Kim So Hyun

7 dk okuma süresi

Kim So Hyun, birçok başarılı film ve TV dizilerindeki rolleriyle tanınan çok yetenekli bir Güney Koreli aktristir. Popüler bir dizi olan “Drama City” de rol alarak 7 yaşında oyunculuk kariyerine resmen başladı. Daha sonra pek çok dizide görünmeye devam etti ve 2010 yapımı “Man of Vendetta” filmindeki oyunculuğu ile beyaz perdeye de adım attı. Avustralya’da doğdu, zengin bir aileden geliyordu. Kore’ye taşındığında, Kim So Hyun’un ailesi ev eğitimini ayarladı ve çocukluk günlerinde oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Gençliğinde yardımcı oyunculuk ve küçük roller aldıktan sonra, ana başrol olarak ilk kez 2015 gençlik dizisi ‘Who Are You: School 2015’ ile ortaya çıktı. Ardından ‘Hey Ghost! Let’s Fight ve 2017’de Japon anime filmi “Your Name” de seslendirme yaparak karşımıza çıktı. Kim So Hyun dizileri dışında pek çok film, TV şovu, müzik videosu ve konserde yer aldı. Şu anda Güney Kore eğlence endüstrisinde çalışan en umut verici genç oyunculardan biri olarak tanınıyor.

Kim So Hyun

İsim: Kim So Hyun (김소현)

Meslek: Oyuncu

Doğum Tarihi: 4 Haziran 1999

Doğum Yeri: Avustralya

Ülkesi: Güney Kore

Kan Grubu: 0

Boyu: 165 cm

Kilo: 45 kg

Burç: İkizler

Eğitimi: Hanyang Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü

Kim So Hyun Kimdir

Kim So Hyun, 4 Haziran 1999’da o sırada Avustralya’da yaşayan Güney Koreli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Hayatının ilk birkaç yılını Avustralya’da geçirdiği için İngilizcesi kusursuzdu. Kore’ye 5 yaşında bir çocuk olarak ailesiyle ve erkek kardeşiyle döndüğünde orada yeni bir hayata başladılar.

Kim So Hyun boy kilo merak edilen konulardan biridir. 1.65 boyunda ve 45 kilodur. Her zaman oyunculukla ilgileniyordu ve bazı oyunculuk okullarına katılmak için girişimlerde bulundu. Oldukça doğaldı ve herhangi bir mesleki eğitim almadan yedi yaşında seçmelere başladı.

Babası dokuz yaşındayken vefat etti ve bu durum ailesine büyük bir darbe oldu. Ancak o zamana kadar para kazanmaya başlamışto ve ailenin hiçbir maddi sorunu yoktu.

Kim So Hyun bu kadar erken yaşta oyuncu olduğunda, annesinin eğitimiyle ilgili çok önemli olduğunu düşündüğü sorunlar vardı. Yoğun programıyla baş edebilmek için annesi, So Hyun’a evde eğitim vermeye karar verdi. So Hyun, bunun aynı zamanda oyunculuk ve çalışmalara devam etmenin mükemmel bir orta yolu olduğunu söyledi.

Kim So Hyun Kariyeri

Kim So Hyun, 7 yaşındayken Güney Kore’nin en büyük yetenek ajanslarından biri kabul edilen Sidus HQ ile sözleşme imzaladı. Bu şirket altında, annesiyle birlikte birkaç rol için seçmelere başladı ve ekranda ilk gösterimi Stint, 2006 yılında ‘Drama City’nin özel bir bölümü olan’ Ten Minute Minor ‘olarak ortaya çıktı. Baş kadın kötü karakterin çocukluk halini oynadı ve bu rolü üstlenen So Hyun için mükemmel bir başlangıç ​​oldu.

2007’de, “Que Sera Sera” ve “A Happy Woman” gibi dizilerde ana karakterlerin çocuk hallerini oynamaya devam etti ve performansı, görünüşte karmaşık karakterlerin doğal tasviri için övgü kazanmaya devam etti.

Kim So Hyun Dizileri

Bununla birlikte, film endüstrisi çevrelerinde popüler hale geliyordu, henüz halk arasında geniş bir kitleye sahip değildi. 2012 yılında profesyonel kariyerinin en iyi dönemini başlattı ve tarihi dizi ‘Moon Embracing the Sun’da rol aldı. Ana başrol oyuncunun daha genç halini oynadı ve performansıyla Kore Gençlik Film Festivali ve MBC Eğlence Ödülleri’nde ödüller kazandı.

Yükselen popülaritesi, iki rolüyle daha da arttı. Bunlar, fantastik komedi “Rooftop Prince” ve melodram “Missing you”. İkincisi için, kariyerinin En İyi Çocuk Erkek Oyuncu dalında K-Drama Yıldızı ödülü şeklinde ilk büyük ödülünü kazandı.

Yükselen şöhreti oyunculuk dışında birkaç adımda daha ortaya çıktı ve 2013’te “Music Core” adlı bir müzik programında sunuculuk yaptı. Ancak, sunucu olmaktan pek hoşlanmadı ve kariyeri için iyi bir şey olmadığını görünce, iki yıldan sonra 2015’te programdan ayrıldı.

kim so hyun school 2015

2015 yılında, o zamana kadar iyi deneyimli, muhteşem ve yetenekli bir kadına dönüştüğü için çocuk rollerine veda etme zamanı geldi. Kim So Hyun Who are You: School 2015 gençlik dizisinde ikiz rolünde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Genç izleyiciler onu sevdi ve dizi 16 bölüm boyunca yayınlanmaya devam etti. Bu da So Hyun’u Koreli gençler arasında ünlü yaptı. Kim So Hyun okul dizileri ile daha da tanınmayı başarmıştır.

kim so hyun let's fight ghost

Kim So-Hyun Hey Ghost, Lets Fight ve Page Turner adlı bir korku komedi dizisinde de yer aldı. İkincisi için de pek çok ödül için aday gösterildi, ancak kazanamadı.

Kim So Hyun goblin

Yüksek bütçeli fantastik dizi “Guardian: The Lonely and Great God” da Yo In-na’nın tarihi zamandaki halini canlandırdı ve daha sonra “The Emperor: Owner of the Mask” adlı tarihi dizide başrol oynadı. Ağustos 2017’de onlarla sözleşmesini feshettiği için muhtemelen Sidus HQ ajansı altındaki son projesiydi.

kim so hyun love alarm

Kim So Hyun dizileri arasında en bilinenlerden, Kim Jo-jo karakterini canlandırdığı 2019 Netflix dizisi Love Alarm yer alıyor. Netflix dizisinde aynı şekilde 2 sezon yer aldı. Aynı yıl Güney Kore televizyon dizisi ‘The Tale of Nokdu’da da başrol olarak yer aldı. Dizideki performansıyla KBS Drama Ödülleri’nde Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

kim so hyun tale of nokdu

2020’de seyahat realitesi şovu Because This Is My First Twenty, YouTube ve Facebook’ta büyük bir hit oldu.

2021 yılında Kim So Hyun Ji Soo ve Kang Ha-neul River Where the Moon Rises dizisinde yer aldılar.

Oyunculuğun yanı sıra, aynı zamanda çok sevilen bir sunucu ve 2015’te Mnet Asya Müzik Ödülleri ve aynı yıl KBS Drama ödülleri gibi birçok önemli Kore ödül fonksiyonuna ev sahipliği yaptı.

“Let’s Walk Together” ve “I.Y.A.H.” şarkıları için Touch ve Boyfriend gibi sanatçıların müzik videolarında yer aldı. Ayrıca 2017’de başarılı Japon anime filmi “Your Name” de seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Kim So Hyun oynadığı diziler listesi aşağı kısımda listelenmiştir.

Kişisel Hayatı

Kim So Hyun, mesleği dışında çok canlı bir insan ve yeni deneyimler yaşamayı seviyor. Meslek hakkında hala çok şey öğrenmesi gerektiğini açıkça söylediği için üniversitede oyunculuk eğitimi almayı planlıyordu. Bu yüzden Hanyang Üniversitesi Tiyatro ve Sinema bölümüne başvurdu ve kabul edildi.

Bir röportajda, henüz onunla çıkmayı düşünecek kadar ilginç birini bulamadığı için hiç erkek arkadaşı olmadığını kabul etti.

Twitter: @hellokimsohyun

Instagram: @wow_kimsohyun

Kim So Hyun Dizileri

River Where the Moon Rises (2021) (Prenses Pyeonggang)

Kim So Hyun - River Where the Moon Rises

Love Alarm 2 (2020) (Kim Jo‑jo)

The Tale of Nokdu (2019) (Dong Dong-Ju)

The Tale of Nokdu (2019) (Dong Dong-Ju)

Love Alarm (2019) (Kim Jo‑jo)

Love Alarm (2019) (Kim Jo‑jo)

Radio Romance (2018) (Song Geu‑rim)

Radio Romance (2018) (Song Geu‑rim)

While You Were Sleeping (2017) (konuk oyuncu)

While You Were Sleeping - Kim So Hyun

Ruler: Master of the Mask (2017) (Han Ga‑eun)

Ruler Master of the Mask (2017) (Han Ga‑eun)

Goblin (2016 – 2017) (Genç rolde)

Goblin - kim So Hyun

Let’s Fight Ghost (2016) (Kim Hyun‑ji)

Let’s Fight Ghost (2016) (Kim Hyun‑ji)

Nightmare Teacher (2016) (Kang Ye‑Rim)

Nightmare Teacher (2016) (Kang Ye‑Rim)

Who Are You – School 2015 (Lee Eun‑bi)

Who Are You – School 2015 (Lee Eun‑bi)

Sensory Couple (2015)

the girl who sees smells - kim so hyun

Reset (2014)

Triangle (2014)

The Suspicious Housekeeper (2013)

The Suspicious Housekeeper - Kim So Hyun

I Hear Your Voice (2013) (Genç rolde)

I Can Hear Your Voice (2013) - kim so hyun

Secret of the Birth (2013)

IRIS 2 (2013)

I Miss You (2012) (Genç rolde)

Ma Boy (2012)

Love Again (2012)

Rooftop Prince (2012)

The Moon Embracing The Sun (2012)

Padam Padam (2011-2012)

The Thorn Birds (2011)

The Duo (2011)

Bread, Love and Dreams (2010)

Korean Ghost Stories (2008)

Que Sera Sera (2007)

Kim So Hyun Filmleri

 • The Last Princess (2016)
 • Unforgettable (2016)
 • Killer Toon (2013)
 • I am the King (2012)
 • Spy Papa (2011)
 • Sin of a Family (2011)
 • Man of Vendetta (2010)

Aldığı Ödüller

 • 2020 yılı Marka Müşteri Sadakat Ödülleri: Oyuncu – Trend Simgesi
 • 2019 Yılı KBS Dizi Ödülleri: Jang Dong-Yoon ile En iyi Çift Ödülü (The Tale of Nokdu)
 • 2019 Yılı Yılı KBS Dizi Ödülleri: Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü (The Tale of Nokdu)
 • 2017 Yılı MBC Dizi Ödülleri: Popüler Kadın Oyuncu Ödülü (Ruler: Master of the Mask)
 • 2015 Yılı KBS Dizi Ödülleri: Yook Sung Jae ile En İyi Çift Ödülü (Who Are You: School 2015)
 • 2015 Yılı KBS Dizi Ödülleri: Hayran Ödülü (Who Are You: School 2015)
 • 2015 KBS Dizi Ödülleri: En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülü (Who Are You: School 2015)
 • 2015 8. Kore Dizi Ödülleri: Yılın Yıldızı Ödülü (Who Are You: School 2015)
 • 2014 KBS Dizi Ödülleri: Özel Kısa Drama, Kadın Oyuncu Ödülü (Different Cries)
 • 2013 SBS Dizi Ödülleri: Yeni Yıldız Ödülü (The Suspicious Housekeeper)
 • 2012 MBC Dizi Ödülleri: En İyi Çocuk Kadın Oyuncu Ödülü (I Miss You)
 • 2012 MBC Dizi Ödülleri: En İyi Çocuk Kadın Oyuncu Ödülü (The Moon That Embraces the Sun)
 • 2012 1. K-Drama Yıldız Ödülleri: Özel Çocuk Kadın Oyuncu Ödülü (The Moon That Embraces the Sun)

FAQ

Güzel oyuncu yapmış olduğu bir röportajda şimdiye kadar hiç erkek arkadaşı olmadığını söylemiştir.

Kim So Hyun estetik ile ilgili düşüncelerini şöyle açıklamıştır. Görünüşümden memnun olmaktansa, kabul etmeye çalışıyorum çünkü bu benim yüzüm. Bana yapmamamı söyleyen birçok tavsiye alıyorum. Ayrıca yüzümde büyük ölçüde değiştirmek istediğim kısımlar da yok.

Yapılan Yorumlar
 • yağmur dedi ki:

  Gençlik ve okul temalı dizilerin aranan yüzlerinden birisi. Ya da herhangi bir Kore dizisinde birinin kardeşi rolünde karşınıza çıkabilir. Gözüm o kadar alıştı ki görmeyince şaşırıyorum.

 • Kdrama hayranı dedi ki:

  Aşırı sempatik bulduğum ve dizilerini kaçırmadığım güzel oyuncu. Tarihi dizilerde yer almayı çok seviyor sanırım.

 • drama aşığı dedi ki:

  Ulusun Küçük Kız Kardeşi olarak bilinmektedir. Gerçekten de öyle.

 • Ezgi dedi ki:

  Who Are You: School 2015 dizisiyle popülerliğini arttıran oyuncu. Her dizide rolünün hakkını veriyor. Çok severek izliyor ve takip ediyorum.

 • tunaa dedi ki:

  Dizi setlerinde büyüyen oyuncu. 7 yaşından beri dizi çekiyor.

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu