin yolları kesişir ve Seul’deki bir yurtta birlikte yaşarken gençliğin acılarını yaşar. Bu Netflix orijinal sitcom’unda ayrıca (G)-idle’dan Minnie ve GOT7’dan Youngjae K-pop idolleri yer alıyor.

Oyuncular: Park Se Wan, Shin Hyeon Seung, Choi Young Jae, Minnie, Han Hyun Min

Vincenzo

İtalya’da Güney Kore doğumlu bir mafya avukatı olan Vincenzo Casano, kendisini iki savaşan grup arasında sıkışıp kalmış bulması üzerine anavatanına kaçar. Orada, kendini adamış bir avukat olan Hong Cha-young ile tanışır. Aynı zamanda ülkede kalmasının tek nedeni haline gelir. Bize güvenin, bu gülünç, kara komedi kesinlikle gülmenize neden olacak!

Oyuncular: Song Joong Ki, Jeon Yeo Bin, Ok Taecyeon

True Beauty

YouTube’daki makyaj sanatında ustalaşan Lim Ju-gyeong, bir gecede tanrıça olur ve görünüşü nedeniyle yaşıtları tarafından saygı görür. Okulda popülerlik kazanmasına rağmen, Ju-gyeong’un en büyük korkusu, yakışıklı ve popüler sınıf arkadaşı Lee Su-ho’nun onu makyajsız olarak tanımasıyla gerçekleşir. Onun gerçek yüzünü – kusurlarını, sivilce izlerini ve her şeyi – kabul edebilecek mi?

Oyuncular: Moon Ga Young, Cha Eun Woo, Hwang In Yeop, Park Yoo Na

So I Married an Anti-Fan

Hoo Joon adlı ünlü bir ünlünün üzerine kustuktan sonra işinden atılan dergi muhabiri Lee Geun-young, işten çıkarılmasını eskinin düzenlediğine inanıyor. Peeved, şirketinin önünde protesto ederek misilleme yapar ve bu da medyada Joon’un anti-fan olarak etiketlenmesine yol açar. Gösterisi başarısız olmasına rağmen, işsiz bir Geun-young’a para karşılığında Hoo Joon ile bir realite TV şovunda görünme şansı sunulur. Bir çatı altında birlikte yaşamak zorundalar.

Oyuncular: Choi Tae Joon, Choi Soo Young

Mr. Queen

Peşinde olduğunuz şey tam bir komediyse, Mr. Queen’den başkasını aramayın. Modern Seul’de, President’s Blue House’un prestijli şefi Jang Bong-hwan, bir binadan düşmesine neden olan bir arbedeye yakalanır. Uyandığında Joseon dönemine geri döndüğünü ve ruhunun şimdi Kraliçe Kim So-yong’un bedeninde yaşadığını fark eder. Kendi zamanına ve bedenine geri dönemez, kraliçenin hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için yola çıkar, ancak sonunda krallığın siyasi dramına kapılır.

Oyuncular: Shin Hye Sun, Kim Jung Hyun, Bae Jong Ok, Kim Tae Woo

My Roommate is a Gumiho

Bu romantik komedi, kendini insan yapmaya çok yakın olan Shim Woo Yeo adlı erkek gumiho’nun (mistik bir tilki) bilyesini yanlışlıkla yutan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Lee Dam’a odaklanıyor. Mermer, kırılmadan önce bir insanın içinde sadece bir yıl kalabilir ve Lee Dam’ın ölümüne neden olur. Bir ölümlü olmak için umutsuz olan Woo Yeo, Lee Dam’ı gözünün önünden ayırmayı reddederek, şimdilik birlikte yaşamayı teklif etmesine yol açar.

Oyuncular: Jang Ki Yong, Lee Hyeri, Kang Han Na, Kim Do Wan

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu