Başarılı Aktris Kim So Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

5 dk okuma süresi

Kim So Hyun’u şimdiye kadar izlemediyseniz, o zaman bu Kore dizi sezonu kesinlikle sizin için mükemmel bir zaman. Şu anda aynı anda yayınlanan iki dizisiyle (River Where the Moon Rises ve Love Alarm 2. sezon) So Hyun, kariyerinin 15 yıl boyunca ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Evet, doğru okudunuz! O kadar uzun süredir sektörün içinde ve hala gelişiyor. 

Başarılı Aktris Kim So Hyun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Aşağıda, başarılı genç Hallyu yıldızı Kim So Hyun hakkında bilmeniz gereken 10 gerçeği daha listeliyoruz:

O bir İkizler burcu

4 Haziran 1999’da Avustralya’da doğan So Hyun, İkizler burcudur. O ve ailesi, daha dört yaşındayken sonunda Güney Kore’ye geri döndü.

Çocuk oyuncu olarak başladı

Çocuk oyuncu olarak başladı

Ulusun Küçük Kardeşi” lakaplı So Hyun, eğlence sektörüne yedi yaşında girdi. İlk rolü, KBS antoloji şovu Drama City’nin özel bir bölümünde yardımcı bir karakter içindi. O zamandan beri bir çocuk oyuncu olarak kariyeri boyunca 15’ten fazla film ve TV şovunda yer aldı ve The Thorn Birds’de Han Hye Jin ve Becoming a Billionaire’de Lee Bo Young gibi kadın oyuncuların daha genç hallerini oynadığı için özel bir takdir gördü.

“Moon Embracing the Sun” da rol alarak popülaritesini artırdı

So Hyun, Kim Soo Hyun ve Han Ga In’in oynadığı 2012 tarihi dizi Moon Embracing the Sun’daki karakteriyle Güney Kore’nin dikkatini gerçekten çekti. Kim Min Seo’nun karakterinin genç hali, diğer adıyla dizinin düşmanı Yoon Bo-kyung olarak göze çarpan bir performans sergiledi. 2019’da The Swoon ile yaptığı röportajda, oynadığı tüm roller arasında en çok Bo-kyung’a bağlı olduğunu belirtti. So Hyun, aldığı alkışların bir kanıtı olarak aynı yıl MBC Drama Ödülleri’ndeki rolüyle En İyi Genç Kadın Oyuncu seçildi.

İlk başrolü “Who Are You: School 2015” adlı gençlik dizisiydi

İlk başrolü Who Are You School 2015 adlı gençlik dizisiydi

Yıllar boyunca çoğunlukla yardımcı karakterleri üstlendikten sonra, So Hyun nihayet 16 yaşında gençlik ve okul temalı dizi Who Are You: School 2015 için ilk başrolünü kazandı. Ek olarak dizide aynı ikizleri oynadı ve iki zıt hayat yaşadı. Dizide So Hyun ile birlikte Nam Joo Hyuk ve BTOB üyesi Yook Sung Jae rol aldı.

So Hyun’un dizideki çok ödüllü performansı, o zamandan beri genç oyuncuyu daha çok başrol kadın rollerine doğru itti. Şimdi sadece 21 yaşında bir Hallyu yıldızı olarak kabul edilen oyuncu Hey Ghost, Let’s Fight, The Emperor: Owner of the Mask, Love Alarm, The Tale of Nokdu ve River Where the Moon Rises dahil olmak üzere birçok Kore dizisinde başrol olarak yer almaya devam ediyor.

Lisede evde eğitim gördü

Lisede evde eğitim gördü

Şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, So Hyun çok meşgul bir çocuktu. Kariyerinde başarılı olsa da, yoğun programı sonunda okuluna zarar verdi. Oyunculuğunu öğrenci olarak sorumluluklarıyla düzgün bir şekilde dengeleyemeyen So Hyun, bunun yerine aktris olmaya odaklanmak için liseyi bırakmaya karar verdi. ‘’Elbette o sırada kararımdan emin değildim. Ama şans eseri daha sonra bazı iyi projeler aldım ve kariyerime devam edebildim ”dedi. 2016’da X Sports News ile yaptığı röportajda. “Çekim deneyimim aynı zamanda okul hayatından bir şeyler içeriyordu, bu yüzden eksik bir şey varmış gibi hissetmedim. Ve tek başıma çekim yapmadığım için sette de anılar biriktirdim. “

Bununla birlikte So Hyun, evde eğitimden kısa bir süre sonra hala eğitimine devam edebildi. “Oyunculuk konusundaki hırsım büyüdü ve bana verilen rollerden vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Yine de diğerleri gibi çalışmalarımı sürdüremedim. Bu şekilde, zamanım olacak ”diye cevapladı.

“Love Alarm” başrolü paylaştığı Jung Ga Ram ile okul arkadaşıydı

Jung Ga Ram ile okul arkadaşıydı

So Hyun ve Love Alarm başrol oyuncusu Jung Ga Ram’ın aslında aynı üniversiteye gittiğini biliyor muydunuz? İkisi de Hanyang Üniversitesi’ Tiyatro bölümünde eğitim aldılar. Onunla dizide çalışmanın nasıl bir şey olduğu sorulduğunda So Hyun şu cevabı verdi: “Jung Ga Ram ve ben 2018’de aynı üniversiteye gittik. Oyunculuğu konusunda çok ciddi ve çok tutkuludur. Her sahne için gerçekten elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu yüzden onun etrafta olması gerçekten yardımcı oldu ve ondan çok şey öğrendim. Güvenebileceğiniz bir meslektaştır. “

O üretken bir okuyucu

Soo Hyun roman okumayı sevdiği için oldukça kitapsever. Şu an oyunculuk kariyerine tamamen odaklanmış olsa da, bir keresinde L’Officiel Singapore’a bir gün kendi kitabını yazmak için elinden geleni yapabileceğini söylemişti.

En çok “Page Turner” daki karakterine benziyor

So Hyun 2016’da üç bölümlük KBS2 özel programı Page Turner’da rol aldı. Orada, bir kazadan sonra kör olan piyano dahisi Yoon Yoo-seul’u canlandırdı. Yoo-seul’den farklı bir kişiliğe sahip olsa da So Hyun, oynadığı tüm roller arasında karakterin en çok gerçek ona benzediğini açıkladı. “Zihnini konuşma ve kendini sürekli iyileştirme cesaretli olma özellikleri… Bu yönlerden oldukça benzer olduğumuzu düşünüyorum ve bu rolü oynadığımda sevdiğim ve rahat olduğum şey buydu,” diye bahsetti.

Hiç kimseyle çıkmadı

So Hyun yedi yaşından beri oyunculuktan başka bir şey yapmadı. Okulu bırakmanın yanı sıra, aksi halde harika olan kariyerinin bir başka dezavantajı, aslında hiç kimseyle gerçekten çıkacak vakti olmamasıdır. Hatta bir keresinde, projeleri için çekim yapmanın zaten duygularının çoğunu tükettiğini söyledi. Bu yüzden aktif bir flört hayatına sahip olmak için güçlü bir ihtiyaç hissetmediğini söyledi.

Sports Seoul, konu romantik oyunculuk olduğunda bu gerçeğin performansını etkileyip etkilemediğini sorduğunda So Hyun, “Tecrübem olmadığı için karakterlerin parçalandığı veya derin duygular gerektiren sahnelerin zor olduğu sahneler buluyorum. Bu yüzden karakterimin dizide tam olarak ne hissettiğini hissetmek için çok çabalıyorum. Öyle ki rol arkadaşlarıma karşı gerçek hislerim olduğunu düşünmeye başladım. Eğer numara yaparsam, tam romantik etkiye ulaşılmadığını düşünüyorum. Bu yüzden ona son derece samimiyetle yaklaşmak için çok çalışıyorum.

Modern dizilerde oyunculuğu tercih ediyor

So Hyun’un repertuvarı, tarihi diziler ve modern TV şovlarının eşit bir karışımından oluşuyor. Elbette kendisini bulduğu herhangi bir role adıyor ancak So Hyun modern diziler için oyunculuğu daha çok tercih ettiğini itiraf etti. KBS ile yaptığı röportajda “Modern dizilerde rol aldığımda ceketlerimde çantalarım ya da en azından ceplerim var. El hareketlerim ve eylemlerimle kendimi rahat hissediyorum ”diye açıkladı. “Ama hanbok giydiğimde böyle şeyler yok, bu yüzden biraz garip hissediyorum. Bence modern diziler daha kolay çünkü günlük hayatıma benziyor.”

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler